Dzienne lokalne przypadki COVID w Chinach są trzy razy wyższe

Po wybuchu epidemii koronawirusa (COVID-19) 11 marca 2022 r. w Szanghaju w Chinach mieszkańcy ustawiają się w kolejce do szpitalnego miejsca testowania kwasów nukleinowych. Przez China Daily REUTERS

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

PEKIN, 13 marca (Reuters) – Ponad 1807 nowych lokalnych przypadków COVID-19 zgłoszono w niedzielę w ciągu dwóch lat w Chinach kontynentalnych, ponieważ rosnące infekcje w północno-wschodniej prowincji ograniczają zasoby zdrowotne.

Dane Narodowej Komisji Zdrowia w niedzielę pokazały, że liczba przypadków rozprzestrzeniania się w kraju z potwierdzonymi objawami w sobotę wzrosła do 476 w stosunku do poprzedniego dnia. U 114 osób, które zostały początkowo sklasyfikowane jako bezobjawowe w dziennej liczbie, później pojawiły się objawy.

Liczba spraw sądowych w Chinach jest znacznie niższa niż w wielu innych krajach, ale rosnąca liczba skomplikuje ambicje Pekinu dotyczące „dynamicznego rozliczenia”, aby szybko powstrzymać epidemię.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Niektórzy eksperci twierdzą, że poprzednia chińska strategia oparta na testowaniu kwasów nukleinowych – lekarze powinni pobierać próbki – skłoniła urzędników służby zdrowia do zakupu po raz pierwszy szybkich narzędzi do samodzielnego testowania, które pomogą diagnozować infekcje. Szybko rozprzestrzeniający się wariant Omicron. Czytaj więcej

Północno-wschodnia prowincja Jilin zgłosiła 1412 nowych przypadków lokalnych objawów w sobotę, co stanowi wzrost o 78% średniej krajowej i 134 dzień wcześniej.

Wzrost „pokazuje, że niektóre obszary lokalne, które stoją w obliczu szybkich wybuchów epidemii, nie mają możliwości rozszerzenia zasobów medycznych, w wyniku czego infekcje są ograniczone do scentralizowanych obiektów w krótkim czasie” – powiedział urzędnik prowincji Jill. konferencja prasowa.

Według lokalnych oficjalnych i państwowych mediów władze w już zamkniętej stolicy prowincji Chungsun przeprowadzają masowe testy i pracują nad przekształceniem centrum wystawowego w prowizoryczny szpital na 1500 łóżek.

READ  Żona Lance'a Reddicka wspomina aktora po śmierci - The Hollywood Reporter

Shenzhen, południowe centrum technologiczne, zarejestrowało w sobotę 60 nowych lokalnych przypadków z potwierdzonymi oznakami, co jest najwyższą wartością w mieście od pierwszej erupcji w Chinach na początku 2020 roku.

We wszystkich dziewięciu hrabstwach Shenzhen zaprzestano spożywania posiłków w restauracjach, zamknięto kryte lokale rozrywkowe i zażądano, aby firmy pracowały z domu od poniedziałku do piątku, jeśli możliwa jest praca zdalna, z wyjątkiem tych w kluczowych sektorach.

Media państwowe podały w niedzielę, że sześciu funkcjonariuszy zostało zwolnionych ze swoich stanowisk, wraz z przedstawicielami władz lokalnych lub Partii Komunistycznej w południowym mieście Dongguan za złą robotę polegającą na zapobieganiu rządowi i kontrolowaniu go.

China Development Forum, spotkanie biznesowe wysokiego szczebla pierwotnie zaplanowane na 19-22 marca w Pekinie, zostanie przełożone na czas nieokreślony z powodu sytuacji rządowej, podał organizator w oświadczeniu.

Dane NHC pokazują, że liczba nowych krajowych bezobjawowych przypadków niesklasyfikowanych przez Chiny jako przypadki potwierdzone wzrosła do 1315 w sobotę z 1048 dzień wcześniej, czwarty dzień z rzędu.

Żadnych nowych zgonów, liczba ofiar śmiertelnych wynosi 4636. Na dzień 12 marca w Chinach kontynentalnych zgłoszono 115 466 przypadków z potwierdzonymi objawami, w tym od mieszkańców i osób z zewnątrz.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Kevina Yawa i Roxanne Liu; Montaż: William Mallard i Jerry Doyle

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *