Wraz ze wzrostem liczby spraw rządowych-19, znaczna część miasta w Pekinie jest pod masową kontrolą

PEKIN (AP) – Władze ogłosiły w poniedziałek, że Pekin przeprowadzi masowe testy na większości z 21 milionów ludzi, wywołując kupę żywności przez mieszkańców zaniepokojonych możliwością nowej erupcji COVID-19 w stylu szanghajskim.

Stolica Chin rozpoczęła masowe testy ludzi w jednej ze swoich 16 dzielnic, w których odkryto najwięcej nowych przypadków. Miasto nałożyło zamki na prywatne budynki mieszkalne i część miasta. Pod koniec dnia urzędnicy ds. zdrowia powiedzieli, że test zostanie przedłużony we wtorek do wszystkich poza pięcioma okręgami zewnętrznymi.

Chociaż od piątkowego wybuchu wykryto tylko 70 przypadków, władze rozprawiają się z chińskim podejściem „zero-govt”, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa.

Niektórzy mieszkańcy pracowali w domu, a wielu przechowywało żywność bezpiecznie przed możliwością zamknięcia w domu, co miało miejsce w kilku miastach, w tym w Shanghai Financial Center. Miasto Anyang w środkowych Chinach i Dantong na granicy z Koreą Północną zaczęły ostatnio blokować się, gdy wariant Omigron rozprzestrzenia się w rozległym kraju 1,4 miliarda ludzi.

Szanghaj, zamknięty na ponad dwa tygodnieW ciągu ostatnich 24 godzin zgłoszono ponad 19 000 nowych infekcji i 51 zgonów, co obniża zgłoszoną liczbę zgonów. Czy 138 od obecnej erupcji.

Mieszkańcy Pekinu zbierali ryż, makaron, warzywa i inne artykuły spożywcze, podczas gdy w supermarketach ustawiały się długie kolejki, a pracownicy sklepów w pośpiechu odzyskiwali puste półki. Media państwowe podały, że pomimo wzrostu zakupów produktów jest pod dostatkiem.

Sklepikarze byli zmartwieni, ale jeszcze nie spanikowali. Pewna kobieta niosąca dwie torby warzyw, jajek i mrożonych klusek powiedziała, że ​​kupuje trochę więcej niż zwykle. Jedna osoba powiedziała, że ​​się nie martwi, ale obawia się posiadania dwuletniej córki.

Pekińscy urzędnicy ds. zdrowia powiedzieli, że między godziną 16 a 24 w poniedziałek zidentyfikowano 29 nowych przypadków, co daje w sumie 70 od piątku.

READ  Rosja stoi teraz w obliczu historycznej raty zadłużenia: oto, co dzieje się dalej

Miasto zarządziło masowe przeszukanie całej dzielnicy Chongqing, w której zidentyfikowano 46 przypadków. 3,5 miliona ludzi mieszkających w Sayang i ludzi pracujących w dzielnicy powinno być poddawanych testom w poniedziałki, środy i piątki.

W Sayang w nocy i wcześnie rano zorganizowano stanowiska testowe w osiedlach mieszkaniowych i budynkach biurowych. Mieszkańcy i pracownicy ustawili się w kolejce w tymczasowych placówkach, aby szybko odchrząknąć przez pracownika w pełnym ekwipunku ochronnym. Test jest bezpłatny.

„Myślę, że Pekin powinien być w porządku” – powiedział Gao Hyung, czekając w kolejce do testu Kovit-19. „Na podstawie wcześniejszej odpowiedzi mojej społeczności myślę, że możemy zagwarantować dostawę w przypadku jakiejkolwiek sytuacji awaryjnej. Są też lekcje, których możemy się nauczyć od innych miast. Myślę, że możemy robić dobre produkty.

Szanghaj jest zaanektowany pod ścisłym zamknięciem, co skłoniło mieszkańców do zjednoczenia się, by podawać jedzenie poprzez zakupy grupowe. Towary są zabezpieczane w porcie w Szanghaju, zakłócając podaż i produkcję przemysłową oraz hamując wzrost gospodarczy.

Pekin zamykał mieszkańców w odległości od 2 do 3 kilometrów (1 do 2 mil), każąc im pracować z domu i przebywać w swoich mieszkaniach. Nie było to całkowite zamknięcie, ale nakazano zamknięcie kin, barów karaoke i innych miejsc rozrywki.

Gdzie indziej miasto zamknęło niektóre lub wszystkie budynki w pięciu kompleksach mieszkalnych, w tym inne, które były zamknięte w niedzielę.

___

Olivia Zhang, producentka wideo Associated Press i badacz Yu Ping, przyczynili się do powstania raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *