Emma Hayes wygrywa na pierwszym treningu USWNT; Swanson i Davidson strzelają dwa gole

Emma Hayes rozpoczęła swoją karierę jako trenerka reprezentacji USA kobiet od zwycięstwa, gdy napastnik Mallory Swanson i obrończyni Tierna Davison strzeliły po dwa gole, a Stany Zjednoczone zwyciężyły 4:0 z Koreą Południową przed 19 010 w sobotę na stadionie Commerce. Miasto, Kolorado.

„Myślę, że kontrolowaliśmy to, co zrobiliśmy w pierwszej połowie. Trzymaliśmy się struktur. Trzymaliśmy się coachingu” – powiedział Hayes w programie pomeczowym TNT. „Wszyscy zrobili, o co ich prosiłem”.

Gole Swanson były jej pierwszymi w barwach USWNT, odkąd zerwanie ścięgna rzepki w kwietniu 2023 roku wykluczyło ją z Pucharu Świata. Tymczasem Davidson strzeliła drugą i trzecią bramkę w swojej międzynarodowej karierze.

Nowy start na ławce rezerwowych wiąże się ze zmianami w składzie. Hayes jest najmłodszym zawodnikiem USWNT rozpoczynającym jedenastą drużynę od kwietnia 2022 r., ze średnią wieku 25,5 lat i 45 występami na zawodnika.


Swanson wrócił do protokołu

W przededniu sobotniego meczu towarzyskiego Hayes chciała ujawnić szczegóły spotkania, które odbyła ze Swansonem podczas konferencji United Football Coaches Conference 2017 w Los Angeles. Jak mówi menadżerka, w ostatnich miesiącach próbowała pozyskać 18-latkę do składu Chelsea, zanim zadebiutuje w NRL.

Po siedmiu latach w końcu miała okazję zwrócić się do Swansona i nie trzeba było długo czekać, aż w długo oczekiwanym meczu pomiędzy zawodnikiem a trenerem padła bramka.

Gol był pierwszym golem Swansona w barwach USWNT od czasu zerwania ścięgna rzepki w towarzyskim meczu z Irlandią w 2023 roku. Zakończyło to także naprawdę zachęcającą passę i ruch piłki, co wymagało od Sophii Smith wykorzystania jej pionierskiej umiejętności zatrzymywania, zdobytej w górnej części pola karnego, zanim zapewniła świetną asystę przy uderzeniu Swansona.

Swanson miał najlepszy start dopiero w 2024 roku i wydaje się, że nadal znajduje się na ostatniej fazie rekonwalescencji po kontuzji kolana. Nie wykonała rzutu karnego w finale Pucharu SheBelieves, a jej pierwszy rzut karny w sezonie NWSL został obroniony, ponieważ brakowało jej zwykłej siły strzeleckiej. Dzięki kilku miesiącom regularnej gry w sobotę wyglądała bardziej jak zwykle, dynamiczna postać, grając na południowokoreańskiej linii obrony i wykazując się dobrym ruchem bez piłki oraz interakcją ze Smithem i Trinity Rodmanem przez całą pierwszą połowę.

READ  Drugi Michael Harris Braves pokonał kolegę z drużyny Spencera Stridera w NL ROY

Druga połowa była mniej więcej taka sama, a Swanson także wykonał kilka niebezpiecznych stałych fragmentów gry, w tym asystę przy jednym z goli Davidsona. W 77. minucie wywarła presję, która zapoczątkowała południowokoreańską stratę, po czym wybiegła na otwartą przestrzeń prawym kanałem, gdzie otrzymała genialne podanie od Rose Lavelle, po czym oddała strzał w dalszy słupek – jej drugi strzał w tym dniu. jej 34. międzynarodowy gol w 91 występach międzynarodowych.

Swanson zgromadził 30 przyjaciół i rodziny, co znacznie przekroczyło liczbę biletów regularnie przydzielanych każdemu graczowi.

„Właśnie skończyłam kupować apartament” – powiedziała. „Ponieważ było to łatwiejsze, ponieważ wiedziałem, że (moi rodacy z Kolorado) wskoczą na to. Napisałem więc SMS-a do (naszego rzecznika prasowego). Pomyślałem: «Potrzebuję pomocy. Proszę, pomóż mi».

Niewielu będzie potrzebować przypomnienia, jak niebezpieczna jest Swanson dla swojego kraju na początku 2023 roku. Ponowne umieszczenie jej na liście docelowej przed igrzyskami olimpijskimi jest zwycięstwem samym w sobie. Hayes ma nadzieję przygotować Swanson na występ w wielkim turnieju na igrzyskach olimpijskich, który został jej okradziony podczas zeszłoletnich mistrzostw świata.

-Jeffa Reutera


Davidson zdobywa pierwszy rekwizyt USWNT

Davidson potroiła swoje cele w karierze międzynarodowej w jednym meczu. Jej pierwszy gol, a nawet ten jedyny mecz towarzyski, padł w 2018 roku przeciwko Chile. Obydwa jej gole w sobotę to główki po rzutach rożnych, pierwszy zdobyła Catarina Macario, a drugi Swanson. W obu przypadkach Davidson znajdował się na tylnym słupku.

„Zmienialiśmy wiele różnych rzeczy” – powiedział Davidson po meczu, gdy zapytano go, czy pod wodzą Hayesa więcej pracować nad stałymi fragmentami gry. „Myślę, że byliśmy w pewnym sensie zaangażowani w to, co chcieliśmy zrobić, a dla mnie było to swego rodzaju dokończeniem, upewnieniem się, że nic się nie skończyło. To były dwie usługi, które mi przyszły, więc upewniłem się, że je przyniosłem z powrotem.

READ  Typy turniejów wstępnych NBA, kursy na wygraną Hawks-Heat i Timberwolves-Lakers

Żaden z kolegów Davidsona nie wydawał się zaskoczony główkami. Stałe fragmenty gry były wyraźnie częścią ich przygotowań, a szczególnie Davidson był przez cały czas wyraźnym celem z tyłu. Sophia Smith określiła Davidsona jako „dominującego” w stałych fragmentach gry, choć wyraziła pewne zdziwienie, że Davidson strzelił dwa gole.

Mal Swanson po prostu się uśmiechnęła i odpowiedziała „oczywiście”, zapytana, czy spodziewa się, że Davidson będzie dominował w zakrętach. Jeśli chodzi o samą Davidson, roześmiała się, gdy spotkała „Happy Pride” w strefie mieszanej.

„Powiedziałam to już naszemu rzecznikowi prasowemu” – powiedziała. „Byłem jak Miesiąc Dumy.

-Steve Młody


Rotacja zawodników Hayesa

Hayes podkreśliła, jak ważna jest dla zawodników w jej składzie umiejętność gry na wielu pozycjach na boisku, nic więc dziwnego, że pod jej przywództwem gracze wykazali już przebłyski tego rodzaju wszechstronności i kreatywności. Dla Hayesa ważne jest również przetestowanie jak największej liczby zawodników w dwóch meczach towarzyskich z Koreą Południową, zwłaszcza że menedżer ma na myśli zbliżające się tegoroczne Igrzyska Olimpijskie, na których występuje zaledwie 18 zawodników.

Podczas gdy w pierwszej połowie nie było żadnych zmian w drużynie USA ani Korei Południowej, w drugiej Hayes przetasował w sumie sześciu zawodników, a do gry dołączyli Casey Krueger, Jayden Shaw, Sam Stapp, Lavelle, Crystal Dunn i Corbin Albert.

Jedynymi zawodniczkami, które opuściły cały mecz, były Jenna Nijsönger i Naomi Girma w obronie, Jane Campbell w bramce i Swanson z przodu.

Pracując w NJ/NY Gotham FC, Nighswonger udowodniła swoją elastyczność, zmieniając pozycje w ciągu dwóch sezonów w klubie, zdobywając tytuł Debiutanta Roku NWSL w 2023 r. Oraz Girma, która nosiła opaskę kapitańską, gdy Lindsey Horan została wyrzucona z drużyny Alberta. , ugruntowała swoją pozycję jako kręgosłup tylnej linii.

-Melanie Ansidi


USWNT świętuje Miesiąc Dumy i Albert znów zostaje wygwizdany

Przed rozpoczęciem wywiadu z TNT po meczu Hayes wyjaśniła, dlaczego drużyna USWNT nosi tęczowe numery z tyłu koszulek.

READ  Kontuzja Nolana Smitha: Georgia straciła swoją główną gwiazdę obrony do końca sezonu z rozdarciem mięśni piersiowych

„Przede wszystkim chcę życzyć szczęśliwego Miesiąca Dumy” – powiedziała Hayes. „Dopiero dowiedziałem się, że to było dzisiaj”.

Organizacja US Soccer już szósty rok z rzędu nawiązała współpracę z organizacją charytatywną LGBTQ+ You Can Play Project, aby „celebrować i wspierać społeczność LGBTQ+ podczas Miesiąca Dumy w czerwcu” – podała federacja.

W ramach partnerstwa amerykańskie drużyny żeńskie i męskie będą podczas czerwcowych meczów nosić koszulki z tęczowymi numerami inspirowanymi Pride. Koszulki z podpisami każdego członka obu drużyn zostaną wystawione na aukcję w piątek, 31 maja za pośrednictwem US Soccer, a cały dochód zostanie przekazany na rzecz projektu You Can Play, którego celem jest „pomoc w promowaniu bezpiecznego i włączającego środowiska dla społeczności LGBTQ+, ” – stwierdził US Soccer w komunikacie prasowym.

Jedna z utworzonych stron aukcyjnych jest poświęcona pomocnikowi USWNT Albertowi, który udostępnił w mediach społecznościowych treści skierowane przeciwko LGBTQ+, a później na początku tego roku przeprosił pod naciskami byłych i obecnych zawodników USWNT, w tym Megan Rapinoe.

Fani na stadionie i w transmisji słyszeli buczenie po tym, jak nadawca wspomniał imię Alberta, gdy ten zastąpił Horana w 71. minucie.

„Chcę szczerze przeprosić za moje działania w mediach społecznościowych” – napisała częściowo na Instagramie w marcu. „Lubienie i udostępnianie obraźliwych, niewrażliwych i krzywdzących postów było niedojrzałe i lekceważące i nigdy nie było moim zamiarem”.

Albert (20 lat) jest pomocnikiem czołowego klubu francuskich kobiet Paris Saint-Germain. Była częścią drużyny USWNT na turniejach CONCACAF W Gold Cup i SheBelieves, a także w meczach towarzyskich w tym miesiącu.

„Chcemy stworzyć tolerancyjne, pełne szacunku i włączające środowisko, ale chcę mieć pewność, że nasi gracze przyjdą, zagrają i będą reprezentować drużynę narodową edukuję i robię właściwe rzeczy w tle, aby mieć pewność, że wszyscy są w to zaangażowani” – powiedział Hayes po meczu. Zależy nam na tym, aby nasi gracze, gdy wychodzą i grają z nami, czuli, że wszyscy nas wspierają. „Dla mnie to naprawdę ważne”.

(Zdjęcie: Brad Smith/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *