Działacze klimatyczni posypują Stonehenge pomarańczowym proszkiem, żądając zaprzestania paliw kopalnych w Wielkiej Brytanii

Dołącz do Fox News, aby uzyskać dostęp do tej zawartości

Osiągnąłeś maksymalną liczbę artykułów. Zaloguj się lub utwórz darmowe konto, aby kontynuować czytanie.

Podając swój adres e-mail i klikając „Kontynuuj”, wyrażasz zgodę na Warunki korzystania i Politykę prywatności Fox News, które obejmują nasze Zawiadomienie o zachętach finansowych.

Proszę wpisać aktualny adres e-mail.

Grupa działaczy klimatycznych zdewastowała starożytny punkt orientacyjny w Wielkiej Brytanii w ramach szerszego protestu przeciwko paliwam kopalnym.

Organizacja stojąca za środowym incydentem, Just Stop Oil, wzywa „przyszły rząd Wielkiej Brytanii do zaangażowania się w współpracę z innymi rządami w celu uzgodnienia sprawiedliwego planu zakończenia wydobycia i spalania ropy, gazu i węgla do 2030 r.”.

„Celem Stonehenge podczas przesilenia jest uczczenie świata przyrody – ale spójrzcie, w jakim jest stanie! Wszyscy mamy prawo żyć bez cierpienia, ale ciągłe spalanie ropy, węgla i gazu prowadzi do śmierci i cierpienia na świecie! planety” – powiedziała studentka Oksfordu Niamh Lynch 21-latka, która wzięła udział w programie: „Niezrównany rozmiar”.

Ewakuowano National Archives Hall po tym, jak działacze klimatyczni rzucili różowy proszek na teczkę z Konstytucją Stanów Zjednoczonych

Po prostu przestańcie sabotować ropę. Rajan Naidu (73 l.) i Niamh Lynch (21 l.) biegną z puszkami pomarańczowego sprayu w stronę Stonehenge, podczas gdy przechodnie krzyczą, żeby się zatrzymali. (Po prostu przestań olej/TMX)

Dodała: „Nadszedł czas, abyśmy pomyśleli o tym, co pozostawi po sobie nasza cywilizacja – jakie jest nasze dziedzictwo? Brak aktywności przez pokolenia dobrze działa na kamienie – a nie polityka klimatyczna”.

Stonehenge to starożytny megalityczny krąg pionowych łuków zbudowanych z ułożonych w stos kamieni, które pokrywają się z ścieżką słońca podczas przesilenia letniego i zimowego.

Budynek został zbudowany w epoce brązu i jest uważany za ważny zabytek dziedzictwa brytyjskiego, chroniony prawem i wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

READ  Chiński statek w pobliżu Sri Lanki budzi obawy Indii i USA oraz konfrontację dyplomatyczną

Ciemne pieniądze przelały miliony dolarów na grupy aktywistów zajmujących się ochroną środowiska, które zamykały autostrady i niszczyły słynną sztukę

Po prostu przestań oliwić Stonehenge

Przypadkowi świadkowie próbują powstrzymać dwóch aktywistów, którzy za pomocą Just Stop Oil rozpylają pomarańczową farbę w proszku na starożytny pomnik Stonehenge w Wielkiej Brytanii. (Po prostu przestań olej/TMX)

Just Stop Oil stwierdził w mediach społecznościowych, że pomarańczowa substancja jest wytwarzana ze skrobi kukurydzianej i można ją łatwo zmyć.

Drugiego wandala zidentyfikowano jako Rajana Naidu, 73-letniego mężczyznę z Birmingham.

„Albo zakończymy erę paliw kopalnych, albo era paliw kopalnych nas zniszczy” – stwierdził Naidu w oświadczeniu. „Tak jak pięćdziesiąt lat temu, kiedy świat korzystał z traktatów międzynarodowych, aby złagodzić zagrożenia stwarzane przez broń nuklearną, tak dziś świat potrzebuje Traktatu o nierozprzestrzenianiu paliw kopalnych, aby stopniowo wycofywać się z paliw kopalnych i wspierać gospodarki, pracowników i społeczności zależne od odchodzenia od ropy naftowej , gaz i węgiel”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Po prostu przestań oliwić Stonehenge

Na tym opublikowanym zdjęciu protestujący Just Stop Oil siedzą po rozpyleniu pomarańczowej substancji w Stonehenge w Salisbury w Anglii, w środę, 19 czerwca 2024 r. (Wystarczy zatrzymać olej przez AP)

Ten wyczyn jest podobny do kilkudziesięciu dokonanych w ciągu ostatnich kilku lat przez różne organizacje aktywizmu klimatycznego, które starały się zwrócić na siebie uwagę opinii publicznej poprzez tymczasowy lub powierzchowny wandalizm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *