Rosja najeżdża Ukrainę, wybucha wojna o Donbas

Siły rosyjskie łączą się, aby rozpocząć ofensywę na wschodniej Ukrainie, ukraiński urzędnik określany jako „druga faza wojny” – wojna o Donbas.

Kontrola nad miastem Kremina we wschodnim obwodzie ługańskim została już „utracona” podczas ciężkich walk, powiedział ukraiński urzędnik.

Co najmniej cztery ataki rakietowe zostały zgłoszone w zachodnim Lwowie, w których zginęło co najmniej siedem osób, odkąd Rosja zbombardowała w poniedziałek miasta na Ukrainie.

Oto najnowsze wydarzenia dotyczące inwazji Rosji na Ukrainę:

Bitwa o Donbas: Prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński powiedział w poniedziałek na wideokonferencji, że siły rosyjskie rozpoczęły ofensywę na wschodnim Donbasie. Powiedział, że siły ukraińskie będą nadal walczyć, dodając, że „dzięki naszym żołnierzom, naszym żołnierzom, naszym bohaterskim miastom i wszystkim miastom w regionie, które stawiają opór i stoją twardo”.

„Jedyne miejsce” na Ukrainie nie jest bezpieczne: Ihor Chowka, główny doradca dyplomatyczny prezydenta Ukrainy Wołodymyra Żelenzkiego, powiedział Wolfowi Blitzerowi z CNN, że „jedno miejsce, jedno miasto, wieś” nie jest już bezpieczne na Ukrainie po poniedziałkowych rosyjskich atakach rakietowych. Miasto było dawniej uważane za bezpieczną przystań ze względu na bliskość Polski, zachodniej granicy Ukrainy.

Kobiety i dzieci w oblężonej hucie żelaza: Nagranie przedstawiające kobiety i dzieci przebywające w podziemiach huty Azowstal w oblężonym ukraińskim mieście portowym Mariupol zostało opublikowane przez ukraiński Batalion Azowski w telegramie w poniedziałek wieczorem. Dowódca batalionu ppłk Denis Prokopenko również powiedział, że siły rosyjskie „celowo” otworzyły ogień do zakładu. Posadź jeden Ostatnie tereny pod kontrolą Ukrainy W mieście.

Ostatnie zatonięcie Moskwy: Pojawiły się nowe zdjęcia Na kilka godzin przed zatonięciem statku na Morzu Czarnym w czwartek rosyjski statek rakietowy Moskwa został poważnie uszkodzony i zapalił się w poniedziałek wczesnym rankiem w mediach społecznościowych. Zdjęcia pokazują Moskwę z jednej strony, z czarnymi dziurami i dużym pióropuszem dymu unoszącym się z potencjalnych śladów odwiertów rakietowych.

READ  Gwiazda „Yellowstone” wycofuje się z nagród SAG wśród zamówień na szczepionki: „Nie wierzę w te rzeczy”

Biden nie planuje podróży na Ukrainę: Rzeczniczka Białego Domu Zhen Zaki powtórzyła w poniedziałek, że prezydent USA Joe Biden nie planuje wizyty na Ukrainie, po tym jak zachęcał go do tego komentarz Zhelenzky’ego. Prezydent USA zasugerował, że odejdzie w zeszłym tygodniu, chociaż powiedział, że amerykańscy urzędnicy nadal „porozumieli się” Na Ukrainę przyjeżdża czołowy urzędnik z USA.

Stany Zjednoczone opisują „kampanię terrorystyczną” jako: Ostatnie ataki Rosji na Ukrainę pokazują, że kraj ten „prowadzi kampanię terrorystyczną” przeciwko narodowi ukraińskiemu, powiedział rzecznik MSZ Nate Price.

Zawieszenie broni „nie na horyzoncie”: Zawieszenie broni na Ukrainie nie jest na horyzoncie, ale może nastąpić „w ciągu dwóch tygodni”, w zależności od przebiegu wojny i bieżących negocjacji, powiedział w poniedziałek sekretarz generalny ONZ ds. humanitarnych i pomocy w sytuacjach nadzwyczajnych Martin Griffiths.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.