Dlaczego rosnące akcje Nvidii nie wróżą dobrze rynkowi

Opublikowano długo oczekiwany raport o wynikach firmy Nvidia (NVDA). Wskaźniki finansowe spółki przekroczyły oczekiwania Wall Street, co spowodowało, że akcje spółki poszybowały w górę o prawie 20% w ciągu trzech dni od ogłoszenia wyników.

Jednak powszechny wzrost na giełdzie, o którym wielu myślało, nie nastąpił. Indeks S&P 500 (^GSPC) spadł obecnie o ponad 0,5% od ogłoszenia zysków producenta chipów po dzwonku zamykającym 22 maja. Dla Juliana Emanuela z Evercore ISI oznacza to koniec całorocznego trendu wzrostów akcji Nvidii, który powoduje wzrost cen na rynku.

„Wstrzymanie NVDA w sprawie„ akcji będących rynkiem ” prawdopodobnie zakończy „milczenie” niskiej zmienności na rynku w ciągu ostatnich dwóch tygodni” – ostrzegł Emanuel w środowej notatce dla klientów.

Indeks S&P 500 spadł z rekordowych poziomów od czasu ogłoszenia zysków Nvidii, gdy uwaga inwestorów skupiła się gdzie indziej. Akcje spadły, mimo że dzień po ogłoszeniu wyników spółki akcje Nvidii wzrosły o 10%, ponieważ gorętszy od oczekiwań odczyt wyników gospodarczych skłonił inwestorów do ograniczenia oczekiwań na obniżki stóp procentowych w tym roku. Tendencja ta była kontynuowana w tym tygodniu, ponieważ wzrost rentowności 10-letnich obligacji skarbowych (^TNX) do najwyższego poziomu od początku maja przyczynił się do spadku indeksu S&P 500 w tym samym okresie.

Emanuel, który wyznaczył jeden z najniższych celów indeksu S&P 500 na koniec roku na Wall Street na poziomie 4750, zauważył, że akcje pięciu najwyżej ważonych spółek w S&P 500 nigdy nie wzrosły o więcej niż 20% w ciągu trzech dni po wynikach indeksu. Ten okres również nie kończy się wyżej. Zatem według Emanuela niedawna rozbieżność trendów wyraźnie różni się od niemal doskonałej korelacji Nvidii z indeksem S&P 500 w zeszłym roku i może oznaczać, że rynek czeka recesja.

READ  Dyrektor prawny Coinbase mówi, że Wells zauważył ogromne nadużycia ze strony regulatora

„Nie ma precedensu, aby akcje spółki wielkości NVDA zostały „ignorowane” przez szerszy indeks S&P 500” – napisał Emanuel. „Ta rozbieżność jest katalizatorem większego ruchu na S&P 500 w porównaniu z innymi katalizatorami wydarzeń”.

Jako przykłady Emanuel podał nadchodzące odczyty inflacji, takie jak piątkowa publikacja indeksu osobistych wydatków konsumpcyjnych i czerwcowe posiedzenie Rezerwy Federalnej.

Emanuel zauważył, że oddzielenie Nvidii od rynku następuje w momencie, gdy akcje spółek o dużej kapitalizacji jako całość stały się ostatnio mniej ze sobą skorelowane. We wtorek, przy odczycie indeksu korelacji implikowanej CBOE (^COR3M), Emanuel zauważył, że korelacja między akcjami spółek o dużej kapitalizacji należała do „najniższych obserwacji w historii”.

Podobne poprzednie minima korelacji są zgodne ze spadkami na giełdach, takimi jak trzymiesięczne wycofanie, które rozpoczęło się w sierpniu 2023 r. Według Emanuela, po tym nastąpiła 10-procentowa korekta notowań. Jej scenariusz bazowy pozostaje w połowie roku cofnięciem się, „spójnym ze skutkami dołków korelacji”.

Mówiąc szerzej, inni stratedzy wskazywali na koniec sezonu dodatnich wyników jako powód, dla którego w nadchodzących tygodniach działania rynkowe mogą być gwałtowne, ponieważ inwestorzy skupią się na danych ekonomicznych w obliczu niepewnej ścieżki stóp procentowych Rezerwy Federalnej.

Ta zmiana w podejściu inwestorów prowadzi do „bardziej niestabilnego rynku” – powiedział Yahoo Finance Keith Lerner, zastępca dyrektora ds. technicznych w Truist.

„Naszym kluczowym przesłaniem jest to, że nadal wierzymy, że podstawowy trend jest wyższy” – powiedział Lerner. „W najbliższej przyszłości rynek będzie szukał katalizatora, co prawdopodobnie oznacza, że ​​czeka nas okres niestabilności”.

SANTA CLARA, Kalifornia – 21 MAJA: Przed siedzibą Nvidii umieszczono tablicę 21 maja 2024 r. w Santa Clara w Kalifornii.  Producent chipów Nvidia opublikuje wyniki za pierwszy kwartał w środę, 22 maja.  (Zdjęcie: Justin Sullivan/Getty Images)

Baner zostaje umieszczony przed siedzibą Nvidii 21 maja 2024 roku w Santa Clara w Kalifornii. (Justin Sullivan/Getty Images) (Justin Sullivan za pośrednictwem Getty Images)

Josh Schaeffer jest reporterem Yahoo Finance. Śledź go na X @_joshschafer.

READ  CDK płaci dziesiątki milionów hakerom, którzy okaleczyli salony samochodowe

Kliknij tutaj, aby uzyskać szczegółową analizę najnowszych wiadomości giełdowych i wydarzeń mających wpływ na ceny akcji.

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *