Emotional Buzz Williams krytykuje komisję selekcyjną NCAA za wykluczenie Texas A&M

Trener Texas A&M, Buzz Williams, rozpoczął swoją konferencję prasową po meczu we wtorek wieczorem z Wypowiedź trwająca prawie osiem minut w którym potępił wykluczenie Aggies z NCAA Championship jako coś, co „przeciwstawia się logice”.

Komentarze Williamsa pojawiły się tuż po zwycięstwie jego drużyny 74-62 nad Alcorn State w pierwszej rundzie NIT, w której drużyna zdobyła pierwsze miejsce jako jedna z pierwszych czterech drużyn, które zostały wyeliminowane z 68-zespołowego zespołu NCAA. Wspornik mistrzostw.

„Byliśmy i nadal jesteśmy w bardzo, bardzo złamanym sercu” – powiedział Williams. „Smutek to niewłaściwe słowo, ponieważ nie wyraża w pełni całości naszych uczuć”.

Texas A&M (24-12) zakończył sezon z rzędu, szturmując turniej SEC, pokonując Florydę, a czwarty rozstawiony Auburn i numer 15 w Arkansas, aby osiągnąć swój pierwszy mecz konferencyjny, z Aggies w krótkim meczu z Tennessee, 65-50 . Dzięki swojej serii trzech wygranych meczów w Tampa na Florydzie – części serii siedmiu wygranych – oczekiwano, że Texas A&M awansuje do mistrzostw NCAA.

W następstwie SEC Championship Williams powiedział, że spędził godziny na rozmyślaniu o danych i próbach zrozumienia, „jak te wygrane w zaledwie 12 SEC nie wystarczyły”, wiedząc jednocześnie, że cztery drużyny SEC, które wygrały więcej niż Aggies, miały 4 nasiona lub wyższe . Powiedział, że jego badania koncentrowały się również na samej komisji selekcyjnej: jej członkach, w jaki sposób są powoływani — „innymi słowy, jaka komisja wybrała komisję?” Ich ścieżki kariery, częstotliwość spotkań, tematy dyskusji.

„Chciałem się upewnić, że przestudiowałem wszystko z obiektywem, który zrobili, abym mógł zrozumieć, jak to, co zrobiliśmy w tym sezonie, nie wystarczyło. Chciałem tego zrozumienia, abym mógł uzyskać wyjaśnienie dla naszych graczy, ich rodziców i trenerów i być odpowiedzialnym w moich relacjach z każdym z nich, wyjaśnił Williams.

READ  Finlandia pokonuje Republikę Chińską, aby zdobyć swój pierwszy złoty medal w hokeju na lodzie mężczyzn

„Po przestudiowaniu tego wszystkiego bez przerwy przez ostatnie dwa dni i spojrzeniu na to zewsząd, przeczy logice, że nie jesteśmy w mistrzostwach NCAA” – kontynuował.

Williams powiedział, że pomimo jego „powtarzających się próśb”, nie otrzymał żadnych konkretnych oświadczeń – tylko ogólniki – od osób nad nimi, co spowodowało, że „tracił wszelki szacunek i wiarę w system i tych, którzy się w nim znajdują”.

„To, co się stało, jest złe” – powiedział Williams.

Williams czasami był wzruszony, czytając swoje oświadczenie, szczególnie w odniesieniu do graczy, którzy zdecydowali się pozostać w Texas A&M z dodatkowym rokiem kwalifikowalności przyznanym z powodu pandemii.

„Proces jest wyraźnie wadliwy i wyraźnie więcej jest niewidocznych i nieznanych w wyborze zespołów Big 36, niż jest to upubliczniane” – powiedział Williams w podsumowaniu swojego oświadczenia. Dopóki nie będzie pełnej przejrzystości i odpowiedzialności, system pozostanie zepsuty i tak będzie nadal. ”

Williams przywiózł też ze sobą podsumowanie swoich badań, których kopie przekazał reporterom.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *