Dow futures: prezes Fed Powell w pogotowiu, gdy rosyjska inwazja na Ukrainę zwiększa wątpliwości co do podwyżek stóp procentowych

Kontrakty terminowe na Dow Jones i S&P 500 nieznacznie wzrosły w ciągu nocy, podczas gdy kontrakty terminowe na Nasdaq rosły wraz z dalszym wzrostem cen ropy naftowej. Prezydent Joe Biden wygłasza orędzie o stanie Unii, podkreślając rosyjską inwazję na Ukrainę i reakcję Stanów Zjednoczonych. Prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, kontynuuje, gdy zaczynają pojawiać się wątpliwości co do podwyżki stóp.
xPróba ożywienia giełdy przyniosła we wtorek duże straty, ponieważ ceny ropy gwałtownie wzrosły, a rentowności obligacji skarbowych spadły w obliczu oznak, że rosyjskie ataki mogą stać się bardziej zabójcze dla ukraińskich cywilów.

Główne wskaźniki uderzają w opór w pobliżu szybko spadających 21-dniowych wykładniczych średnich kroczących, jednego z kilku potencjalnych obszarów oporu, w których rynek próbuje się podnieść. Akcje Tesli spadły po krótkim przekroczeniu 21-dniowej linii we wtorek. jabłko (AAPL), a akcje Nvidii spadły w okolicach 21-dniowej passy. Microsoft (MSFT), które właśnie zamknęły się powyżej linii 21-dniowych i 200-dniowych w poniedziałek, wycofały się we wtorek.

Urzędnicy wojskowi USA twierdzą, że rosyjskie postępy w Kijowie utknęły w martwym punkcie w obliczu silnego oporu Ukrainy i wyzwań logistycznych. Jednak rosyjskie Ministerstwo Obrony ostrzegło we wtorek, że planuje uderzyć w ukraińskie ośrodki wywiadowcze i komunikacyjne w centrum Kijowa, ostrzegając mieszkańców tego obszaru, aby nie wyjeżdżali. Zachodni urzędnicy twierdzą, że jest to znak, że zbliżają się masowe rosyjskie strajki na dzielnice mieszkaniowe w Kijowie.

Prezydent Biden przemawiał do Kongresu i kraju we wtorek wieczorem. Biden omówił inwazję na Ukrainę, mówiąc, że prezydent Rosji Władimir Putin nie docenił determinacji Stanów Zjednoczonych i Europy. Zapowiedział, że Stany Zjednoczone zabronią rosyjskim samolotom przebywania w swojej przestrzeni powietrznej po Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i Kanadzie.

Naciskałaby również na ożywienie przynajmniej części lepszego ustawodawstwa odbudowy, postrzegając plany zielonej energii jako sposoby na zmniejszenie uzależnienia energetycznego Rosji. Republikanie twierdzą, że Biden powinien naciskać na zwiększenie krajowej produkcji ropy naftowej i gazu ziemnego.


IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś


Przewodniczący Fed Powell

Prezes Fed Powell będzie zeznawał Przed Kongresem o 10 rano ET w środę. Powell prawdopodobnie wskaże, że podwyżka stóp przez Fed rozpocznie się na posiedzeniu w dniach 15-16 marca, ale będzie podkreślał elastyczność. Rosyjska inwazja na Ukrainę i późniejsze sankcje doprowadziły do ​​wyższych cen ropy naftowej, a także znacznych zysków w przypadku metali nieszlachetnych i zbóż. Wszystko to grozi dalszą inflacją, jednocześnie zaostrzając problemy w łańcuchu dostaw i spowalniając wzrost gospodarczy. Tymczasem udział siły roboczej może wzrosnąć wraz z szybkim zanikaniem przypadków COVID i ograniczeń, łagodząc obawy związane z łańcuchem dostaw i inflację płac.

Biorąc pod uwagę te wszystkie duże i niepewne przeciwne prądy, prezes Fed Powell będzie chciał być mądry i gotowy do zmiany kursu – i upewnić się, że rynki finansowe o tym wiedzą.

Rynki, które kilka tygodni temu prawie w całości wyceniły podwyżkę stóp o pół punktu, nadal oczekiwały ćwierć punktu podwyżki na marcowym posiedzeniu. Ale jest teraz niewielka lub skromna szansa, że ​​Fed nie ruszy na marcowe posiedzenie.

READ  Pracownicy hoteli w Los Angeles rozpoczynają strajk

Przed zbliżającym się posiedzeniem Rezerwy Federalnej decydenci i inwestorzy otrzymają lutowy raport o zatrudnieniu w piątek oraz lutowy CPI 10 marca.

Główne zarobki

Składnik Dow Jones Salesforce.com (CR) wspomniany Lepsze niż oczekiwane zyski późno we wtorek. Akcje CRM nieznacznie wzrosły z dnia na dzień, wskazując na powrót powyżej 21-dniowej passy, ​​ale spadły poniżej 50-dniowego gwałtownego spadku. Akcje Salesforce spadły o 0,8% do 208,89 we wtorek.

drzewo dolara (DLTRZyski zostaną podane na początku środy, ponieważ akcje DLTR od kilku tygodni flirtują z sygnałami kupna. ten Linia siły względnej Osiągnął już nowy szczyt, podczas gdy akcje Dollar Tree zakotwiczają się, co jest sygnałem byka. Inwestorzy mogą chcieć wykorzystać 144,56 jako punkt wejścia, powyżej maksimum z 6 stycznia. Oficjalny punkt zakupu akcji DLTR to 149,47.

Tesla (TSLA), Microsoft i NVIDIA (NVDA) jest włączony Tabela liderów IBD. Magazyn MSFT znajduje się w Wieloletni liderzy IBD istniejący.

Film zawarty w tym artykule omawia i analizuje ruch na rynku we wtorek Północny ropa i gaz (klin), Luizjana i Pacyfik (LPX) i zapasowy DLTR.

Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow Jones wzrosły o 0,3% w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,2%, a kontrakty terminowe na Nasdaq 100 o 0,1%. Notowane na giełdzie w Nowym Jorku akcje CRM zapewniają impuls dla kontraktów terminowych Dow i S&P 500.

Cena ropy naftowej w USA przekroczyła 108 dolarów za baryłkę w rozszerzonym handlu podczas ukraińskiej inwazji. Również Amerykański Instytut Naftowy odnotował gwałtowny spadek krajowych dostaw ropy naftowej, spadły również zapasy benzyny. Energy Information Administration opublikuje w środę rano oficjalne zapasy ropy naftowej, produkcję i popyt.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 4 punkty bazowe do 1,75%.

Pamiętaj, aby pracować przez noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do działania akcje giełdowe na IBD Live


wzrost na giełdzie

Zwyżka na giełdzie otworzyła się niżej, chwilowo poprawiła się, ale potem została wyprzedana. Dow Jones Industrial Average spadł we wtorek o 1,8% handel na giełdzie. S&P 500 spadł o 1,55%. Indeks Nasdaq Composite spadł o 1,6%. Mały kapitał Russell 2000 zmniejszył się o 2%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 13 punktów bazowych do 1,71%, wymazując teraz prawie wszystkie zyski w 2022 r.

Ceny ropy naftowej wzrosły o 8% do 103,41 USD za baryłkę, pomimo ogłoszenia przez Stany Zjednoczone i inne kraje znaczącej, ale umiarkowanej liberalizacji strategicznych rezerw ropy naftowej. Spotkanie OPEC+ – z Rosją jest w większości „plusem” – odbędzie się w środę, ponieważ oczekuje się, że grupa będzie nadal umiarkowanie zwiększać kwoty produkcyjne, likwidując cięcia z czasów pandemii.

Kontrakty terminowe na złoto skoczyły o 2,3% do 13-miesięcznego maksimum.

READ  Morgan Stanley spodziewa się, że zarządzane aktywa osiągną wartość 20 bilionów dolarów

Akcje energii rosły wraz ze wzrostem cen ropy naftowej. Kontrahenci zbrojeniowi nadal poruszali się pionowo, podczas gdy sztuki złota, stali i górnictwa radziły sobie dość dobrze. Sprawy finansowe i zabawy podróżnicze były wielkimi przegranymi.

ETF-y

pomiędzy Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) zrezygnował z 1,5%, podczas gdy fundusz ETF Innovator IBD Breakout Opportunities (pasować) spadła o 0,7%. iShares Rozszerzony Fundusz Technologii i Oprogramowania (ETF)IGV) spadła o 0,9%, z głównymi składnikami akcji Microsoft i CRM. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) spadła o 3,15%. Akcje Nvidii są głównym właścicielem SMH.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) wzrósł o 2,5%, a rozwój infrastruktury US ETF Global X (kolebka) zrezygnował z 1,9%. Amerykańska Fundacja Global Gates (ETF)Samoloty) spadła o 5,1%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) spadła o 1,3%. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE) podwyższony o 1% oraz fundusz Financial Select SPDR ETF (XLF) spadła o 3,7%. Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej SPDR (XLV) zmniejszono o 0,55%

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczeniazrezygnował z 3,1% i ARK Genomics ETF (ARKG) 1,7%. Jak wszędzie, te fundusze ETF napotykają opór w pobliżu linii 21-dniowych. Akcje Tesli nadal zajmują pierwsze miejsce wśród ETF-ów ARK Invest.


5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Akcje uderzyły w 21-dniowy opór

Podobnie jak rajd na rynku, wiele gigantycznych obligacji napotyka opór na liniach 21-dniowych.

Akcje Apple nie do końca osiągnęły 21-dniową passę, ale odwróciły się od średniej 10-dniowej, spadając o nieco ponad 1% do 163,38. Powyżej 21-dniowej linii znajduje się 50 dni. Rozliczanie akcji AAPL na tym kluczowym poziomie może oferować wczesne wejście. ale odpowiedzialny Podwójne dno Punkt zakupu to 176,75. Linia RS dla akcji Apple nie jest daleko od wzlotów.

Akcje Microsoftu spadły o 1,15% do 295,34, w porównaniu z 21-dniową i 200-dniową passą. Ruch powyżej wtorkowego maksimum na poziomie 299,97 może zaoferować solidne wejście jako długoterminowy lider. Ale 50-dniowa średnia krocząca i lutowy szczyt na poziomie 315,12 to również główne przeszkody. Oficjalny punkt kupna akcji MSFT wynosi 349,77.

Akcje Nvidii spadły o 3,75% do 234,70, aby ponownie przetestować 200-dniową passę po osiągnięciu w poniedziałek 21-dniowego znaku. Wejście powyżej 50-dniowej linii i lutowego maksimum na 269,25 będzie prawdopodobnie wymagane do silnego wejścia. Do szczytu 346,47 akcji NVDA jeszcze długa droga.

Akcje Tesli wzrosły do ​​889,88 we wtorek rano, przesuwając się powyżej 21 dni, po czym spadły o 0,75% do 863,93. Gigant elektryczny radził sobie znacznie lepiej niż inne giełdy samochodowe lub marki o wysokiej wartości wzrostu. TSLA odzyskało w poniedziałek serię 200, po tym, jak w zeszłym tygodniu odbiło się od minimum 700 w 2022 roku. Wejście powyżej maksimum z 9 lutego na poziomie 946,27 i 50-dniowa linia może zapewnić solidne wejście. Oficjalny punkt zakupu to 1208.10.

Analiza wzrostu rynku

Próba rajdu na giełdzie napotyka na opór, ponieważ indeksy Nasdaq i Russell 2000 przerwały trzydniową passę.

READ  Czym jest inflacja? Oto powód wysokich cen i kto jest winien

Utrzymali większość swoich ostatnich zdobyczy. Pauza tutaj nie jest niepokojąca. Indeksy Dow Jones i S&P 500 zrezygnowały ostatnio z większych odbić, ale ich próby zwyżek pozostają nietknięte.

Rynek wciąż kieruje się nagłówkami. Jako inwestor nie musisz zbyt nerwowo śledzić nagłówków, ale powinieneś mieć świadomość, że wiadomości mogą mieć duży wpływ na rynek i sektor.

Jest to szczególnie prawdziwe teraz. Wiele założeń osadzonych na rynkach zostało wywróconych do góry nogami. Inflacja jest najwyższa od 40 lat, a Europa z dnia na dzień agresywnie zmienia swoją kilkudziesięcioletnią politykę obronną.

Oczywiście nie oznacza to, że giełda pójdzie w kierunku, który wydaje się oczywisty – świadczy to o ogromnym zwyżce na giełdzie w 2020 roku w warunkach pandemii i załamania gospodarki.

a Dzień kontynuacji W każdej chwili może się jeszcze zdarzyć potwierdzenie nowego wzrostu na rynku. Nie można zagwarantować sukcesu potwierdzonego trendu wzrostowego, jak pokazała niedawna masowa sprzedaż na rynku, ale jest to pozytywny znak.

Poza 21-dniową średnią kroczącą, główne wskaźniki napotykają opór przy lutowych maksimach, a także 50-dniowych i 200-dniowych średnich kroczących, przy czym wszechczasowe maksima są znacznie powyżej tej wartości. Tak więc następny pewny wzrost na giełdzie będzie musiał stawić czoła wielu przeszkodom technicznym, oprócz głównych poważnych zagrożeń.


Chcesz szybko zyskać i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader


Nie byłoby to straszne, gdyby rynek poruszał się na boki – z FTD lub bez niego. Więcej akcji tworzy teraz bazy. Istnieje już duża liczba akcji „niebieskich kropek” w RynekKowalski – Tworzenie zapasów lub wychodzenie z linii RS już u szczytu. Kilka kolejnych tygodni może wygenerować nowy zbiór fuzji, a niektóre gorące akcje mogą stwarzać nowe możliwości kupna lub dodania akcji.


Czas na rynek ze strategią rynkową ETF firmy IBD


Co teraz robisz

Rynek wciąż jest zapomniany. Próba powstania spotkała się z oporem, ale i tak pozostała. Ale nie ma prawdziwego powodu do zwiększonej ekspozycji.

Chociaż istnieją powody, by trzymać udziały w gorących grupach i sektorach, takich jak energetyka, obrona, nawozy i stal, wielu liderów już się rozwinęło. Ze względu na dużą zmienność inwestorzy mogą chcieć uzyskać częściowe zyski od niektórych nowych zwycięzców.

Kontynuuj tworzenie tych list obserwacyjnych. Liczba lemieszy ustawianych w bazach z liniami RS rośnie na nowe wyżyny. Tak więc potencjalne przywództwo rośnie.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie na bieżąco z trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

Średnia 200-dniowa: ostatnia linia wsparcia?

Tesla kontra BYD: Którego rozwijającego się giganta EV najlepiej kupić?

Przeglądaj oferty akcji IBD i otrzymuj oceny pozytywne/negatywne dla wszystkich swoich akcji dzięki IBD Digital

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *