Ewakuacja pożarów w Nowym Meksyku i Kalifornii: NPR

Samochód jedzie drogą do Roswell w stanie Nowy Meksyk, ponieważ dym z pożaru częściowo zasłania słońce, wtorek, 18 czerwca, w pobliżu wioski Ruidoso w stanie Nowy Meksyk. Tysiące mieszkańców południowego Nowego Meksyku uciekło z górskiej wioski, gdy szalały smagane wiatrem pożary. Domy i inne budynki zostały zniszczone.

Andres Leighton/AP


Ukryj tytuł

Zmień tytuł

Andres Leighton/AP

Kilka pożarów w Nowym Meksyku i Kalifornii spowodowało ewakuacje, a intensywne pożary szybko narastały, co utrudnia lokalnym władzom ocenę szkód.

Pożar w South Fork, który po raz pierwszy odnotowano w poniedziałek rano w wiosce Ruidoso w południowym Nowym Meksyku, strawił obecnie ponad 15 000 akrów powierzchni i jest opanowany w 0%. Według Krajowego Międzyagencyjnego Centrum Pożarnictwa.

gubernator Michael Lujan Grisham ogłosił stan wyjątkowy, nakazując ewakuację Ruidoso i pobliskich ziem plemiennych. Ogłoszenie stanu nadzwyczajnego pomogłoby przydzielić państwu zasoby Gwardii Narodowej.

Grisham pochwalił służby ratownicze i mieszkańców, którzy pomogli osobom zmuszonym do ewakuacji.

„Liczba mieszkańców Nowego Meksyku, którzy sami sobie pomagają i chronią się we własnych domach, po raz kolejny pokazuje mi hojność i współczucie ludzi w tym stanie” – powiedział gubernator.

Ogień uszkodził lub zniszczył ponad 500 obiektów, chociaż Grisham powiedział, że siła pożaru wymagała zbudowania wiaduktu, aby dokładniej oszacować szkody.

„Dzięki temu będziemy mogli zajrzeć do środka ognia w sposób, którego nie możemy teraz zrobić, ponieważ przebywanie w sercu płomieni jest naprawdę niebezpieczne” – powiedział.

Mieszkaniec Ruidoso śpi w schronisku w Roswell w stanie Nowy Meksyk po opuszczeniu Ruidoso we wtorek, 18 czerwca.

Mieszkaniec Ruidoso śpi w schronisku w Roswell w stanie Nowy Meksyk po opuszczeniu Ruidoso we wtorek, 18 czerwca.

Andres Leighton/AP


Ukryj tytuł

Zmień tytuł

Andres Leighton/AP

Dla mieszkańców Ruidoso podróż, która powinna zająć 15 minut jazdy od centrum, zamieniła się w potworny, godzinny wysiłek. Według Associated Press agentka nieruchomości Christy Hood stwierdziła, że ​​nakaz eksmisji nadszedł tak szybko, że ona i jej mąż mieli niewiele czasu na spakowanie dzieci i psów.

READ  Putin przybył do Wietnamu w obliczu izolacji Zachodu, a Rosja szukała wsparcia

„Niebo stanęło w ogniu. Był jasnopomarańczowy” – powiedział Hood. „Szczerze mówiąc, to było jak katastrofa. To było okropne i spadały na nas iskry.

Drugi pożar szaleje około pięciu mil na południowy wschód od pożaru w South Fork w południowym Nowym Meksyku. Według aplikacji monitorującej pożary, słony ogień spłonął na powierzchni około 7 000 akrów, a według stanu na środowe popołudnie został opanowany w 1%. Uważaj na obowiązek.

Północna Kalifornia walczy z własnymi nowymi pożarami

W tym tygodniu nowe pożary wybuchły także w północnej części stanu, po tym jak kalifornijskie ekipy strażackie rozpoczęły w weekend walkę z pożarami.

Pożar Aero wybuchł w poniedziałek w małej społeczności Copperopolis w hrabstwie Calaveras, na południowy zachód od Sacramento. Ogień strawił ponad 5000 akrów i wymusił ewakuację, a urzędnicy Calfire donoszą, że trzy konstrukcje zostały zniszczone, a jedna uszkodzona. Władze lokalne utworzyły trzy centra ewakuacyjne, ale liczba ewakuowanych nie jest znana. Gdy wiatr osłabł, a wilgotność wzrosła, strażakom udało się opanować pożar w 33%.

Kolejny pożar, Sides Fire, wybuchł w poniedziałek w hrabstwie Colusa, około 160 km na północ od San Francisco. CalFire donosi, że pożar, który strawił ponad 15 000 akrów, jest opanowany w 5%.

Załogi mają jednak powody do optymizmu co do warunków w Central Valley w Kalifornii. Narodowa Służba Pogodowa twierdzi, że czerwona flaga ostrzegawcza dotycząca warunków pożarowych wygaśnie w środę w południe.

Strażacy czynią postępy w gaszeniu pożaru o powierzchni ponad 15 000 akrów, który wybuchł w sobotę w Los Angeles i hrabstwie Ventura. Przedstawiciele stanowej straży pożarnej twierdzą, że pożar jest opanowany w 39%. Pożar Point Fire w hrabstwie Sonoma, który od niedzieli spłonął ponad 500 akrów, jest opanowany w 50%.

READ  Jedna osoba zginęła w wyniku lawiny, która nawiedziła kurort Palisades Tahoe w Kalifornii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *