Fala upałów w USA: niebezpiecznie wysokie temperatury utrzymają się przez weekend, a miliony Amerykanów doświadczą trzycyfrowego upału

W czwartek ponad 100 milionów ludzi znalazło się pod różnymi ostrzeżeniami przed upałem w ponad dwudziestu stanach, od amerykańskiego Zachodu po Nową Anglię.

Obszary najbardziej narażone na niebezpiecznie wysokie temperatury obejmują południowo-zachodnią, środkową i południowo-środkową Amerykę oraz przybrzeżne regiony środkowoatlantyckie i północno-wschodnie.

Niepokojąca fala upałów skłoniła przywódców stanowych i lokalnych do ogłoszenia sytuacji kryzysowych związanych z upałami i zapewnienia mieszkańcom środków na walkę z wysokimi temperaturami.

Filadelfia ogłosiła w czwartek stan zagrożenia zdrowia z powodu upałów z powodu spodziewanego uciążliwego upału, co wymagało od specjalnych zespołów terenowych wdrożenia planów awaryjnych, składania wizyt domowych i docierania do osób doświadczających bezdomności, poinformował departament zdrowia w komunikacie prasowym.

Podobnie w Nowym Jorku, mieszkańcy są zachęcani do pozostania w domach w nadchodzących dniach, ponieważ w całym stanie panuje upał, aby uniknąć „niebezpiecznych warunków, które mogą prowadzić do stresu cieplnego i choroby”, jak twierdzi komisarz stanu Homeland Jackie Bray. Wydział Obrony i Służb Ratowniczych.

Oczekuje się, że do końca tygodnia temperatury w Nowym Jorku, Filadelfii i Bostonie przekroczą 90 stopni – jeśli w ogóle.

Pracownik budowlany pije wodę w Palm Springs w Kalifornii w środę o temperaturze przekraczającej trzycyfrowe wartości.

Tymczasem Kalifornia, Teksas, Arkansas, Oklahoma, Kansas, Missouri i Tennessee zostaną dotknięte trzycyfrowym upałem w czwartek – co oznacza, że ​​co piąty Amerykanin będzie musiał znosić niebezpieczne warunki po tym, jak już przebił historyczny tydzień. rekordy ciepła, powiedział meteorolog CNN Robert Shackelford.

Oczekuje się, że upał w wielu miejscach będzie trwał przez cały weekend, a ponad 85% populacji – czyli 275 milionów Amerykanów – może w ciągu następnego tygodnia zaobserwować wysokie temperatury powyżej 90 stopni. Ponad 60 milionów ludzi mogło zobaczyć wysokie temperatury rzędu 100 stopni lub wyższe w ciągu następnych siedmiu dni.

Wartości wskaźnika ciepła Temperatura, która wydaje się być upałem w połączeniu z wilgotnością, może w ten weekend przekroczyć 100 stopni w wielu stanach, zwłaszcza na Środkowym Zachodzie, Południowym i Wschodnim Wybrzeżu.

Duże połacie Południa, w tym części wschodniego Teksasu, Luizjany, Oklahomy, Arkansas, Mississippi i Alabamy, oraz obszary przybrzeżne Środkowego Zachodu od Karoliny Południowej po New Jersey (widoczne na tych mapach w kolorze ciemnopomarańczowym) od czwartkowego upału.

To niebezpieczeństwo jest widoczne w części Środkowego Zachodu w ten weekend, w częściach południowego Illinois, Missouri i Iowa, przed powrotem na Wschodnie Wybrzeże w niedzielę.

Prognozowane wartości indeksu ciepła wskazują, że reszta Stanów Zjednoczonych powinna być w stanie wysokiej gotowości.

W Stanach Zjednoczonych panuje ekstremalny upał Śmiertelne warunki w EuropieZapisy zostały zniszczone, a Europejski System Informacji o Pożarach Lasów umieścił w 19 krajach europejskich ostrzeżenia o „poważnym ryzyku” pożarów.

Kilka stanów pobiło trzycyfrowe rekordy ciepła

Trzycyfrowe rekordy zostały ustanowione we wtorek i środę w kilku lokalizacjach w Teksasie, Arkansas i Oklahomie, gdzie Tulsa EMS odpowiedziała do tej pory na 250 połączeń alarmowych związanych z upałami w tym roku.

READ  Zełenski zwolniony ze stanowiska szefa szpiegów Ukrainy i prokuratora naczelnego | Wołodymyr Zełenski

„Spodziewamy się, że te liczby będą od połowy do końca sierpnia” – powiedział w środę rzecznik Komisji ds. Ratownictwa Medycznego Adam Baluka. „Więc mamy cztery do sześciu tygodni przed czasem, w którym zwykle widzimy numery telefonów w połowie lat dwudziestych”.

„To bardzo niepokojące”, dodał, „zwłaszcza biorąc pod uwagę ilość transportowanych pacjentów, niektóre z tych połączeń wskazują na udar cieplny, który może być śmiertelny”.

W Abilene w Teksasie temperatura osiągnęła w środę 110 stopni, bijąc rekord z 1936 r. na tę datę. Kolejny rekord 104 stopni został ustanowiony w San Antonio w Teksasie, przekraczając poprzedni rekord 101 stopni z 1996 roku.

Według agencji meteorologicznej we wtorek obszar Austin osiągnął co najmniej 100 stopni w 38 z ostatnich 44 dni.

„Prosimy ludzi o oszczędzanie energii, aby systemy mogły nadal działać”, powiedział w środę burmistrz Austin Steve Adler. „Prosimy wszystkich o zrobienie tego, abyśmy mogli przejść przez to razem”.

Oto niektóre z amerykańskich miast, które we wtorek osiągnęły rekordowy poziom 115 stopni

Electric Reliability Council of Texas, która zarządza 90% sieci energetycznej Teksasu, ustanowiła w środę kolejny rekord zapotrzebowania na energię – bijąc rekord ustanowiony dzień wcześniej.

Również środowe maksimum 103 stopni w Fayetteville w stanie Arkansas przekroczyło najwyższy poziom 102 stopni obserwowany w tym dniu w 2012 roku.

Według National Weather Service, w innym mieście Arkansas, Mountain Home, w środę po południu zanotowano szczyt 107 stopni.

„Pobije stary rekord 102 stopni na tę datę, ustanowiony w 2012 roku. Oficjalne raporty o rekordach zostały wysłane dopiero o północy, ale z pewnością wygląda to na nowy rekord”. Napisane przez Służbę Pogodową Środa wieczór.

Wytrzymałość cieplna

Aby pomóc mieszkańcom pokonać upał, burmistrz Bostonu Michelle Wu ogłosiła Co najmniej 12 domów kultury Otwarty dla każdego, kto chce się zrelaksować. Ponadto ponad 50 osłon będzie dostępnych w parkach miejskich i na placach zabaw, powiedział, dodając, że do czwartku ogłosił awarię upałów.

Tymczasem niektóre władze lokalne podjęły kroki w celu zatrudnienia dyrektorów ds. ciepła w odpowiedzi na ekstremalne upały.

Ekstremalne upały szkodzą zdrowiu — a sytuacja się pogarsza

Jane Gilbert, dyrektor ds. ciepła w hrabstwie Miami-Dade, powiedziała Donowi Lemonowi z CNN, że Miami ma teraz prawie dwa razy więcej dni z indeksem ciepła – jakim wiatrem. czuje Więcej niż w latach 70. – więcej niż 90 stopni.

READ  Amy Schneider, „Niebezpieczeństwo!” mistrz, kończy imponującą passę zwycięstw

„Nie chodzi tylko o zdrowie ludzi, chodzi o ich kieszonkowe. Nasi pracownicy na zewnątrz nie mogą pracować długo, tracą godziny pracy. Ludzi nie stać na te klimatyzatory, wysokie koszty energii elektrycznej. To kryzys zdrowotny i ekonomiczny”.

David Hondula, dyrektor Biura Reagowania na Ciepło i Łagodzenia w Phoenix, powtórzył ten sentyment, mówiąc: „Ciepło wpływa na wszystkich i wszyscy jesteśmy zagrożeni”.

Według Kimberly McMahon, kierownika programu General Weather Service w National Weather Service, ekstremalne temperatury są jedną z głównych przyczyn zgonów związanych z pogodą w Stanach Zjednoczonych.

Jason Hanna z CNN, Christina Maxouris, Mike Saenz, Dave Alsup, Robert Shackelford i Joe Sutton przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.