Kierownictwo banków „głęboko zaniepokojone” cyberatakami w Rosji

CrowdStrike Dyrektor generalny George Kurtz powiedział CNBC w czwartek, że rozmawiał z dyrektorami amerykańskich banków i obawiał się, że mogą oni stać się celem rosyjskich cyberataków.

Komentarze Kurtza „Szalone pieniądze” Po inwazji Rosji na Ukrainę nasiliły się napięcia geopolityczne między Rosją a Zachodem. Stany Zjednoczone i kraje europejskie nałożyły w czwartek szereg sankcji na Rosję Instytucje finansowe w kraju.

„Rozmawiałem ostatnio z wieloma bankami, wielu dyrektorów wyższego szczebla, ich obchodzi” – powiedział Kurtz, zauważając, że jego firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem w chmurze współpracuje z 14 z 20 największych banków w USA.

„Bardzo martwią się o to, co może się tutaj wydarzyć, tak powinno być” – powiedział Kurtz, ze względu na szeroko rozpowszechnione działanie tak zwanych wirusów żmii. Są „zaprojektowane w zasadzie w celu zniszczenia systemu. Kiedy myślimy o Internecie, nie ma ograniczeń co do szkód, jakie może on wyrządzić”.

Urzędnicy amerykańscy uważają, że rosyjscy agenci stoją za kilkoma cyberatakami wymierzonymi w ukraińskie strony rządowe w tym miesiącu. Ostatni z nich to środa. Ucierpiały także niektóre ukraińskie banki.

Jest w Waszyngtonie Oskarżył Rosjan o przeprowadzenie kilku cyberataków W ostatnich latach Solar Winds zhakował w 2020 roku kilka agencji rządowych USA, w tym Departament Stanu.

Według Kurtza zarówno Stany Zjednoczone, jak i Rosja mają „doskonałe zdolności cybernetyczne” i powiedział Jimowi Kramerowi z CNBC, że rządy i korporacje powinny być „gotowe”, ponieważ cybernetyka będzie odgrywać kluczową rolę w każdej nowoczesnej wojnie.

„Niestety 85% infrastruktury należy do prywatnych firm, a kiedy myślimy o tej kluczowej infrastrukturze, nie zawsze jest to to, czego chcemy z perspektywy bezpieczeństwa cybernetycznego. Widzieliśmy to w niektórych rurociągach” – powiedział. być może. Kolonialny atak fajek w zeszłym roku.

Zapytany konkretnie o to, jak amerykańskie banki radziły sobie z cyberbezpieczeństwem, Kurtz wydał pozytywną opinię.

„Banki, z perspektywy sektorowej, wykonały świetną robotę. Istnieje wiele ograniczeń dotyczących tego, co robią” – powiedział. „Na szczęście mają pieniądze, aby korzystać z dojrzałej technologii bezpieczeństwa cybernetycznego” – powiedział.

READ  Poruszaj się po Japonii, paszport tego kraju jest najpotężniejszy na świecie

Nie jest jasne, co stanie się przed cyberatakiem. Jednak Kurtz powiedział, że prawdziwym problemem powinno być zwiększanie się tam iz powrotem.

„Częścią wyzwania w cybernetyce nie są tak naprawdę zasady. Myślę, że wiele zasad jest tutaj łamanych podczas zwykłej wojny”, powiedział, „ale w cybernetyce nie ma żadnych zasad, więc co się dzieje z tym dodatkiem? To naprawdę ciekawe.”

Zapisz się teraz Klub Inwestycyjny CNBC powinien śledzić każdy ruch Jima Kramera na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *