Biden twierdzi, że zakazał rosyjskim lotom z amerykańskiej przestrzeni powietrznej

Loty United Airlines są zaparkowane przy ich bramkach na międzynarodowym lotnisku O’Hare 20 listopada 2021 r., tuż przed Świętem Dziękczynienia w Chicago, Illinois, USA. REUTERS / Brendan McDermid

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

WASZYNGTON, 1 marca (Reuters) – We wtorek rząd USA ogłosił zakaz rosyjskich lotów z amerykańskiej przestrzeni powietrznej po podobnych działaniach Unii Europejskiej i Kanady po zajęciu przez Rosję sąsiedniej Ukrainy.

„Oświadczam, że dołączymy do naszych sojuszników w zamykaniu amerykańskiej przestrzeni powietrznej dla wszystkich rosyjskich samolotów, dalszej izolacji Rosji i wywieraniu większej presji na ich gospodarkę” – powiedział Biden w swoim orędziu o stanie Unii.

Dyrektywa Federalnej Administracji Lotnictwa USA Departamentu Transportu wejdzie w życie do końca środy i zawiesi wszystkie własne, certyfikowane, eksploatowane, zarejestrowane, licencjonowane, leasingowane lub ograniczone operacje lotnicze. Obywatel rosyjski.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Departament Transportu powiedział, że samoloty pasażerskie i towarowe oraz samoloty rejsowe i czarterowane „skutecznie zamkną przestrzeń powietrzną USA dla wszystkich rosyjskich lotniskowców komercyjnych i innych rosyjskich samolotów cywilnych”.

We wtorek późnym wieczorem United Airlines ogłosiły, że tymczasowo zawiesiły przestrzeń powietrzną w Rosji, wraz z innymi głównymi amerykańskimi przewoźnikami, którzy podjęli działania po tym, jak wojska rosyjskie zostały rozmieszczone na Ukrainie w zeszłym tygodniu.

W ostatnich dniach United latało nieprzerwanie w rosyjskiej przestrzeni powietrznej, aby obsługiwać niektóre loty do iz Indii. linie lotnicze Delta (DAL.N)American Airlines i United Parcel Service (UPSN) W tym tygodniu wszyscy potwierdzili, że wstrzymali loty do Rosji.

We wtorek FedEx nie odpowiedział na e-maile z pytaniem, czy przestał latać nad Rosją.

United odwołuje dwa loty do Indii we wtorki i środy, aby ocenić, jak mogłoby działać na innej trasie, która nie korzysta z rosyjskiej przestrzeni powietrznej.

READ  Amanda Nunes wycofała się z pierwszego miejsca po bezbłędnym występie przeciwko Irene Aldana

Źródła Reutera podały, że urzędnicy Białego Domu osobiście pytali, czy ruch wpłynie na amerykańskie łańcuchy dostaw lub czy będzie miał jakikolwiek inny negatywny wpływ.

Rosyjskie loty do większości miejsc docelowych w USA zostały w ostatnich dniach skutecznie zakazane ze względu na ograniczenia w korzystaniu z kanadyjskiej i europejskiej przestrzeni powietrznej. Niektóre zagraniczne rządy osobiście kwestionują, dlaczego Stany Zjednoczone nie dążą do zakazu rosyjskich lotów tak szybko, jak niektórzy amerykańscy prawodawcy.

Prezydent Rosji Władimir Putin, nie przedstawiając dowodów, twierdził, że Ukraina popełniła „ludobójstwo” w regionie Donbasu na wschodzie Ukrainy i dlatego tak zwana „operacja specjalna” władz rosyjskich była uzasadniona w jej zakończeniu.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Davida Shepherdsona; Montaż przez Leslie Adler, Grand McCool i Lincoln Feast.

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *