Doktor „Holoport” na Międzynarodową Stację Kosmiczną jak Star Trek

Realistyczne, cyfrowe przedstawienie lekarza NASA pojawiło się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej jako hologram.

Technologia opracowana przez Microsoft Po raz pierwszy został wprowadzony przez astronautów Europejskiej Agencji Kosmicznej.

W Star Trek załoga na pokładzie statku kosmicznego Enterprise „transmituje” i teleportuje się do innych statków lub światów – a technologia XXI wieku ożywia show.

Nowa technologia komunikacji nazywa się holoport, co jest połączeniem „hologramu” i „teleportacji”.

Holoportacja pozwala na interakcje dźwiękowe i wizualne między naukowcami Ziemi a astronautami, którzy wyszli poza świat.

Dr Joseph Schmid i jego zespół zostali przeniesieni do JEST W 2021 r. – jego podobizna została zarejestrowana przez nowoczesną kamerę, skompresowana jako plik danych i przesłana na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Na stacji kosmicznej astronauci oglądali hologram za pomocą „monitora rzeczywistości mieszanej” zwanego HoloLens, zestawu słuchawkowego, który łączy cyfrowych lekarzy ze środowiskiem Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Nowa technologia może znacznie poprawić bezpieczeństwo i sukces lotów kosmicznych dalekiego zasięgu.

„Wyobraź sobie, że możesz zabrać ze sobą najlepszego rzeczywistego trenera lub projektanta szczególnie złożonej technologii, gdziekolwiek nad tym pracujesz” — powiedział dr Schmid. Powiedziała.

Jednak ogromne odległości między stacjami kosmicznymi i innymi planetami prowadzą do opóźnienia między załogą a zespołem na Ziemi – komunikacja z Marsem będzie opóźniona. 20 minut opóźnienie.

Członkowie zespołu holoportacyjnego są widziani wirtualnie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, 8 października 2021 r.
ESA (Europejska Agencja Kosmiczna)

„Możecie pracować nad urządzeniem razem, tak jak dwóch najlepszych chirurgów pracujących podczas operacji” – dodał dr Schmid.

słuchawki dla niej lata innowacji Zapakowany w lekkie, poręczne urządzenie.

Microsoft po raz pierwszy opublikował HoloLens w 2015 – Firma rozwija się w rzeczywistości rozszerzonej, tak jak lubią inne firmy nie żyjekopią w wirtualnej rzeczywistości.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna
Nowa technologia komunikacji nazywa się holoport, co jest połączeniem „hologramu” i „teleportacji”.
AFP / NASA

Microsoft napisał w forum: „Rzeczywistość mieszana to kolejna fala informatyki po komputerach mainframe, komputerach i smartfonach”.

READ  Całkowicie nowy, niedrogi katalizator, który przyspiesza produkcję tlenu z wody

Firma wygrała z nią umowę o wartości 22 miliardów dolarów wojsko amerykańskie Opracowanie HoloLenses do zastosowań wojskowych.

Słuchawki HoloLens Dostępne w sprzedaży — nie musisz być astronautą ani wojskiem, aby korzystać z technologii rozszerzonej rzeczywistości firmy Microsoft.

Słuchawki kosztują od 3500 do 5199 USD.

Ta historia pierwotnie się pojawiła słońce Jest on reprodukowany tutaj za zgodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.