Epidemia E. coli Wendy: 37 osób zostało zarażonych w czterech stanach

Nie zgłoszono żadnych zgonów.

Według CDC nie potwierdzono żadnej konkretnej żywności jako źródła epidemii, ale 22 z 26 pacjentów zgłosiło jedzenie kanapek w restauracjach Wendy w Michigan, Ohio i Pensylwanii, zanim zachorowali.

Jako środek ostrożności, Wendy’s usuwa sałatę rzymską używaną do kanapek z restauracji w tej okolicy, gdzie według agencji większość pacjentów zgłaszała spożywanie kanapek z sałatą.

CDC powiedziało, że nie zaleca ludziom unikania jedzenia w Wendy’s lub zaprzestania jedzenia sałaty.

Agencja bada, czy sałata rzymska była źródłem epidemii i czy sałata używana w sklepach Wendy była serwowana lub sprzedawana w innych firmach.

19 przypadków odnotowano w Ohio, 15 w Michigan i dwa w Pensylwanii. Inny przypadek został zgłoszony w Indianie. CDC powiedziało, że trzy przypadki w Michigan dotyczą osób z rodzajem niewydolności nerek zwanej zespołem hemolityczno-mocznicowym.

Ci, którzy mają Objawy Escherichia coli Zachęcamy ich do natychmiastowego skontaktowania się ze swoim lekarzem, zapisania tego, co zjedli w poprzednim tygodniu i zgłoszenia choroby w lokalnym lub stanowym wydziale zdrowia.
READ  Apple, Meta, Tesla, Carvana i dlaczego nowicjusz trzyma z dala od Dogecoinów i Twittera: Byki i niedźwiedzie tygodnia — Block (NYSE:SQ)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *