Dlaczego giełda nie „dymi” nawet wtedy, gdy Fed sygnalizuje, że jest gotowy do zawyżenia podwyżek stóp procentowych

Pomijając krótkie wahania, amerykański rynek akcji przyjmuje decyzję prezesa Fed Jerome’a ​​Powella, by w pełni uwolnić antyinflacyjną stronę jego monetarno-politycznej osobowości.

Dla niektórych inwestorów może to być zaskoczeniem, ponieważ rentowności papierów skarbowych rosną w górę, a uczestnicy rynku pieniężnego wyceniają mocną rundę rekordowych podwyżek stóp procentowych po tym, jak Powell wyjaśnił w poniedziałek, że Fed jest Chęć dostarczenia 50 punktów bazowych w celu podniesienia stóp procentowychczego nie robił od 2000 r., na nadchodzących spotkaniach politycznych, jeśli to konieczne, aby zwalczyć inflację.

„Wzrost akcji ma wyraźne znaczenie, widzimy, że [Nasdaq-100]
NDX,
+ 2,12%
Że istnieje silne wsparcie poniżej 14 000, nawet przy rentowności 10-letnich obligacji skarbowych USA TMUBMUSD10Y,
2,385%
„Nadal rośnie powyżej 2% i grozi włamaniem się w trwający od kilkudziesięciu lat trend spadkowy” – powiedział Chris Weston, szef działu badań w australijskiej firmie Pepperstone w notatce dla klientów.

„Powinniśmy zastanowić się, dlaczego akcje nie palą” – powiedział Weston.

Ze swojej strony Weston argumentował, że fakt, że Fed „wystawia wielkie działa w maju i wykorzystuje przyszłe wskazówki, aby przygotować scenę wcześniej, może zostać przyjęty z zadowoleniem przez giełdę — rozważyli oni oczekiwania i poczuli wiarygodność Fedu jest silnym Fedem, a wyższe stopy są lepsze.” od głęboko zakorzenionej inflacji.

Nasdaq 100 zyskał 1,5%, podczas gdy zaawansowany technologicznie Nasdaq Composite również zyskał,
+ 2,14%
Wzrósł o 1,6%. Akcje technologiczne i wzrostowe są postrzegane jako najbardziej wrażliwe na rosnące dochody ze skarbu państwa, co zmniejsza obecną wartość ich przyszłych dochodów i przepływów pieniężnych, które są wykorzystywane do uzasadniania wyższych cen akcji. Jednak Nasdaq rzeczywiście wpadł w bessę na początku tego miesiąca, spadając o ponad 20% od rekordowego zamknięcia z listopada.

Jednak akcje znacznie odbiły, odkąd Fed rozpoczął w zeszłym tygodniu cykl podwyżek stóp procentowych podwyżką stopy funduszy federalnych o 25 punktów bazowych, co wskazywało, że znaczące zacieśnienie polityki pieniężnej ma dopiero nadejść. Indeksy giełdowe są teraz również notowane powyżej poziomów obserwowanych przed inwazją Rosji na Ukrainę 24 lutego.

READ  Twitter Elona Muska blokuje dziennikarzy Aarona Rupara, CNN, NYT i WaPo bez wyjaśnienia

Dow Jones Industrial Average DJIA,
+ 0,89%
We wtorek wzrósł o około 205 punktów, czyli 0,6%. Indeks S&P 500 SPX,
+ 1,31%
Wzrósł o 0,8%, a indeks dużych spółek notowanych na najwyższym poziomie od 11 lutego.

Ważne jest, aby pamiętać, że indeks S&P 500 spadł o około 15% podczas spadku z 24 lutego, co oznacza, że ​​„wyceniono wiele złych wiadomości”, co oznacza, że ​​oczekiwania dotyczące ryzyka / nagrody poprawiły się od początku 2022 r., powiedział Tom Lee. , założyciel Fundstrat Global Advisors. w notatce.

Obecne środowisko rynkowe to jednak takie, w którym inwestorzy nie powinni próbować „być bohaterem” ani dokonywać „wielkiego wyboru”, ponieważ rynki prawdopodobnie pozostaną niestabilne.

Pepperstone’s Weston zauważył, że wojna między Rosją a Ukrainą podsyciła obawy o inflację, ponieważ ceny ropy naftowej i innych towarów rosły w wyniku niestabilnego handlu. Chociaż przekłada się to na okresy gwałtownego poślizgu na akcjach, fundusze wydają się być „dobrze chronione, jest mnóstwo płynności na uboczu, a rotacja jest realna”, powiedział, gdy traderzy przechodzą na akcje energetyczne, gdy ropa naftowa rośnie i defensywnie wzrost stanowisk w sektorach takich jak media.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *