Dow Jones nurkuje, gdy kruszą się jabłka; Akcje Tesli spadają, podobnie jak Elon Musk

Indeks Dow Jones Industrial Average spadł po lepszym niż oczekiwano raporcie o zatrudnieniu. jabłko (AAPL) były najbardziej dotknięte. Tesla (TSLA) o 9% po tym, jak dyrektor generalny Elon Musk ogłosił korektę siły roboczej. Amazonka (AMZN) również podupadało po rezygnacji kluczowego dyrektora.

Kilka akcji wciąż próbuje wykonać ruchy bycze pośród bolesnych ruchów. Nowa Energia Twierdzy (NFE) A Northrop Grumman (NCC) Oba zostały przetestowane POI po utworzeniu bycze podstawy.
XWolumen był niższy zarówno na giełdzie Nasdaq, jak i nowojorskiej niż w tym samym czasie w czwartek, co jest częścią ulgi.

Tymczasem rentowność benchmarkowej 10-letniej obligacji skarbowej wzrosła o cztery punkty bazowe do 2,96%. Kontrakty terminowe na ropę naftową West Texas Intermediate wzrosły o prawie 2% do prawie 119 USD za baryłkę.

Akcje zostały ukarane po tym, jak nowe dane z Departamentu Pracy pokazały amerykańską gospodarkę W maju dodała 390.000 miejsc pracy. To przekroczyło szacunki 325 000 ekonomistów. Stopa bezrobocia wyniosła 3,6%.

„Niedawny raport o zatrudnieniu wykazał spowolnienie wzrostu liczby miejsc pracy (w porównaniu z danymi z kwietnia) i możliwość złagodzenia inflacji, ale nadal pozwala Fedowi kontynuować dążenie do podwyżek stóp po okresie letnim” – powiedział Edward Moya. główny analityk rynku w firmie Oanda. Uwaga dla klientów.

Przesuń Nasdaq podczas walki z Małymi Kapeluszami

O 13:30 Nasdaq spadł o ponad 2,4%, ale oddalił się od dziennych minimów. technologia mikronowa (miesiąc) pozostawała w tyle, ponieważ spadła o około 7%.

S&P 500 był daleki od swoich minimów, spadając o około 1,5% niżej. amerykańskie linie lotnicze (AAL) ucierpiała tutaj, ponieważ spadła o około 7%.

funt syryjski Sektory były głównie ujemne. Dyskrecja konsumentów i technologia to obszary, które najbardziej ucierpiały. Energia była jedynym pozytywnym czynnikiem, ponieważ ropa nadal rosła.

READ  Akcje obniżają swoje oczekiwania inflacyjne dotyczące miedzi

Inwestorzy o małej kapitalizacji walczyli z głodnymi niedźwiedziami. Russell 2000 wynosił mniej niż 1%.

Jednak w porównaniu z nimi wzrosty pozostały dość odporne. Innowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt), która jest liderem na rynku akcji wzrostowych, jest daleka od minimów, ponieważ spadła częściowo.

Dow Jones dzisiaj: akcje Apple spadły

Dow Jones Industrial Average osiągnął najlepsze wyniki spośród głównych indeksów, ale nadal stracił około 279 punktów, czyli nieco poniżej 1%.

Akcje Apple’a wypadły najgorzej w indeksie blue chipów, tracąc prawie 4%. Jednak tego dnia było mało. Akcje AAPL są nadal poniżej głównych średnich kroczących i obecnie testują wsparcie na 10-dniowej linii, Według MarketSmith.

Gigantyczny chip Korporacja intelektualna (INTC) był również mocno w tyle, o ponad 2%.

Larwa (kot) był jaśniejszy, ponieważ zyskał ponad 1%. Zapasy producentów maszyn budowlanych mają się rozwijać i odchodzić 50-dniowa średnia krocząca.

Akcje Tesli spadają, gdy Elon Musk ogranicza miejsca pracy

Spadek Tesli w 2022 r. pogłębił się w piątek jeszcze bardziej, gdy akcje spadły o 9%. Ten krok przyszedł w wielkim stylu.

Akcje pojazdów elektrycznych mocno ucierpiały po tym, jak dyrektor generalny Elon Musk powiedział pracownikom e-mailem, że 10% pracowników najemnych zostanie zwolnionych, podał Reuters.

„Tesla zmniejszy liczbę opłacanych pracowników o 10%, ponieważ w wielu obszarach stajemy się przepełnieni” – powiedział Musk w swoim liście. „Zauważ, że nie dotyczy to nikogo, kto faktycznie buduje samochody, baterie lub instaluje energię słoneczną”.

Powiedział również, że firma zwiększy liczbę pracowników zatrudnionych na stawkę godzinową.

Pojawia się po tym, jak Musk powiedział, że ma „bardzo złe przeczucia” na temat gospodarki.

Wcześniej powiedział też na Twitterze, że pracownicy, którzy nie chcą spędzać w biurze co najmniej 40 godzin tygodniowo, mogą „udawać, że pracują gdzie indziej”.

READ  Senatorowie USA wprowadzają ustawę o karach kryptograficznych - eksperci twierdzą, że jest ona nadmierna i niekonstytucyjna - przepisy dotyczące wiadomości Bitcoin

Pod spodem rozbił się zapas Tesli 21-dniowa wykładnicza średnia krocząca Obecnie testuje wsparcie na linii 10-dniowej. Jest o wiele poniżej swoich głównych średnich kroczących.

Nawet akcje Tesli są dalekie od obecnego trendu łączyć wpis 1208.10, Analiza MarketSmith pokazuje.

Akcje Amazona spadają jako kluczowe poziomy wykonawcze

Akcje Amazona ucierpiały po tym, jak ogłosił, że kluczowy dyrektor generalny ustąpi.

Firma poinformowała w oświadczeniu, że Dave Clark, dyrektor generalny światowego biznesu konsumenckiego firmy, zrezygnuje ze stanowiska 1 lipca. Od 23 lat związany z gigantem e-commerce.

Clark był ważną prawą ręką dla CEO firmy Andy’ego Gacy’ego. Był kluczową postacią w rozwoju rozległej sieci logistycznej Amazona. Alternatywa, która nie została jeszcze nazwana.

„Ostatnie kilka lat należało do najtrudniejszych i nieprzewidywalnych, jakie napotkaliśmy w historii biznesu konsumenckiego Amazona, a szczególnie doceniam przywództwo Dave’a w tym czasie” Gacy powiedział w poście na blogu.

Clark powiedział w tweecie na Twitterze, że nadszedł czas, aby „odbudować” po produktywnej pracy w Amazon. Powiedział również, że jest przekonany, że jego zespół jest „przygotowany do odniesienia sukcesu” zamiast niego.

Akcje Amazona spadły o 2,5%. Na poziomie 2441 akcje są wyceniane o 35% od 52-tygodniowego maksimum przy 3773. Wygląda na to, że AMZN jest gotowy do zakończenia sześciosesyjnej passy. AMZN wciąż jest nieśmiały w kwestii głównych średnich kroczących, w szczególności średniej 50-dniowej i 200-dniowej linii.

Out Dow Jones: 2 pozycje testowe w tabeli liderów

Udało się przekazać kilka akcji Tabeli Liderów kup punkty W środku ciężkiej pracy.

Gra na gaz ziemny New Fortress Energy przechodzi fazę wybicia, chociaż obecnie jej ceny są prawie płaskie. Oznacza to, że znajduje się teraz poniżej strefy kupna po przekroczeniu jej, aby wejść w formację konsolidacji na 49,40.

Jednak ekspozycja na akcje została zwiększona na liście największych spółek w tabeli liderów. Jest jednym z 2% najlepszych akcji pod względem wyników cenowych w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

READ  Akcje Spirit Airlines wzrosły o 20% po doniesieniu, że JetBlue złożył ofertę

NFE dąży do zostania światowym dostawcą energii o zerowej emisji dwutlenku węgla, pomagając klientom przekształcać lub budować obiekty opalane gazem

Defensywna gra Northropa Grummana jest również tuż poniżej jego wejścia po stracie podstawa kubka z uchwytem. Idealny punkt kupna to 477,36.

Wielkie pieniądze ostatnio zdobywają akcje. W sumie fundusze posiadają obecnie 49% akcji.

Proszę śledzić Michaela Larkina na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Dowiedz się więcej o zapasach wzrostowych i analizach.

Może Ci się spodobać:

MarketSmith: badania, wykresy, dane i szkolenia w jednym miejscu

Oto 5 najlepszych akcji, które możesz teraz kupić i obejrzeć

To najlepszy towar Warrena Buffetta, ale czy powinieneś go kupić?

Oprogramowanie do zwiększania zapasów do kupowania, oglądania lub sprzedawania

To są ostatnie akcje Donalda Trumpa: czy DWAC to kupno?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.