Donte Whitner mówi, że Kyle Shanahan ufa Brockowi Purdy’emu bardziej niż Jimmy’emu Garoppolo – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Brock Purdy spędził w niedzielę trzy godziny, przypominając wszystkim, dlaczego trener Kyle Shanahan powierzył mu klucze do królestwa 49ers poza sezonem, mimo że zawodowiec z drugiego roku zakończył operację naprawczą na UCL.

Purdy wykonał 19 ze swoich 29 prób i wykonał dwa podania przyłożenia w otwierającym sezon 2023 zwycięstwie 49ers 30-7 nad Pittsburgh Steelers w niedzielę na stadionie Actress.

W oczach analityka NBC Sports Bay Area, Donte Whitnera, wybór w siódmej rundzie draftu w 2022 roku nie zrobił nic przeciwko Steelersom, by zniechęcić Shanahana do niego.

„Trener 49ers Kyle Shanahan już po dziewięciu meczach ma większe zaufanie do rozgrywającego Brocka Purdy’ego niż do Jimmy’ego Garoppolo” – powiedział Whitner w najnowszym odcinku „Hitner’s Hot Take”. „I to dlatego [Purdy’s] Jego podejmowanie decyzji, dokładność, siła ramion i umiejętność zachowania spokoju pod presją. To wszystko i jeszcze więcej widzieliśmy podczas wielkiego zwycięstwa 49ers w pierwszym tygodniu nad Pittsburgh Steelers.

Purdy podjął wszystkie właściwe decyzje podczas zwycięstwa nad Steelers, w tym trafił Brandona Aiyuka po dwóch idealnie oddanych podaniach, z których drugim było schodzenie po prawej stronie pola punktowego.

23-latek potrafił przeciskać się przez ciasne okna, płynnie uderzając w odbiorców, umożliwiając im robienie tego, co potrafią najlepiej – bieganie za złapaniem.

Purdy rozegrał obecnie sześć meczów w sezonie zasadniczym i wszystkie wygrał. We wszystkich siedmiu meczach sezonu zasadniczego, w których wystąpił, rzucił co najmniej dwa podania, dorównując Joemu Montanie i Steve’owi Youngowi, uzyskując drugą najdłuższą passę w historii 49ers, ustępując jedynie Jeffowi Garcii.

Biorąc pod uwagę skuteczność ataku Shanahana pod wodzą Purdy’ego, Whitner widzi wielkie rzeczy w przyszłości 49ers.

„Jeśli Brock Purdy nadal będzie grał na tym wysokim poziomie, sugeruję wygranie Super Bowl przez 49ers” – podsumował Whitner.

READ  UFC 276 wyniki na żywo - Izrael Adesanya vs Jared Kannoner: aktualizacje, skróty, karta walki, czas rozpoczęcia

Pobierz i śledź podcast 49ers Talk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *