Disney i Warner Brothers tymczasowo wstrzymują występy teatralne w Rosji

Kadr z filmu Pixar Zmienia się na czerwono.

Disney

Firma Walta Disneya Zatrzyma wszelkie przyszłe premiery filmów kinowych w Rosji po tym kraju Atak na Ukrainę.

„Biorąc pod uwagę niesprowokowaną inwazję na Ukrainę i tragiczny kryzys humanitarny, wstrzymujemy premiery kinowe w Rosji, w tym nadchodzący film Pixara Turning Red” – podała firma w poniedziałkowym oświadczeniu. „Przyszłe decyzje biznesowe będziemy podejmować w oparciu o zmieniającą się sytuację.

„W międzyczasie, biorąc pod uwagę skalę pojawiających się kryzysów uchodźczych, współpracujemy z naszymi partnerami z organizacji pozarządowych, aby zapewnić uchodźcom pilną i inną pomoc humanitarną” – powiedział Disney.

Disney jest pierwszym dużym hollywoodzkim studiem, które zajęło twarde stanowisko wobec Rosji po inwazji na Ukrainę. Warner Bros. Podążyła za tym przykładem później w poniedziałek, mówiąc, że tymczasowo wstrzymuje uwolnienie „Batmana” w tym kraju „w świetle kryzysu humanitarnego na Ukrainie”.

„Będziemy nadal monitorować sytuację w miarę jej rozwoju” – podała firma w oświadczeniu. Mamy nadzieję na szybkie i pokojowe rozwiązanie tej tragedii”.

Chociaż sprzedaż biletów w Rosji nie jest tak duża, jak w Chinach, to nadal jest to znaczący rynek dla studiów hollywoodzkich. Według danych Comscore, rosyjska kasa biletowa stanowi średnio około 3% całej światowej sprzedaży biletów.

„Spider-Man: No Way Home” to koprodukcja z Sonyosiągnął w kraju ponad 50 milionów dolarów.

Bracia Disney i Warner. Decyzje o rezygnacji z wydawnictw w Rosji pojawiają się w fali innych bojkotów branży rozrywkowej.

Gigantyczny bieg Netflix Powiedział, że nie będzie przestrzegać rosyjskich zasad nadawania kanałów informacyjnych w obliczu eskalacji rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

„Ze względu na obecną sytuację nie planujemy dodawać tych kanałów do naszego serwisu” – powiedział CNBC w poniedziałek rzecznik Netflix. Decyzja została podjęta, gdy fala wspieranych przez państwo biuletynów informacyjnych rozprzestrzeniła rosyjską propagandę, aby usprawiedliwić wojnę, którą Moskwa rozpoczęła na Ukrainie w zeszłym tygodniu.

READ  Billy Joe Armstrong z Green Day mówi, że rezygnuje z amerykańskiego obywatelstwa: „F---America”

Organizacje sportowe i zawodowi sportowcy Uderzają też w Rosję własnymi sankcjami. Fédération Internationale de Football Association (FIFA) dołączyła do Konfederacji Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA), aby to ogłosić To uniemożliwiłoby rosyjskiemu Drużyny z imprez, w tym z mundialu 2022 w Katarze, do odwołania.

Narodowa Liga Hokeja, w skład której wchodzi ponad dwa tuziny hokeistów urodzonych w Rosji, zawiesiła również umowy z rosyjskimi firmami i Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim. Zalecane banowanie rosyjskich drużyn z konkursów łamiących „rozejm olimpijski”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *