Dow traci 400 punktów na początku tygodnia, gdy rajd na Wall Street słabnie

Ford stracił 5% po orzeczeniu w wysokości 1,7 miliarda dolarów

Ford F-150 Lightning na targach motoryzacyjnych w Nowym Jorku w 2022 roku.

Scott Millian | CNBC

Akcje Ford Motor spadły o 5,4% po tym, jak w piątek jury orzekło przeciwko producentowi samochodów w sprawie dotyczącej wytrzymałości dachu jednego ze starych pickupów.

W zeszłym tygodniu jury stanu Georgia nakazało firmie zapłacić 1,7 miliarda dolarów rodzinom dwóch osób, które zginęły w wypadku z udziałem pickupa F-250 w 2014 roku.

Akcje spółek technologicznych spadają w związku z obawami o podwyżkę stóp procentowych

Akcje spółek technologicznych spadły w poniedziałek, ponieważ inwestorzy obawiali się bardziej gwałtownych podwyżek ze strony Rezerwy Federalnej, a inwestorzy czekali na komentarze prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella w tym tygodniu w Wyoming.

Nazwy wielkich technologii jabłkoA AmazonkaA Alfat zmniejszyło się odpowiednio o 1,7%, 3,3% i 2,4%, natomiast Netflix Zatopić więcej niż 5%. Zapasy półprzewodników również zostały trafione NVIDIAA mikron A Zaawansowane Mikro Urządzenia w dół o ponad 2% każdy.

Popularne nazwy oprogramowania również odniosły wielki sukces, zdobywając udziały Atlassian A datadog Każdy spadek o ponad 4%.

– Samantha Sobin

Bitcoin na krótko spada poniżej 21 000

Reprezentacja wirtualnej waluty Bitcoin jest pokazana przed wykresem giełdowym na tej ilustracji wykonanej 19 maja 2021 r.

Dado Rowicz | Reuters

Wartość Bitcoin Spadł poniżej 21 000 $ w poniedziałek około 4:15 czasu wschodniego. Według CoinMetrics kryptowaluta wzrosła do 21 297 USD o 9:46, co oznacza spadek o zaledwie 1%. Ethereum Spadł również w poniedziałek rano do 1 571,35 USD, o ponad 3%.

Bitcoin, którym handluje się 24 godziny na dobę, również spadł w weekend.

Akcje związane z kryptowalutami również zachwiały się. Akcje mikrostrategia A Zamieszki Blockchain Ślizgać się ponad 1%.

Spadek wirtualnej waluty następuje w momencie, gdy letnia gorączka na Wall Street zaczyna zanikać. Trzy główne indeksy rozpoczęły poniedziałkową sesję niżej, a wszystkie trzy indeksy zakończyły poprzedni tydzień spadkami.

­Darla Mercado, Nick Wells

AMC spada o ponad 30% na otwarciu

Teatr AMC jest sfotografowany na Times Square w dzielnicy Manhattan w Nowym Jorku, Nowy Jork, 2 czerwca 2021 r.

Carlo Allegri | Reuters

Akcje AMC były w dół o 38% W pierwszych minutach handlu w poniedziałek po tym, jak konkurencyjna sieć kin Cineworld powiedziała, że ​​rozważa ogłoszenie upadłości.

READ  Toyota przypomina o swoich pierwszych masowo produkowanych pojazdach elektrycznych niecałe dwa miesiące po premierze

Nowa klasa akcji uprzywilejowanych AMC o nazwie „APE” ma również rozpocząć handel w poniedziałek. Akcje zostały wypłacone w formie dywidendy dla dotychczasowych akcjonariuszy i Może to być dla AMC narzędzie do zbierania pieniędzy w przyszłości.

Ponieważ dywidenda APE jest podobna do podziału akcji, ruch ten może dziś rano wywrzeć presję na akcje zwykłe AMC.

– Jesse Funt

Akcje otwierają się niżej w poniedziałek

Akcje otworzyły się niżej w poniedziałek, gdy letni rajd osłabł przed seminarium Rezerwy Federalnej w Jackson Hole. Dow Jones Industrial Average spadł o 376 punktów, czyli 1,12%. S&P 500 i Nasdaq Composite spadły odpowiednio o 1,29% i 1,42%.

– Sarah Min

VIX na najwyższym poziomie od 3 sierpnia

Miara zmienności akcji o nazwie VIX wzrosła do najwyższego poziomu od 3 sierpnia.

The Cboe Indeks zmienności Wzrósł o 2,6 punktu do 23,16 w poniedziałek, choć wciąż jest daleki od ostatniego maksimum, kiedy w czerwcu wzrósł powyżej 30.

– Sarah Min

Wolf Research twierdzi, że Powell będzie „znacznie twardszy” w Jackson Hole

Jerome Powell w Jackson Hole, Wyoming, 24 sierpnia 2018 r.

Dawid A. Grosjean | CNBC

Według Wolfe Research, prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, prawdopodobnie zajmie twarde stanowisko wobec inflacji w swoim przemówieniu w Jackson Hole w piątek.

„Spodziewamy się, że Powell będzie bardziej jastrzębi w Jackson Hole” – napisał w poniedziałek Chris Sinek z Wolfe Research.

„Jak długo omawialiśmy wcześniej, uważamy, że Fed będzie musiał podnieść stopę funduszy Fed do 4,5%+, aby skierować inflację na stabilną ścieżkę z powrotem do długoterminowego celu FOMC na poziomie 2%” – dodał.

Firma badawcza powiedziała, że ​​bank centralny jest „za krzywą” i przedstawiła powody, dla których nie powinien kupować w przypadku zwyżki, w tym spowolnienie globalnego wzrostu i zawyżone oczekiwania dotyczące zysków.

– Sarah Min

Akcje AMC spadają, gdy Cineworld ogłasza upadłość

Wskazuje na nagłe wzrosty w raporcie Amazon

Akcje Signify Health wzrosły o prawie 38% w poniedziałkowym handlu przedrynkowym po Raport Wall Street Journal Mówiąc, że Amazon jest jedną z wielu firm, które ubiegają się o firmę opieki zdrowotnej.

Gigant technologiczny wraz z CVS Health i UnitedHealth Group bierze udział w aukcji, która według raportu wyceniłaby Signify na ponad 8 miliardów dolarów, powołując się na osoby zaznajomione z tą sprawą.

READ  Honda Motor i LG Energy wybudują w USA fabrykę akumulatorów elektrycznych o wartości 4,4 miliarda dolarów

Akcje Amazona spadły w poniedziałek o 2%.

Mówi się, że Buffett nie przejmie całej Occidental Corporation

Warren Buffett

Jerry Miller | CNBC

Czas na sprzedaż Netflix, mówi CFRA

Netflix Od połowy lipca nastąpiło gwałtowne odbicie, ale według CFRA dobre czasy na inwentaryzację nadawczą nie potrwają długo.

Analityk Kenneth Lyon obniżył ocenę sprzedaży na sprzedaż Netflix, zauważając, że: „Główna zachęta dla NFLX – wprowadzenie nowych planów subskrypcji z reklamami – może nie być widoczna do 2023 roku”.

Akcje Netflixa spadły o 2% na rynku pierwotnym.

Subskrybenci CNBC Pro mogą czytać plik Pełna historia jest tutaj.

— Fred Imbert, Carmen Renick

Euro wraca do parytetu dolara

Zdjęcie zliczanych banknotów euro.

Leonard Weger | Reuters

The euro Na krótko spadł poniżej wartości dolara amerykańskiego w poniedziałek po raz pierwszy od połowy lipca, gdy powróciły obawy o recesję w strefie euro.

Od 9:15 czasu londyńskiego wspólna waluta częściowo się odbudowała i kosztuje dokładnie 1 USD.

– Elliot Smith

Rynki europejskie spadają, gdy powracają obawy o podwyżkę stóp procentowych

Rynki europejskie spadły w poniedziałek w związku z obawami o bardziej agresywne podwyżki stóp ze Stanów Zjednoczonych Rezerwa Federalna i Europejski Bank Centralny Wrócił na pierwszy plan.

pan europa Stokesa 600 Przed południem w Londynie zanotowano spadek o 1,2%, przy czym samochody spadły o 2,9%, co doprowadziło do strat, ponieważ wszystkie główne sektory i giełdy notowały ujemne wartości.

Nastrój związany z ryzykiem został osłabiony przez optymistyczne sygnały ze strony decydentów z Europejskiego Banku Centralnego, a prezes Bundesbanku Joachim Nagel powiedział niemieckiej gazecie, że EBC powinien nadal podnosić stopy procentowe, nawet gdy ryzyko recesji w Niemczech rośnie.

Protokół z ostatniego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego zostanie opublikowany w czwartek, a we wtorek inwestorzy zwrócą szczególną uwagę na indeksy PMI strefy euro.

Chiński bank centralny obniżył oprocentowanie kredytów

The Ludowy Bank Chin obniżył referencyjną jednoroczną stopę oprocentowania kredytów o 5 punktów bazowych i wycenione na pięć lat o 15 punktów bazowych, zgodnie z wyciągiem online.

Daje to stopę rocznego kredytu prime do 3,65%, a pięcioletni LPR do 4,3%.

Analitycy ankietowani przez Reuters spodziewali się obniżenia rocznej stopy LPR o 10 punktów bazowych, a połowa respondentów spodziewała się obniżenia stopy pięcioletniej o 15 punktów bazowych.

READ  Giełdy spadają, gdy inwestorzy reagują na rosnącą inflację

– Abigail Ng

CNBC Pro: Jak zmniejszyć ryzyko w swoim portfelu już teraz, według profesjonalistów

Akcje były w tym roku niestabilne, ponieważ połączenie obaw o recesję, presji inflacyjnej i innych zagrożeń makroekonomicznych wstrząsnęło rynkami.

Oto trzy sposoby, w jakie inwestorzy mogą dostosować swoje portfele, aby zmniejszyć ryzyko lub złagodzić straty, według Goldman Sachs, Wells Fargo i innych.

Profesjonalni subskrybenci mogą Przeczytaj więcej tutaj.

– Weezin Tan

CNBC Pro: JPMorgan przewiduje, kiedy zakończy się rajd wzrostowych akcji

Inwestorzy przybyli ostatnio do rosnących akcji, ale w miarę narastania obaw o recesję obserwatorzy rynku decydują, czy zamiast tego przejść na bezpieczniejsze zakłady.

Jednak JPMorgan uważa, że ​​rajd ma jeszcze więcej do zrobienia i zidentyfikował kilka wskaźników, które należy obserwować, rozważając rotację rozwijających się akcji.

Profesjonalni subskrybenci mogą Przeczytaj historię tutaj.

– Xavier Ong

Zamyka się sezon zarabiania

Inwestorzy kończą sezon wyników, a tylko kilkadziesiąt spółek z S&P 500 ma dopiero wystartować. Według FactSet spośród 95% spółek z szerszego indeksu rynkowego, które odnotowały zyski, 75% przekroczyło oczekiwania.

– Sarah Min

Czego oczekujesz od przemówienia Paula Jacksona Hole’a?

Oczekuje się, że prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, będzie przemawiał na dorocznym sympozjum banku centralnego w Jackson Hole w stanie Wyoming w tym tygodniu i rzuci nieco światła na tempo przyszłych podwyżek stóp procentowych.

Powell może przedstawić jastrzębie komentarze ze strony przedstawicieli Fed, którzy ostatnio potwierdzili swoje zaangażowanie w walkę z inflacją, mimo że inwestorzy cieszyli się letnim zwyżką, po części z powodu mniej agresywnych perspektyw Fed.

Jednak prezes Fed w St. Louis, James Bullard, powiedział w wywiadzie udzielonym w zeszłym tygodniu Dziennik Wall Street Rozważa kolejną podwyżkę stóp o 0,75 pkt proc. na wrześniowym posiedzeniu.

Sprawdź CNBC Pro dla Więcej o tym, czego można oczekiwać od przewodniczącego Fed.

– Sarah Min

Kontrakty terminowe otwierają się niżej

Kontrakty futures otworzyły się niżej w niedzielę wieczorem. Kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average spadły o 94 punkty, czyli 0,28%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 spadły odpowiednio o 0,36% i 0,69%.

– Sarah Min

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.