Dick Van Dyke przechodzi do historii jako najstarszy zdobywca nagrody Emmy w historii w wieku 98 lat

Legendarny aktor i komik Dick Van Dyke przeszedł do historii, zdobywając nagrodę Daytime Emmy w 2024 r. dla gościnnego aktora w serialu dramatycznym dziennym – dzięki występowi w serialu „Days of Our Lives” Peacocka. W wieku 98 lat Van Dyke został najstarszym aktorem, który otrzymał nagrodę Daytime Emmy.

W piątek Van Dyke wziął udział w 51. ceremonii rozdania nagród Daytime Emmy, co czyni go najstarszym w historii nominowanym do nagrody Daytime Emmy. Uroczystość pierwszego wieczoru 51. dorocznej gali rozdania nagród Daytime Emmy Awards odbyła się na żywo w telewizji CBS w piątek, 7 czerwca, w hotelu Westin Bonaventure w centrum Los Angeles.

„Czuję się jak szpieg z nocnej telewizji” – zażartował Van Dyke. „Jestem najstarszym kandydatem w historii. Nie mogę w to uwierzyć. Przez całe życie udawałem starych ludzi. Gdybym wiedział, że będę żył tak długo, lepiej bym o siebie dbał”.

Van Dyke stwierdził, że „świetnie się bawił” podczas „Days” oraz że podczas jednej z poważnych scen zaczął się śmiać i „przyspieszył film”.

„Mam 98 lat, możesz w to uwierzyć? To ponad 80 lat w branży. Kocham cię, niech cię Bóg błogosławi” – ​​dodał.

W specjalnym czteroczęściowym opowiadaniu Van Dyke pojawia się w „Days” jako „Mystery Man/Timothy Robicheaux”. Oto jak to opisano: „Van Dyke gra tajemniczego mężczyznę cierpiącego na amnezję. Marlena (Deidre Hall) ma za zadanie pomóc postaci granej przez Van Dyke’a wypełnić luki w jego pamięci. Aby to osiągnąć, korzysta z pomocy Johna Blacka i Steve’a Johnsona ( Stephen Nichols). Pomiędzy ćwiczeniami „Pamięć” może występować liczba muzyczna lub dwie.

Van Dyke dostał się do „Days” dzięki przyjaźni z IDrake’em Hogestynem, który w „Days” gra Johna Blacka. Van Dyke pojawił się 1, 4, 8 i 14 września w odcinkach „Days” wraz z żoną Arlene Silver w odcinku z 1 września.

READ  Wyzwanie zostało przedłużone na drugi sezon i jest dostępne w serwisie Netflix

Van Dyke pokonał nominowanych, wśród których znaleźli się Linden Ashby jako Cameron Kirsten, „The Young and the Restless” (CBS); Ashley Jones jako dr Bridget Forrester, Piękna i odważna (CBS); Allie Mills jako Heather Webber, „Szpital ogólny” (ABC); Guy Pearce jako Mike Young, „Sąsiedzi” (Amazon Freevee).

Po pracy jako DJ, komik oraz dyrektor programów lokalnego radia i telewizji, Van Dyke dołączył do programu „CBS Morning Show” jako gospodarz, z Walterem Cronkite jako prezenterem wiadomości i Barbarą Walters jako prezenterką wiadomości. Stał się gwiazdą telewizji CBS dzięki serialowi komediowemu „The Dick Van Dyke Show”, w którym zagrał scenarzystę komedii telewizyjnej Roba Petrie. W świątecznym programie CBS powrócą kultowy skład z „The Dick Van Dyke Show”, a także archiwalne materiały z kariery Van Dyke, w tym „Mary Poppins”, „Bye Bye Birdie”, „Chitty Chitty Bang Bang” i nie tylko. .

Ostatnio Van Dyke’a często widywano w telewizji CBS; W zeszłym roku stacja uczciła jego 98. urodziny wyemitowanym specjalnym programem rozrywkowym zatytułowanym „Dick Van Dyke: 98 Years of Magic”, ku czci legendarnego aktora i performera. Został także uhonorowany nagrodą Kennedy Center Honors w 2021 r., która została również wyemitowana w telewizji CBS.

Van Dyke zdobył także wcześniej nagrodę Daytime Emmy w 1984 r. w kategorii Najlepszy występ w programie dla dzieci za „Bibliotekę CBS”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *