Elon Musk mówi, że w tym roku zapłaci ponad 11 miliardów dolarów podatków Elona Muska

Elon Musk, najbogatszy człowiek na świecie i dyrektor generalny firmy zajmującej się samochodami elektrycznymi Tesla, powiedział, że w tym roku zapłaci ponad 11 miliardów dolarów podatków – rekordową kwotę rocznych podatków płaconych przez osobę fizyczną.

Musk, który był tam wcześniej w tym roku Został oskarżony o płacenie zerowych podatków federalnych Mimo że w 2018 r. Tesla zapłacił 243 miliardy dolarów (185 miliardów funtów), powiedział, że w tym roku zapłaci niezwykle wysoki podatek po sprzedaży milionów akcji.

Dzieje się tak po tym, jak w zeszłym tygodniu senator Elizabeth Warren określiła Muska jako „najbogatszego freeloadera na świecie”.

Musk zapytał swoich obserwujących na Twitterze, czy od początku listopada sprzedał akcje Tesli o wartości około 14 miliardów dolarów. Czy powinien sprzedać 10% swoich aktywów?. Prawie 60% z 67 milionów jego zwolenników głosowało za jego sprzedażą. Podatki od sprzedaży szacuje się na 11 do 12 miliardów dolarów.

Kontrowersyjny przedsiębiorcy mogli zacząć sprzedawać swoje 23% udziałów. Tesla Niezależnie od wyniku referendum, miał do czynienia z ogromnym podatkiem od oferowanych mu opcji na akcje w 2012 roku, które wygasną w sierpniu 2022 roku. Aby skorzystać z opcji, musi zapłacić podatek od zysku. Akcje Tesli wzrosły o ponad 20 000% w ciągu ostatnich 10 lat.

Opodatkowanie Muska jest politycznym piorunochronem w Stanach Zjednoczonych, ponieważ zamiast pobierania pensji lub premii (opodatkowanych), bogactwem milionera są nagrody giełdowe Tesli i wzrost cen akcji (tylko podatek dochodowy jest płacony od zysków z akcji, gdy akcje są sprzedane).

Na przesłuchaniu ProPublica na początku tego roku Musk zapłacił „realną stawkę podatku” w wysokości 3,27% w latach 2014-2018 i nie zapłacił podatku federalnego w 2018 roku.

READ  Francja: Sojusz Macron straci większość - Prognozy | Wiadomości wyborcze

Warren, senator z Postępowych Demokratów, od dawna prowadzi kampanię na rzecz reform podatkowych, aby zapewnić, że superbogaci płacą więcej podatków, a w zeszłym tygodniu zakwestionował decyzję magazynu Time, aby nazwać Muska najlepszą osobą roku.

„Zmienimy zły kod podatkowy, aby najlepsza osoba roku faktycznie płaciła podatki i przestała ładować wszystkich innych za darmo” – napisał na Twitterze.

Musk odpowiedział: „Jeśli otworzysz oczy na 2 sekundy, zrozumiesz, że w tym roku zapłacę więcej podatków niż jakikolwiek Amerykanin w historii”.

Akcje Tesli spadły o jedną czwartą, odkąd Musk napisał na Twitterze o sprzedaży swoich akcji. W poniedziałek spadły o kolejne 3%. Wartość rynkowa firmy spadła do zaledwie 900 miliardów dolarów z biliona dolarów, które osiągnęła w październiku.

Analitycy z banku inwestycyjnego Guggenheim Partners ostrzegli inwestorów w poniedziałek, że produkcja pojazdów elektrycznych może nie spełniać prognoz i że kurs akcji Tesli może wpłynąć na to, że więcej konkurentów wejdzie na rynek pojazdów elektrycznych i samochodowych (AV) po niższych cenach.

„Uważamy, że przyjęcie pojazdów elektrycznych może być niższe niż prognozy branżowe, zwłaszcza ze względu na mniej rygorystyczne regulacje prawne w Stanach Zjednoczonych i ograniczone wprowadzanie produktów na rynek w kluczowych segmentach rynku” — powiedział badacz Guggenheim, Ali Fogri. Uważamy, że wartość deficytu Tesli spada z perspektywy akcji, a inwestorzy oferują więcej opcji przy niższych ratingach, aby ujawnić sekularny wzrost EV i AV, ponieważ znacznie więcej firm skoncentrowanych na EV i AV wchodzi na giełdę w ciągu ostatnich 12-18 miesięcy. ”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *