Dodgersi zapraszają Siostry Nieustającej Rozkoszy z powrotem na Pride Night

Los Angeles Dodgers, którzy w zeszłym tygodniu spotkali się z masową reakcją za powstrzymanie się od zaproszenia Sisters of Perpetual Indulgence na coroczną Noc Równości LGBTQ+, zmienili kurs w poniedziałek. Przeprosił zespół i wystosował nowe zaproszenie do udziału w uroczystościach 16 czerwca na stadionie Dodger. Siostry przyjęły zaproszenie, a niektóre grupy, które ślubowały bojkot, zgodziły się wrócić.

Siostry, które określają się jako „awangarda queerowych i transpłciowych zakonnic”, używają humoru i obrazów religijnych, aby zwrócić uwagę na nietolerancję seksualną. The Dodgers wręczą grupie Nagrodę Bohatera Społeczności — tę samą nagrodę, którą poprzednio posiadały siostry w składzie.

„Po szczerych rozmowach z naszymi zróżnicowanymi społecznościami, w ramach organizacji Los Angeles Dodgers i hojnych dyskusjach z Siostrami Nieustającej Odpustu, chcielibyśmy serdecznie przeprosić Siostry Nieustającej Odpustu, członkinie Los Angeles Dodgers, społeczność LGBTQ+ oraz ich przyjaciół i rodziny” – napisano w oświadczeniu zespołu.

The Dodgers, którzy sprowadzili Jackie Robinsona i zintegrowali Major League Baseball w 1947 roku, od dawna uważali się za mistrzów rekrutacji, a coroczna Pride Night była wydarzeniem o wysokim priorytecie dla zespołu. Decyzja powołania Zgromadzenia Sióstr Nieustającego Odpustu, podjęta po skargach polityków i grup religijnych, wywołała szybki sprzeciw. The Dodgers wycofali się z imprezy w proteście, podobnie jak grupy takie jak LA Pride, organizacja, która jest gospodarzem LA Pride Parade & Festival, Los Angeles LGBT Center i American Civil Liberties Union of Southern California.

Centrum LGBT posunęło się tak daleko, że nalegało, aby Dodgers odwołali wydarzenie, jeśli siostrom nie pozwolono w nim uczestniczyć.

Wszystko to ma miejsce niecały rok po tym, jak zespół zrobił duży krok w uznaniu swoich wcześniejszych porażek, zapraszając rodzinę Glenna Burke’a, pierwszego ważnego członka ligi, który ujawnił się jako gej, na zeszłoroczną Pride Night. Burke, który nie starał się ukryć swojej seksualności, został sprzedany do Oakland Athletics po odrzuceniu oferty zespołu w wysokości 75 000 $ na miesiąc miodowy, jeśli poślubi kobietę. Chociaż obiecująca perspektywa, jego kariera szybko przygasła i zmarł z powodu komplikacji związanych z AIDS w 1995 roku.

READ  Światowi przywódcy przyłączają się do kluczowego szczytu pokojowego Ukrainy w Szwajcarii – ale nie do Rosji ani Chin

Centrum LGBT ogłoszone natychmiast Jeśli zespół zmieni swoją decyzję o dołączeniu do Pride Night at Sisters, dotrzyma obietnicy powrotu na to wydarzenie. Grupa podziękowała członkom społeczności Los Angeles za protest i powiedziała, że ​​może się wiele nauczyć z tego, jak się sprawy potoczyły.

„Porażka z zeszłego tygodnia podkreśla niebezpieczny wpływ taktyki politycznej tych, którzy starają się podsycać płomienie uprzedzeń przeciwko LGBTQ w czasie, gdy nasze prawa są atakowane” – napisano w oświadczeniu. „Musimy nadal stać razem jako społeczność w ochronie praw i uznaniu osób LGBTQ+ w Los Angeles i poza nim”.

LA Pride powraca, Wydanie oświadczenia W poniedziałek wieczorem grupa powiedziała, że ​​będzie „solidaryzować się” z siostrami.

W oświadczeniu zespołu ogłaszającym przywrócenie sióstr Dodgers przyznali, że wciąż mają wiele do zrobienia, aby naprawić swoje relacje ze społecznością.

„W nadchodzących tygodniach będziemy kontynuować współpracę z naszymi partnerami LGBTQ+, aby wykorzystać naszą platformę do wspierania wszystkich naszych fanów, którzy tworzą różnorodność rodziny Dodgersów, i znaleźć sposoby na wzmocnienie relacji, które łączą więzi” oświadczenie mówi.

Scotta Millera Dostarczony raport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *