Elon Musk był szczególnie zły na saudyjskich urzędników z powodu jego nieudanego planu zabrania Tesli do prywatności

Elon Musk wściekł się na szefa suwerennego funduszu majątkowego Arabii Saudyjskiej za to, że nie poparł jego próby przejęcia Tesli w 2018 roku, skarżąc się, że został wrzucony „pod autobus”, zgodnie z nowo ujawnionymi wiadomościami tekstowymi.

„Jestem bardzo zdenerwowany”, napisał Musk do Yasira Al-Rumayyana, gubernatora Funduszu Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej (PIF), 12 sierpnia 2018 r. Teksty zostały wysłane kilka dni po wysłaniu Muska. Zaszokowałem świat finansów tweetem Rozważa zakup Tesli po 420 USD za akcję, dodając „zabezpieczone finansowanie”.

Niesławny tweet wywołał pozew ze strony akcjonariuszy Tesli, którzy twierdzili, że Musk skłamał na temat posiadania funduszy potrzebnych do usunięcia Tesli z giełdy i utajnienia jej. W ramach procesu ujawniono szereg tekstów między Musk, akcjonariuszami, dyrektorami i innymi powiązanymi stronami W ostatnich aktach sądowych.

Teksty piżmowe z granatem wyróżniają się na tle okrucieństwa. Dyrektor generalny miliardera był oburzony doniesieniami, które twierdziły, że PIF „nie wykazywał zainteresowania” pomocą w zabraniu Tesli do wiadomości prywatnej, twierdząc, że saudyjscy urzędnicy powiedzieli mu inaczej. Wiadomości były „fałszywe” i „oburzające”, rozwścieczył Musk.

„To bardzo słabe stwierdzenie i nie odzwierciedla rozmowy, którą przeprowadziliśmy w Tesli” – powiedział Musk w jednym z komunikatów: podłączyć Bloomberg fabuła. „Powiedziałeś, że zdecydowanie jesteś zainteresowany uczynieniem Tesli prywatną i chciałeś to zrobić od 2016 roku. Wyjaśniłeś również, że byłeś decydentem, a ponadto silnie wspierany przez księcia koronnego, który uważa to za mieć strategiczne znaczenie na poziomie krajowym”.

„Przykro mi, ale nie możemy razem pracować” – dodał.

Al-Rumayyan odpowiedział: „To zależy od ciebie, Elon”.

– Wrzucasz mnie pod autobus – powiedział Musk.

„Do tanga potrzebne są dwie osoby” – powiedział Al-Rumayyan, dodając, że Fundusz Inwestycji Publicznych nie otrzymał jeszcze informacji finansowych od zespołu Muska dotyczących planu uczynienia Tesli prywatną. Prezes Funduszu Inwestycji Publicznych powiedział, że fundusz nie będzie w stanie kontynuować rozmów z Teslą bez „wystarczających informacji”.

Musk skrytykował Al-Rumayyana za twierdzenie, że potrzebuje więcej informacji, niż zostało to już ujawnione w dokumentach regulacyjnych Tesli. Napisał: „Jasser, kiedy ostatnio spotkaliśmy się w Tesli, powiedziałeś, że byłeś decydentem dla PIF, że chciałeś zawrzeć umowę takepr Tesli na dwa lata i że było to bezpośrednio wspierane przez księcia koronnego. sprawdziłem z moim zespołem, który był na tym spotkaniu, na wypadek, gdybym coś pamiętał i dokładnie to potwierdzili.

READ  Giganci technologiczni zgłaszają swoje zyski, więc przygotuj się na odbicie

Dodał: „Masz dużą wiedzę finansową i bardzo dobrze rozumiesz, czego może wymagać prywatna firma, czyli że musi istnieć co najmniej 20% premii na rynku, aby wykupić jakichkolwiek akcjonariuszy, którzy nie chcą pozostać częścią firmy, gdy jest się prywatnym. To wszystko jest standardową praktyką. Nic niezwykłego.

„Istnieje wiele innych funduszy powierniczych, które chcą być częścią tej umowy” – kontynuował Musk. „Nie potrzebujemy twojego funduszu, aby to zrobić. Nie będę współpracował z organizacją, której publiczne oświadczenie dla mediów nie pasuje do jej prywatnych oświadczeń dla mnie i mojego zespołu.”

Al-Rumayyan powtórzył potrzebę uzyskania większej ilości informacji, zanim rozmowy będą mogły być kontynuowane, jednocześnie zaprzeczając, jakoby ktokolwiek z PIF „poszedł do mediów”. Ale Musk nie może o tym mówić.

„Przeczytałem artykuł. To słaby sos i nadal sprawia, że ​​wyglądam jak kłamca” – powiedział Musk. „Jest pełen tajemnic i w żaden sposób nie wskazuje na duże zainteresowanie, które osobiście przekazywałem”.

Al-Rumayyan nalegał, aby kontynuowali dyskusję na osobności, ale Musk odmówił. „Przykro mi, ale nie będzie dalszych kontaktów, chyba że naprawisz publiczne postrzeganie tandetnego wsparcia i zainteresowania ze strony PIF” – napisał. – Nie to powiedziałeś mi i mojemu zespołowi na osobności. Ktoś jest albo przyjacielem, albo nie, i żaden przyjaciel nie mówi jednej rzeczy na osobności, a innej publicznie. To nieprawda.

Tweet Muska o uczynieniu Tesli prywatnymi wywołał również dochodzenie przeprowadzone przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, która ostatecznie stwierdziła, że ​​chociaż odbył kilka spotkań z PIF, Musk „nigdy nie omawiał prywatnej umowy o wartości 420 USD za akcję z jakąkolwiek możliwością”. Finansowanie nie zrobiło nic, aby zbadać, czy wszyscy obecni inwestorzy mogliby pozostać z Teslą jako prywatną firmą za pośrednictwem „funduszu specjalnego przeznaczenia” i nie potwierdziło poparcia inwestorów Tesli dla potencjalnej prywatnej transakcji. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd toczy obecnie proces z Musk na wynikach dochodzenia.

READ  Ewolucja Apple od Steve’a Jobsa do Tima Cooka

Piżmo na końcu Porzucił swój plan, aby zabrać Teslę do prywatnego gronai doszedł do wniosku, że odwraca to uwagę od wysiłków firmy zmierzających do wyprodukowania elektrycznego sedana Model 3. Musk powiedział również, że proces badania jego opcji wzmocnił jego przekonanie, że „jest więcej niż wystarczające fundusze, aby uczynić Teslę prywatną”.

Plik zawiera również dużą liczbę dodatkowych wiadomości, w tym teksty, które Musk wysłał do Larry’ego Page’a, jednego z założycieli Google. Dwa dni po wysłaniu tweeta o „zabezpieczonym finansowaniu” Musk napisał do Page’a: „Właśnie dzwoniłem. BTW, tu Elon. Nie jestem pewien, czy masz mój nowy numer”.

„Nie, nie miałem… Jestem podróżnikiem. Ładny blok 5!”, odpowiedziała strona.

„Dzięki!” „Czy chcesz zainwestować w Teslę?”, powiedział Musk, dodając: „Czy chcesz zainwestować w Teslę?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.