Podsumowanie gry: Oilers 5, Panthers 3 (gra 5)

Atak Panthers na własnym lodowisku, gdy w budynku znajdował się Puchar Stanleya, nastąpił wcześnie, głównie w piątym meczu, a następnie wczesną grą w przewadze przed upływem pięciu minut po wezwaniu Bretta Gulaca za uderzenie wysokim kijem. Dynamiczny duet Oilers, składający się z Mattiasa Janmarka i Connora Browna, znajdował się w górnej części strefy, a napór Szwecji od ściany do ściany zmusił Panthers do faulowania przy podaniu z D na D.

Gdy krążek wpadł do siatki, Brown wysłał jego część poza strefę, a 30-letni prawy skrzydłowy pochylił się wokół wyciągniętej podkładki, aby rozpocząć zwycięski wyścig nóg skrzydłowego z Alexandrem Fargo. Pierwszy gol Siergieja Bobrowskiego i drugi SHG Edmontona w serii o 14:30 klatki.

Był to drugi mecz z rzędu, w którym Oilers otworzyli wynik krótkim trafieniem i pierwszy od 1991 roku, w którym Pittsburgh Penguins zanotowali SHG w finale Pucharu. Dzięki swojemu drugiemu występowi po sezonie i pierwszemu występowi po sezonie w karierze Brown ma teraz trzy punkty w defensywie w tych play-offach (1G, 2A).

„Zawsze wiedziałem, jaki jest dobry i myślę, że wszyscy to widzieli” – powiedział Hyman, były kolega z drużyny Brown’s w organizacji Maple Leafs.

„Myślę, że wszyscy fani Oils to widzą. To jeden z naszych najlepszych graczy. Wywarł ogromny wpływ we wszystkich aspektach gry. Jest niewiarygodny w PK, niewiarygodnych pięciu na pięciu, więc myślę, że jesteś tym jedynym. Od dawna widziałem, jakim jest typem zawodnika. To zaskakujące, że był w stanie grać na tak wysokim poziomie.

READ  Zelda: Tears of the Kingdom to najlepiej oceniana gra w historii OpenCritic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *