Celem SpaceX w piątkowy wieczór jest wystrzelenie satelity Starlink z Przylądka

On gra

Notatka redaktora: SpaceX celuje teraz w piątek o 21:56 czasu wschodniego po czterech opóźnieniach.

Oryginalna historia: Ostrzeżenia nawigacyjne wskazują, że kolejna rakieta SpaceX Falcon 9 wystartuje w piątkowy wieczór i wzniesie się po północno-wschodniej trajektorii, poprawiając widoczność dla widzów rozciągających się na północ do Daytona Beach i Jacksonville.

Okno startowe Starlink 10-1 zostanie otwarte od 18:58 do 23:26 ze Stacji Sił Kosmicznych na Przylądku Canaveral, jak pokazuje ostrzeżenie nawigacyjne Narodowej Agencji Wywiadu.

Jednocześnie ostrzeżenie nawigacyjne Straży Przybrzeżnej przedstawia planowaną północno-wschodnią trajektorię pocisku, co stanowi zauważalną różnicę w porównaniu z południowo-wschodnimi misjami Starlink z Przylądka, które trwały miesiącami.

SpaceX zapoczątkowało ten północny trend wraz ze swoim wystrzeleniem we wtorek wieczorem. W ramach tej misji wysłano 20 satelitów Starlink, w tym 13 z funkcją bezpośredniego połączenia z komórką.

Przylądek Canaveral: Czy dzisiaj jest premiera? SpaceX, NASA i nadchodzący harmonogram wystrzelenia rakiety ULA na Florydzie

Wystrzelenie zaplanowane na piątek będzie następstwem dwóch misji kosmicznych o znaczeniu międzynarodowym.

W środę rano astronauci NASA Butch Wilmore i Sonny Williams wznieśli się na orbitę na pokładzie statku kosmicznego Boeing Starliner podczas swojej pierwszej w historii misji załogowej ze stacji sił kosmicznych Cape Canaveral.

Następnie w czwartek rano SpaceX miało wystrzelić ogromną rakietę Starship podczas czwartego lotu testowego z Boca Chica w Teksasie.

„Trzeci test w locie statku Starship poczynił ogromne postępy w kierunku przyszłości niezawodnych rakiet wielokrotnego użytku, które można szybko wykorzystać. Test zakończył się wieloma ekscytującymi nowościami, w tym pierwszym powrotem statku kosmicznego z kosmosu, pierwszym otwarciem i zamknięciem drzwi ładunkowych statku Starship w przestrzeni kosmicznej oraz transfer udanego paliwa. „Ten najnowszy test dostarczył cennych danych na temat ostatecznych transferów paliwa ze statku na statek, które umożliwią takie misje, jak powrót astronautów na Księżyc w ramach programu Artemis NASA” – podano na stronie internetowej SpaceX.

READ  W niedzielę wieczorem w KSC SpaceX Falcon Heavy wystrzeli samolot kosmiczny X-37B

„Czwarty test w locie przenosi naszą uwagę z dotarcia na orbitę na wykazanie możliwości zwrotu i ponownego wykorzystania statku kosmicznego i superciężkiego. Głównymi celami będzie wykonanie lądowania i miękkiego lądowania w Zatoce Meksykańskiej przy użyciu superciężkiego wzmacniacza, co doprowadzi do osiągnięcia celu kontrolowanego wjazdu statku Starship” – czytamy na stronie internetowej.

Najnowsze wiadomości i harmonogram startów ze stacji sił kosmicznych na przylądku Canaveral i Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego można znaleźć na stronie floridatoday.com/space.

Ricka Neila Jest korespondentem kosmicznym „Floryda Today”. Skontaktuj się z Nealem [email protected]. Twitter/X: @Rick Neal1

Przestrzeń jest dla nas ważna, dlatego pracujemy nad zapewnieniem jak największego zasięgu działalności przemysłowej i operacji startowych na Florydzie. Takie dziennikarstwo wymaga czasu i zasobów. Wesprzyj go subskrybując tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *