Disney rozdziera Peltz z powodu jej bójki i broni przejęcia Igera

Nelsona Peltza

Dawid A. Grosjean | CNBC

Disneya Nelson Peltz podarł we wtorek swoją ofertę na miejsce w zarządzie, gdy agent giganta rozrywki walczy z inwestorem i jego aktywistyczną firmą, Trian Fund Management, nabiera kształtów.

Disney powiedział we wtorek we wniosku o papiery wartościowe, że jego rada dyrektorów jest tam, gdzie musi być, aby posunąć firmę do przodu. Firma broniła również poprzednich przejęć CEO Boba Igera i powiedziała, że ​​Peltz nie rozumie biznesu Disneya, nie ma umiejętności zwiększania wartości dla akcjonariuszy i nie oferuje żadnej strategii.

„Peltz nie ma udokumentowanych osiągnięć w dużych mediach lub technologii i nie ma rozwiązań, które można by zaoferować zmieniającemu się krajobrazowi mediów” – powiedział Disney w prezentacji dla inwestorów opublikowanej we wtorek.

zeszły tydzień, Peltz przedstawił swoją sprawę na bitwę proxy z Disneyem w CNBC „Skrzeczenie na ulicy” Po złożeniu przez Triana wstępnego pełnomocnictwa ubiega się o miejsce w radzie dyrektorów.

Peltz poruszył kwestie związane z ostatnim spadkiem wartości dla akcjonariuszy i przejęciem Foxa przez Disneya za 71 miliardów dolarów w 2019 roku. Trian zwrócił również uwagę na to, co opisał jako słaby ład korporacyjny, w tym nieudane planowanie sukcesji i brak zaangażowania Disneya w Trian w ostatnich miesiącach.

Przedstawiciel Trian odmówił komentarza we wtorek.

Trian powiedział, że posiada około 9,4 miliona akcji o wartości około 900 milionów dolarów, które zebrał po raz pierwszy od miesięcy.

Disneya Przewiduj i pokazuj Triann w zeszłym tygodniu, kiedy ogłoszono, że Mark Parker, CEO Nikezostanie nowym prezesem zarządu.

We wtorkowym zgłoszeniu firma broniła wielu przejęć, które zostały zamknięte pod rządami powracającego dyrektora generalnego Igera, w tym Marvela i Lucasfilm, twierdząc, że zwiększyły one wartość firmy dla akcjonariuszy i były zwrotem dla firmy.

READ  Większość firm kryptograficznych „upadnie” po latach przemysłowych schematów Ponziego: współzałożyciel Palantir

Portfolio Disneya oznacza, że ​​często pojawiają się w kasie wraz z filmami Marvela i częściami „Gwiezdnych wojen”. Zasoby te zapewniły również wiele treści dla usługi przesyłania strumieniowego Disney +.

Jeśli chodzi o przejęcie Foxa, które Peltz poruszył szczególnie w swojej prezentacji w zeszłym tygodniu, Disney powiedział, że Fox rozszerzył swoje portfolio własności intelektualnej i zapewnił firmie „głębokie miejsce” talentów, w tym Danę Walden, która była Pretendent jest uważany za następnego bossa Spółka.

Kiedy Iger w szokujący sposób wrócił do steru Disneya w listopadzie, zastępując swojego starannie wybranego następcę Boba Chapka po słabym raporcie o zarobkach, powiedział, że zostanie tylko na dwa lata, aby pomóc szukać swojego następnego następcy. Firma poinformowała w zeszłym tygodniu, że nowo mianowany prezes Parker poprowadzi proces poszukiwania nowego dyrektora generalnego.

Disney zauważył we wtorek, że oprócz planowania sukcesji, jest w toku Centralny plan redukcji kosztów i priorytetyzacji strumienia rentowności.

Akcje Disneya w 2022 r. spadały od pierwszych dni pandemii, kiedy kina i parki rozrywki były zamknięte. Spowalnia również wzrost abonentów transmisji strumieniowych Mocniej na akcjach mediów w zeszłym roku.

Peltz powiedział w zeszłym tygodniu w CNBC, że naciska na miejsce w zarządzie, aby uzyskać wewnętrzne numery i powiedzieć innym członkom, czy i kiedy tracą szanse.

We wtorek Disney zakwestionował niektóre twierdzenia Peltza dotyczące dotychczasowych rozmów stron.

Firma oświadczyła, że ​​zaoferowała Peltzowi umowę o wymianie informacji, co oznacza, że ​​spotykałby się on co kwartał zarówno z kierownictwem, jak i radą dyrektorów, zamiast pełnić rolę obserwatora w zarządzie, jak powiedział Peltz. Poza tym Disney wskazał na liczne interakcje między firmą a Trianem.

— David Faber z CNBC przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.