Ekonomista Mohamed El-Erian mówi, że większości inflacji „można było uniknąć”, gdyby Fed działał wcześniej

Ekonomista Mohamed El-Erian powiedział w niedzielę, że większości obecnej rekordowo wysokiej inflacji można było uniknąć, gdyby Rezerwa Federalna działała wcześniej i wykazała pokorę po błędnym określeniu inflacji jako „tymczasowej”.

El-Erian, główny doradca ekonomiczny Allianz, pojawił się w programie CBS „Face the Nation”, aby omówić Jaka jest przyczyna obecnej inflacji? I dokąd prawdopodobnie pójdzie.

„Dostaliśmy się tutaj, ponieważ mamy mnóstwo rzeczy”, powiedział El-Arian, cytując El-Arian wojna na UkrainieZmiana energetyczna i jak Fed źle ocenił inflację i spadek.

„Wszystkie te rzeczy połączyły się i teraz napędzają wszystko”, powiedział. „Cena prawie wszystkiego rośnie i sprawia, że ​​czujemy się naprawdę niepewni”.

Larry Kudlow: inny plan zmiażdżenia inflacji

El-Erian powiedział, że większości inflacji „można by było uniknąć, gdyby Fed podjął wczesne działania”, który musi teraz odzyskać swoją wiarygodność, aby osłabić długoterminowe oczekiwania inflacyjne.

PLIK – 4 maja 2021 r. pokazano zdjęcie aktowe budynku Rezerwy Federalnej w Waszyngtonie. (AP Photo/Patrick Simansky, Plik) ((AP Photo / Patrick Semansky, File) / Associated Press)

„Byłem zdumiony, gdy rok temu wielu ludzi było przekonanych, że inflacja jest tymczasowa” – powiedział. „Było wiele rzeczy, których nie rozumieliśmy po COVID Zawyżona ta pokora byłaby dobrym pomysłem”.

Al-Arian powiedział, że wszystko jest takie, jakie jest Fed nie idzie dobrze Ponieważ musi jeszcze wyjaśnić, dlaczego przewidywania były „zbyt błędne przez tak długi czas”.

Zabierz swoją firmę FOX w biegu, klikając tutaj

El-Erian obawia się, że inflacja w obecnym okresie „stagflacji” – niski wzrost, wysoka inflacja – sięgnie 9%. Nazwij to najciemniejszym obrazem tego, co Może prowadzić do stagnacji.

READ  USA poszukuje dokumentów pomocy kierowcy od Tesli; Spółka podnosi prognozę nakładów inwestycyjnych

Dodał, że jego najbardziej optymistyczną prognozą jest odzyskanie przez Rezerwę Federalną kontroli nad inflacją, co skutkuje „miękkim lądowaniem” – co oznacza, że ​​inflacja spada bez poświęcania wzrostu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *