Elon Musk i jego brat objęty dochodzeniem w związku z zarzutami wykorzystywania informacji poufnych | Tesla

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd podobno wszczęła dochodzenie w sprawie niedawnej sprzedaży akcji przez dyrektora generalnego Tesli Elona Muska On i jego brat Kimbal Musk naruszyli zasady wykorzystywania informacji poufnych.

Zapytanie Komisji Papierów Wartościowych i Giełd – po raz pierwszy zgłoszone przez The Wall Street Journal Czwartek Częściowo z powodu tweetów prezesa Tesli.

Koncentruje się na incydencie w zeszłym roku, kiedy Kimball, członek rady dyrektorów Tesli, sprzedał 108 milionów dolarów akcji producenta samochodów elektrycznych. Wymiana miała miejsce zaledwie dzień przed tym, jak Musk zapytał użytkowników Twittera, czy powinien sprzedać swoje 10% udziałów w firmie. Teslaodeślij towar z powrotem.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wydała wezwanie do Tesli 10 dni później, 16 listopada, w celu uzyskania dodatkowych informacji finansowych.

Przepisy dotyczące wykorzystywania informacji poufnych zabraniają pracownikom i członkom zarządu handlowania w oparciu o niepubliczne informacje o firmie. Dochodzenie prawdopodobnie skupi się na tym, czy Kimball sprzedał swoje akcje, ponieważ Elon wcześniej powiedział mu o ankiecie.

Dochodzenie eskaluje walkę Muska z regulatorami, którzy analizują jego posty w mediach społecznościowych i traktowanie pracowników przez Teslę, w tym oskarżenia o dyskryminację.

W zeszłym tygodniu Tesla i Musk oskarżyli Komisję Papierów Wartościowych i Giełd o nękanie ich „niekończącym się” i „nieustępliwym” śledztwem, aby ukarać Muska za bycie szczerym krytykiem rządu.

To nie pierwszy raz, kiedy tweety Muska spowodowały problemy z regulatorami. Musk po raz pierwszy spotkał się z odwetem SEC za swoją aktywność online w 2018 r. Tweeted Zamierzał przejąć Teslę i uzyskać „zabezpieczone finansowanie”. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd orzekła, że ​​tweety Muska wprowadzały w błąd i nałożyła dalszą cenzurę na jego działalność w mediach społecznościowych.

W 2019 r. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd w 2019 r. zwróciła się do sędziego federalnego o jego przeprowadzenie Piżmo z pogardą z tej umowy, aby wysłać niedokładny tweet. Piżmo w czwartek, w odpowiedzi na ostatnie śledztwo, obietnica „Budował sprawę”.

READ  Elon Musk nie będzie produkować samochodów Tesla w Indiach, ponieważ rząd zakazuje sprzedaży i konserwacji pojazdów elektrycznych

„Nie zacząłem walki, ale ją skończę” – powiedział na Twitterze. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, Tesla i Kimball Musk nie odpowiedziały od razu na prośby o komentarz.

Akcje Tesli wzrosły późnym popołudniem o około 1%, odrabiając straty w obliczu szerszego załamania na giełdzie.

Akcje spadły o 33%, odkąd Musk zaczął sprzedawać akcje warte miliardy dolarów 8 listopada, zaledwie kilka dni po sondażu, w którym 58% głosujących poprosiło go o sprzedaż.

Reuters przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *