Wybory w Hongkongu: „Tylko patrioci” wzmacniają uścisk Pekinu

„Jest takie powiedzenie, że kiedy rząd dobrze sobie radzi, a jego wiarygodność jest wysoka, frekwencja spadnie, ponieważ ludzie nie mają silnego żądania wyboru różnych ustawodawców do nadzorowania rządu” – powiedział gazecie Global Times. sterownica. Partia Komunistyczna. „Więc myślę, że frekwencja nic nie znaczy”.

Ograniczony entuzjazm mieszkańców był widoczny przez cały dzień. Wolontariusze i kandydaci robili prezentacje w ostatniej chwili na stoiskach ulicznych przed stacjami metra, dostarczając ulotki, gdy głośniki wznosiły nagrane wcześniej hasła, ale większość przechodniów je ignorowała.

W lokalach wyborczych w całym mieście kolejki były niskie. Na stacji w zachodniej części Hongkongu w niedzielne popołudnie trzech policjantów monitorowało przejście pieszych.

Według urzędników w całym mieście rozmieszczono ponad 10 000 policjantów, a także 900 pracowników Niezależnej Komisji Antykorupcyjnej, agencji rządowej, która sprzeciwia się wezwaniom do bojkotu.

26-letni Ling Lui, który przyszedł do urn z ojcem w lokalu wyborczym na wschodzie wyspy Hongkong, powiedział, że wybory przyniosą korzyści „tylko patriotom” z Hongkongu. Szukała kandydata, który „kocha Hongkong, mówi odważnie i jest aktywny”.

Paul Loy, lat 50, był mniej optymistyczny. Musiał czekać w kolejce, aby głosować w poprzednich wyborach, powiedział po głosowaniu, ale w tym roku w jego lokalu wyborczym były tylko dwie lub trzy osoby. Niską frekwencję przypisywał kandydatom, z których wielu było nowymi i nieznanymi twarzami.

Zapytany, jak wybrał na kogo głosować, odpowiedział: „Naprawdę nic. Jeśli tak, sprawdź ich stronę. (Niektórzy kandydaci nie publikują witryn lub Brak obecności w mediach społecznościowych.) Kontynuował: „Nic nie możesz zrobić. Wybierz jeden przez przypadek.

READ  Netflix kontra Pałac Buckingham: Intensywność pik w „Harry i Meghan”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *