Dollar Tree (DLTR) Zyski za I kwartał 2023 r

Akcje Dollar Tree spadły o prawie 15% na początku handlu w czwartek po tym, jak firma nie spełniła oczekiwań dotyczących przychodów z Wall Street w ostatnim kwartale i obniżyła prognozy zysków na cały rok.

Oto jak zrobić zniżkę Pierwszy kwartał roku obrotowego W porównaniu z oczekiwaniami Wall Street, według ankiety Refinitiv przeprowadzonej wśród analityków:

  • Zyski giełdowe: 1,47 USD, skorygowane, w porównaniu z oczekiwanymi 1,52 USD
  • Przychód: Oczekuje się 7,32 mld USD i 7,28 mld USD

Dochód netto firmy za trzy miesiące zakończone 29 kwietnia wyniósł 299 mln USD, czyli 1,35 USD na akcję, w porównaniu z 536,4 mln USD, czyli 2,37 USD na akcję, rok wcześniej. Po skorygowaniu firma odnotowała zysk w wysokości 1,47 USD na akcję, który spadł poniżej szacunków Wall Street.

Sprzedaż wzrosła do 7,32 mld USD z 6,9 mld USD rok wcześniej.

Według szacunków Street Account sprzedaż w tych samych sklepach wzrosła o 4,8% w porównaniu z oczekiwanym wzrostem o 3,6%.

Po rozczarowującym kwartale Dollar Tree obniżył prognozę zysku na cały rok do 5,73 do 6,13 USD na akcję, z przedziału 6,30 USD do 6,80 USD na akcję. Analitycy ankietowani przez Refinitiv spodziewali się całorocznego zysku na poziomie 6,68 USD na akcję.

Niższe prognozy przypisuje się większemu skurczowi lub uszkodzonym, zagubionym lub skradzionym przedmiotom oraz przesunięciu asortymentu produktów na materiały eksploatacyjne o niższych marżach, powiedział w komunikacie prasowym dyrektor generalny Dollar Tree, Rick Dreiling.

„Chociaż widzimy wczesne wyniki naszych inicjatyw, nie jesteśmy odporni na presję zewnętrzną wpływającą na cały handel detaliczny” – powiedział Dreiling.

„Chociaż podtrzymujemy nasze prognozy sprzedaży na cały rok 2023, korygujemy nasze prognozy EPS, ponieważ spodziewamy się, że zwiększone spadki i niekorzystna struktura sprzedaży utrzymają się przez cały rok. Spodziewamy się, że zyski będą jeszcze wyższe po załadowaniu. niższe stawki za fracht morski”.

READ  UFC 296 – Leon Edwards vs. Colby Covington: wyniki, najważniejsze wydarzenia, karta walk, zwycięzcy, kompletny przewodnik

Firma w dużej mierze utrzymała jednak całoroczną prognozę sprzedaży ze sprzedażą netto w wąskim przedziale od 30 do 30,5 mld USD. Jego prognoza to niska do średniej jednocyfrowa sprzedaż porównywalnych sklepów.

W drugim kwartale firma spodziewa się zysku w drugim kwartale w wysokości od 79 centów do 89 centów na akcję i szacunków Refinitiv na poziomie 1,22 USD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *