Obszar Dallas dotknięty powodzią błyskawiczną; Filmy pokazują podwodną autostradę

Komentarz

Błyskawiczne powodzie trwały przez cały poniedziałek w rejonie Dallas-Fort Worth, co skłoniło do akcji ratunkowych, ponieważ zalane drogi i porzucone samochody unosiły się w uderzających scenach udostępnianych w mediach społecznościowych.

National Weather Service w Fort Worth przedłużył swoje gwałtowne powodzie Ostrzeżenie w hrabstwie Dallas i okolicach Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 10:00 czasu centralnego „Zagrażające życiu powodzie błyskawiczne”. Gabinet Powiedział, że w najbardziej dotkniętym obszarze spadło 8 cali deszczu i oczekuje się więcej deszczu.

Stwierdzono, że ryzyko szkód powodziowych jest „znaczne”, ostrzegając mieszkańców, aby nie jeździli po zalanych drogach i natychmiast przenosili się na wyższy teren. Wydano również ostrzeżenie przed powodzią błyskawiczną dla Fort Worth i Canton w Teksasie.

Przed dzisiejszymi ulewnymi deszczami obszar Dallas-Fort Worth był w środku znacznej suszy. Według US Drought Monitor hrabstwo Dallas doświadczyło co najmniej najpoważniejszej suszy w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

W pewnym momencie Dallas przeszło 100 dni i 67 dni z rzędu bez opadów, ostatni przełom 9 sierpnia. Teraz, z szokującym zwrotem akcji, ten sierpień będzie najbardziej mokrym w Dallas. Od 1899 roku Jim Cantor z The Weather Channel napisał na Twitterze.

Niezwykle suchy ląd w połączeniu z gwałtownymi opadami deszczu wywołał rozległe powodzie. Susza twardnieje wierzchnią warstwę gleby, co utrudnia wchłonięcie większej ilości opadów.

Podczas gdy obszar Dallas został zalany, część północno-środkowego i północno-wschodniego Teksasu była pod obserwacją.tak – Poziom ostrzegawczy Poniżej znajduje się ostrzeżenie przed powodzią – Czas środkowy do poniedziałku do południa, w tym hrabstwa Dallas, Rockwall i Delta. NWS ostrzegał przed „sumami od 2 do 5 cali, z pojedynczymi ilościami przekraczającymi 8 cali”.

Lokalne serwisy informacyjne i reporterzy udostępnili filmy z akcji ratowania wody na zalanej autostradzie w rejonie Dallas, z ludźmi pływającymi w mętnych wodach powodziowych. Pojazdy leżą na poboczach dróg z rozbrzmiewającymi alarmami.

READ  DC Circuit zamawia publikację noty informacyjnej w raporcie Mueller Russia

NWS ostrzegł przed potencjalnym „zagrażającym życiu nagłym zalaniem strumieni i strumieni, obszarów miejskich, autostrad, ulic i przejść podziemnych” w całym obszarze obserwacji powodzi, który obejmuje duże miasta, takie jak Plano i Fort Worth.

Agencja miała Ostrzegł, że nadejdą powodzie „Ulewny deszcz na suchej glebie” jest możliwy na początku tego tygodnia, jeśli spływa.

Miasta w całej Teksas doświadczył rekordowo wysokich temperatur A w zeszłym miesiącu susza spowodowała dotkliwy deficyt opadów. Ale NWS ostrzegł, że ulewne deszcze, które padały w niektórych częściach stanu do poniedziałku, nie przyniosą wystarczającej ulgi.

W swojej prognozie na poniedziałek Prognozy NWS Istnieje 100% szansa na dodatkowe „prysznice i burze, głównie przed godziną 16” w ciągu dnia, a świeży deszcz może dodać do 1 cala wody, podczas gdy „kilka burz może spowodować ulewny deszcz”.

Pogoda ulegnie poprawie w weekend, z dużą szansą na ponowne burze we wtorek i środę, podała agencja.

Matthew Kapucci przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.