Kierownictwo banków „głęboko zaniepokojone” cyberatakami w Rosji

CrowdStrike Dyrektor generalny George Kurtz powiedział CNBC w czwartek, że rozmawiał z dyrektorami amerykańskich banków i obawiał się, że mogą oni stać się celem rosyjskich cyberataków.

Komentarze Kurtza „Szalone pieniądze” Po inwazji Rosji na Ukrainę nasiliły się napięcia geopolityczne między Rosją a Zachodem. Stany Zjednoczone i kraje europejskie nałożyły w czwartek szereg sankcji na Rosję Instytucje finansowe w kraju.

„Rozmawiałem ostatnio z wieloma bankami, wielu dyrektorów wyższego szczebla, ich obchodzi” – powiedział Kurtz, zauważając, że jego firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem w chmurze współpracuje z 14 z 20 największych banków w USA.

„Bardzo martwią się o to, co może się tutaj wydarzyć, tak powinno być” – powiedział Kurtz, ze względu na szeroko rozpowszechnione działanie tak zwanych wirusów żmii. Są „zaprojektowane w zasadzie w celu zniszczenia systemu. Kiedy myślimy o Internecie, nie ma ograniczeń co do szkód, jakie może on wyrządzić”.

Urzędnicy amerykańscy uważają, że rosyjscy agenci stoją za kilkoma cyberatakami wymierzonymi w ukraińskie strony rządowe w tym miesiącu. Ostatni z nich to środa. Ucierpiały także niektóre ukraińskie banki.

Jest w Waszyngtonie Oskarżył Rosjan o przeprowadzenie kilku cyberataków W ostatnich latach Solar Winds zhakował w 2020 roku kilka agencji rządowych USA, w tym Departament Stanu.

Według Kurtza zarówno Stany Zjednoczone, jak i Rosja mają „doskonałe zdolności cybernetyczne” i powiedział Jimowi Kramerowi z CNBC, że rządy i korporacje powinny być „gotowe”, ponieważ cybernetyka będzie odgrywać kluczową rolę w każdej nowoczesnej wojnie.

„Niestety 85% infrastruktury należy do prywatnych firm, a kiedy myślimy o tej kluczowej infrastrukturze, nie zawsze jest to to, czego chcemy z perspektywy bezpieczeństwa cybernetycznego. Widzieliśmy to w niektórych rurociągach” – powiedział. być może. Kolonialny atak fajek w zeszłym roku.

Zapytany konkretnie o to, jak amerykańskie banki radziły sobie z cyberbezpieczeństwem, Kurtz wydał pozytywną opinię.

„Banki, z perspektywy sektorowej, wykonały świetną robotę. Istnieje wiele ograniczeń dotyczących tego, co robią” – powiedział. „Na szczęście mają pieniądze, aby korzystać z dojrzałej technologii bezpieczeństwa cybernetycznego” – powiedział.

READ  Do Putina G: Omówimy twój plan zakończenia wojny na Ukrainie

Nie jest jasne, co stanie się przed cyberatakiem. Jednak Kurtz powiedział, że prawdziwym problemem powinno być zwiększanie się tam iz powrotem.

„Częścią wyzwania w cybernetyce nie są tak naprawdę zasady. Myślę, że wiele zasad jest tutaj łamanych podczas zwykłej wojny”, powiedział, „ale w cybernetyce nie ma żadnych zasad, więc co się dzieje z tym dodatkiem? To naprawdę ciekawe.”

Zapisz się teraz Klub Inwestycyjny CNBC powinien śledzić każdy ruch Jima Kramera na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *