Rosja twierdzi, że zachodnia broń na Ukrainie jest uzasadnionym celem rosyjskiej armii”.

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow przemawia podczas konferencji prasowej po rozmowach z ministrem spraw zagranicznych Bahrajnu Abdulem Latifem al-Zayanim w Moskwie, Rosja, 7 kwietnia 2022 r. Alexander Zemlianichenko / Pool via REUTERS / File Photo

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Reuters) – Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział w wywiadzie wyemitowanym w poniedziałek, że dostawa zachodniej broni na Ukrainę oznacza, że ​​NATO jest „zasadniczo zaangażowane w wojnę z Rosją” i że Moskwa postrzega tę broń jako uzasadnione cele.

„Ta broń będzie uzasadnionym celem rosyjskiej armii w kontekście operacji specjalnej” – powiedział Ławrow w wywiadzie zamieszczonym na stronie internetowej MSZ.

„Obiekty magazynowe na zachodniej Ukrainie były atakowane więcej niż jeden raz (przez siły rosyjskie). Jak mogłoby być inaczej?” – powiedział Lafour. „NATO jest w istocie zaangażowane w wojnę z Rosją poprzez agenta i uzbraja tego agenta. Wojna oznacza wojnę”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie Lydii Kelly w Melbourne i Ronalda Bobsky’ego w Winnipeg; Edytowanie przez Leslie Adlera

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Biden mówi, że „oczywiste” jest, że Rosja bierze na cel cywilów, ale „jest za wcześnie, aby powiedzieć”, czy popełni zbrodnie wojenne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.