Ekspert ds. Rosji mówi, że atak typu „Blitzkrieg” może rozpocząć się w poniedziałek wieczorem: aktualizacje na żywo

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret uznający Doniecką Republikę Ludową i Ługańską Republikę Ludową za niepodległe i suwerenne.

„Uważam, że konieczne jest podjęcie od dawna odwlekanej decyzji o natychmiastowym uznaniu niepodległości i suwerenności Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej”. Putin powiedział Poniedziałek podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa.

Rosyjski przywódca wezwał rosyjskie Zgromadzenie Federalne do zatwierdzenia tego ruchu i wezwał rząd ukraiński do narzucenia „natychmiastowego zawieszenia broni” w regionie.

„Ogłaszając podjęte dziś decyzje, ufam wsparciu obywateli Rosji i wszystkich sił patriotycznych w kraju. Dziękuję za uwagę” – powiedział Putin.

Ruch podąża za sekretarzem stanu USA powiedział Anthony Blingen Ostrzegł, że takie posunięcie Rosji będzie „rażącym naruszeniem prawa międzynarodowego” i że kraj ten spotka się z „szybką i zdecydowaną reakcją” sojuszników USA i NATO.

Rzeczniczka Białego Domu Jen Zhaki wydała w poniedziałek oświadczenie w odpowiedzi na ten ruch, mówiąc, że administracja „oczekiwała” działań Rosji i jest gotowa na natychmiastową reakcję.

„Prezydent Biden wkrótce wyda dekret zakazujący nowych inwestycji, handlu i finansowania przez osoby z USA w tak zwanych regionach DNR i LNR Ukrainy” – powiedział Baski. „To EO da prawo do nałożenia sankcji na każdą osobę, która jest zdeterminowana do działania w tych częściach Ukrainy. Departament Stanu i Ministerstwo Skarbu wkrótce będą miały więcej szczegółów.

„Powinno być jasne: te środki będą dodatkiem do szybkich i drastycznych środków gospodarczych, które przygotowujemy we współpracy z sojusznikami i sojusznikami, jeśli Rosja dalej zaatakuje Ukrainę” – kontynuował Psaki.

„Jesteśmy w ciągłych konsultacjach z sojusznikami i sojusznikami, w tym z Ukrainą, w sprawie kolejnych kroków i aktualnego poszerzenia przez Rosję granicy z Ukrainą”.

READ  World Series Game 3 przełożony: Deszcz przesuwa Phillies-Astros na wtorek, zmienia harmonogram Jesieni Classic 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *