Dlaczego Nick Saban przeszedł na emeryturę? Trener wyjaśnia decyzję o opuszczeniu Alabamy

grać

Dzień po nagłym odejściu na emeryturę głównego trenera Alabamy, Nicka Sabana, siedmiokrotny zwycięzca mistrzostw kraju wyjaśnił, dlaczego zdecydował się ustąpić.

Rozmawiam z ESPNSaban powiedział, że poinformował swoich zawodników i sztab o swojej decyzji o przejściu na emeryturę w środę o 16:00. Podkreślił, że ważne jest, aby obecni najpierw usłyszeli od niego wiadomość. Saban powiedział, że ogłoszenie było trudne, ale pomyślał o tym, jak poprosiłby wszystkich, aby dali z siebie 100%, aby zdobyć mistrzostwo, i jak trudne stało się to zrobienie. „Jak długo zamierzasz to robić?”

Na koniec 72-latek stwierdził, że jego wiek utrudnia wykonywanie pracy, którą wykonywał przez ostatnie 17 sezonów.

„Ostatni sezon był dla mnie trudny ze zdrowotnego punktu widzenia, niekoniecznie dlatego, że było coś bardzo złego, ale udało mi się utrzymać to, co chciałem robić i robić to tak, jak zawsze” – powiedział. „To staje się trochę trudniejsze. Musisz więc zdecydować: «No cóż, będzie to nieuniknione, kiedy dojdziesz do mojego wieku».

Dalej: Drzewo trenerskie Nicka Sabana: Wpływ trenera Alabamy na futbol uniwersytecki będzie odczuwalny przez dziesięciolecia

Saban powiedział, że mówienie ludziom, że pozostanie w Alabamie przez kolejne cztery do pięciu lat, jest niesprawiedliwe i że nieustannie pojawiają się pytania, czy odejdzie pod koniec każdego kolejnego sezonu.

„Byłbym szczęśliwy, mogąc to zrobić, ale nie czułem, że jestem w stanie to zrobić, a nie chciałem podpisywać umowy z roku na rok, która nie miała pomóc nikomu. Ty Chcę dalej się rozwijać i być na takim poziomie, na jakim chcę być” – powiedział Saban.

READ  Rosjanie już boją się awansować w Piłohoriwce i nie przedzierają się przez pączki Shivarsky

Saban rozwiał wszelkie przekonanie, że zmieniający się krajobraz futbolu uniwersyteckiego, takiego jak NIL, był przyczyną odejścia z pracy.

„Nie mów o tym. Nie o to chodzi” – powiedział Saban. „Według mnie, jeśli zdecydujesz się zostać trenerem, nie musisz na wszystko narzekać. Musisz się do tego dostosować i dać z siebie wszystko, co w Twojej mocy, w danych okolicznościach, i nie narzekać. Myślę, że wszyscy są sfrustrowani To.

„Ale nie o to chodzi, jesteśmy w tej erze już od trzech lat, zmieniliśmy to i w tej erze również odnieśliśmy sukces. Zawsze wiem, kiedy to nadejdzie. Przekaż to komuś innemu, już czas. „

Chociaż Saban nie jest już głównym trenerem, powiedział, że „zawsze będzie tu dla Alabamy, ale oni mnie potrzebują”.

„Nie sądzę, że jest dobry moment” – Saban powiedział Reese Davis z ESPN. „…Myślałem, że mój wiek (72 lata) zaczął stanowić mały problem w kontekście zatrudniania trenerów i rekrutacji zawodników. Ludzie chcieli zapewnień, że zostanę tutaj przez trzy, pięć lat czy cokolwiek, a ja rozumiem. Szczerze mówiąc, coraz trudniej mi jest to zrobić. Tak jest

„Szczerze mówiąc, ostatni sezon był dla nas bardzo trudny. Dojście z miejsca, w którym zaczęliśmy, do miejsca, w którym jesteśmy, było dla nas prawdziwym kryzysem. Kosztowało mnie to trochę więcej niż zwykle. To było naprawdę wtedy, gdy ludzie wspominali o problemie zdrowotnym. Czy możesz to zrobić tak, jak chcesz to zrobić w przyszłości?Zobowiązanie, aby zrobić to tak, jak myślę, że powinno, pomyślałem, że może to właściwy czas.

„Nic chorego. Z panią Terry wszystko w porządku, ze mną wszystko w porządku. Czy wytrzymam ten sezon ze stresu? Jako dziecko pracowałam do 2 w nocy, wstawałam o 6 i byłam na miejscu. Następnego dnia bądź pełna energii Kiedy jesteś trochę starszy, robi się trochę trudniej i jestem pewien, że wiele osób może się z tym utożsamić”.

READ  Zdjęcia satelitarne pokazują jedną trzecią Pakistanu pod wodą, co skłania do apelu o pomoc humanitarną

Saban powiedział Davisowi, że ostateczną decyzję o przejściu na emeryturę podjął w środę kilka minut przed spotkaniem zespołu Alabamy o 16:00.

„To była trudna decyzja. Słuchaj, uwielbiam trenować. Uwielbiam relacje z zawodnikami. Najtrudniejszą rzeczą dla mnie było to, że czułem, że to może być dla mnie odpowiedni czas, ale jak to wpłynęło na zawodników, trenerów, ludzie, którzy pracują tutaj, w budynku i przyczyniają się do sukcesu zespołu, jak na nich wpłynąć? To najtrudniejsza część. Wahałem się tam i z powrotem” – powiedział Saban.

Saban powiedział Davisowi, że „trudno” było powiedzieć zespołowi, że się rozłączył.

„Bardzo trudne. Ponieważ kocham chłopaków siedzących w tym pokoju. Kocham tych graczy” – powiedział Saban. „Nic nie szanuje bardziej niż świetnych zawodników. Wszyscy ci goście pokonali ogromne niepowodzenia. Zaangażowali się w program. Zobowiązali się do przyszłorocznego zespołu, a ja wszedłem i powiedziałem: «Hej, chcę, żeby wszyscy zaangażowali się w 100%. przez następne 12 miesięcy.” Ale mogę podjąć takie samo zobowiązanie, jeśli mam być liderem i trenerem, więc było to trochę niezręczne.

Chociaż Saban ustąpił ze stanowiska, nie przeszedł na emeryturę całkowicie.

„Będę tutaj, więc będę tutaj (dla graczy). Będę obecny. Zamierzam zostać w Tuscaloosa. Dają mi biuro. Stadion. Powiedziałem (zawodnikom), że mogę wspiąć się na wasz tyłek, gdy jestem na boisku.

„Będę zaangażowany w przyszłość futbolu uniwersyteckiego i futbolu uniwersyteckiego” – powiedział Saban. „…Będę zwolennikiem starania się, aby gra była tak dobra, jak to tylko możliwe. I myślę, że z mojego punktu widzenia jest jeszcze wiele do zrobienia w tym temacie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *