MSCI Exclusive mówi o usunięciu Rosji z indeksów „Naturalny następny krok”

LONDYN (Reuters) – Rosyjska giełda stała się „nieinwestycyjna” po surowych nowych sankcjach Zachodu i ograniczeniach w handlu przez bank centralny, co sprawia, że ​​usunięcie rosyjskich notowań z indeksów jest „naturalnym kolejnym krokiem”, mówi dyrektor naczelny dostawcy indeksów giełdowych MSCI. Powiedział w poniedziałek.

„Kontynuowanie notowań rosyjskich papierów wartościowych nie miałoby sensu, gdyby nasi klienci i inwestorzy nie mogli handlować na rynku”, powiedział Reuterowi Dimitris Melas, szef badań indeksów w MSCI i przewodniczący Komitetu Polityki Indeksów.

„Dla nas wszystkich jest jasne, że handel na rynku jest bardzo trudny i tak naprawdę nie można na nim dziś inwestować”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Instytucje finansowe na całym świecie zaczęły likwidować lub zawieszać działalność w Rosji po surowych sankcjach nałożonych przez zachodnie rządy na Rosję w wyniku inwazji wojskowej na Ukrainę w zeszłym tygodniu. Czytaj więcej

Melas powiedział, że firma może natychmiast rozpocząć konsultacje z inwestorami, a jej wynik może zostać ogłoszony w ciągu kilku dni wraz z działaniami, które należy podjąć.

MSCI ogłosiło w czwartek, że zamroziło indeks i nie wprowadzi zmian w rosyjskich papierach wartościowych, które wcześniej zapowiadał w ramach lutowego przeglądu. Czytaj więcej

„Następnym naturalnym krokiem, który moglibyśmy podjąć – nie podjęliśmy jeszcze żadnej decyzji – ale następnym naturalnym krokiem może być faktyczne rozważenie usunięcia MSCI Russia lub usunięcia rosyjskich papierów wartościowych z naszych indeksów” – dodał Melas.

Później w poniedziałek MSCI wydał oświadczenie Poszukiwanie informacji zwrotnej na temat aktualnego poziomu dostępu i inwestycji na rosyjskim rynku akcji dla międzynarodowych inwestorów instytucjonalnych.

MSCI poinformował również, że opublikuje więcej komunikatów przed końcem tygodnia po zapoznaniu się z komentarzami uczestników rynku.

Rosja (.MIRU00000PUS) W indeksie rynków wschodzących MSCI ma wagę 3,24% (MSCIEF) I waga około 30 punktów bazowych w globalnym benchmarku dostawcy wskaźników (.MIWD00000PUS).

Dodatkowe sprawozdania autorstwa Sujaty Rao i Karen Stroecker; Montaż przez Sama Holmesa

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *