Elon Musks mówi, że pensja członków zarządu Twittera wyniesie 0 USD, jeśli jego oferta się powiedzie

Elon Musk skrytykował politykę Twittera

Nowe Delhi:

Elon Musk zrobił dziś szybki gest na forum Twittera, dzień po tym, jak firma zatwierdziła „toksyczną pigułkę antykoncepcyjną”. Chroniąc się przed próbą opętania. Musk napisał na Twitterze w odpowiedzi na post użytkownika krytykujący forum: „Gdyby moja oferta zakończyła się sukcesem, byłaby to 0 USD pensji na forum, więc zaoszczędzono tam około 3 mln USD rocznie”.

Musk jest obecnie właścicielem 9,1 proc. Twittera i jest drugim co do wielkości udziałowcem firmy zajmującej się mediami społecznościowymi. Na początku tego tygodnia dyrektor generalny Tesli zaproponował, że kupi firmę za 43 miliardy dolarów.

Elona Muska, który określa się jako „absolut wolności słowa”, skrytykował politykę Twittera. W czwartek jego 80 milionów obserwujących na platformie mikroblogowej zapytało, czy „ustanowienie Twittera prywatnym za 54,20 USD powinno wrócić do akcjonariuszy, a nie do zarządu”.

Później dyrektor generalny Tesli również Tweet „Kochaj mnie czule”piosenka Elvisa Presleya, po tym, jak Twitter wybrał plan sprzedaży akcji z dyskontem, aby zapobiec jakimkolwiek próbom zgromadzenia przez akcjonariuszy udziału powyżej 15%.

Musk opublikował na Twitterze kilka innych pomysłów na produkty od czasu zakupu udziałów w Twitterze, od usuwania reklam po przycisk edycji. Zapytał też swoich zwolenników, czy siedziba firmy powinna zostać przekształcona w schronisko dla bezdomnych.

READ  Gospodarcze perspektywy prezesa na wojnę na Ukrainie i inflację słabną

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.