FC Cincinnati zapewnia sobie miejsce w play-offach Pucharu MLS dzięki zwycięstwu nad Atlanta United

ATLANTA – Mecz wyjazdowy przeciwko Atlanta United FC na sztucznej nawierzchni w przeszłości nie był receptą na sukces drużyny FC Cincinnati. Z drugiej strony rok 2023 był rokiem „pierwszych” i „najlepszych” wydarzeń dla FCC, więc dlaczego nie uczynić tego połączenia zwycięskim przepisem?

Właściwie, dlaczego nie zrobić z tego przepisu na klincz w fazie play-off? To była środa. FC Cincinnati odrobiło straty w meczu z Atlantą na stadionie Mercedes-Benz i odniosło zwycięstwo 2:1.

Było to pierwsze zwycięstwo drużyny Cincinnati na boisku i pierwsze na sztucznej nawierzchni od czwartego w historii meczu ligi amerykańskiej w marcu 2019 r.

Dzięki zwycięstwu FC Cincinnati ma bilans 17-3-6 (57 punktów) w MLS, zwiększając swoją przewagę w Konferencji Wschodniej do 11 punktów nad rewolucją w Nowej Anglii. W wyścigu o Tarczę Kibiców St. Louis CITY SC traci 10 punktów do FCC.

„Co za wielkie zwycięstwo dla naszej grupy. Powrót po powolnych 25 minutach na rozpoczęcie gry, odnalezienie się w pierwszej połowie… Sposób, w jaki chłopaki wyszli i nadal atakowali w drugiej połowie, był naprawdę imponujący, a ja Myślę, że zdobycie dwóch bramek i odejście z trzema punktami to dla nas ogromne znaczenie w szerszej perspektywie.

więcej: Dlaczego porażka FC Cincinnati z NYCFC była największą wygraną 2023 roku: dania na wynos z MLS

Wynik był przesądzony, ale dzięki zwycięstwu FC Cincinnati także zapewnił sobie udział w play-offach Pucharu MLS. Po raz pierwszy w historii klubu zapewnił sobie miejsca w play-offach w kolejnych latach.

Choć tego oczekiwano, oficjalne zwycięstwo Cincinnati w posezonowej piłce nożnej było nadal znaczące. Ta wiadomość zasygnalizowała wszystkim w MLS, że trudny okres jest już w toku, a presja w górę rankingów będzie nadal rosnąć.

Początki, w których FCC zapewniła sobie miejsce w play-offach, również były imponujące – osiem meczów i prawie dwa miesiące do końca sezonu zasadniczego.

READ  Rankingi Fantasy Football – Tydzień 8: Sleepers, Starts and Sis – Michael Carter, Paris Campbell i nie tylko

„To oznaka rozwoju, że jesteśmy teraz silniejszym zespołem w sezonie zasadniczym niż w zeszłym roku. Zobaczymy, jak to będzie wyglądać po sezonie, jeśli będziemy lepszą wersją siebie niż w zeszłym roku i Myślałem, że jesteśmy silnym zespołem” – powiedział Noonan. „Ale tak, konsekwentnie utrzymywaliśmy naszą pozycję przez cały rok i to pozwoliło nam zabezpieczyć ją na początku, ale mam nadzieję, że to kolejny kamień milowy, z którego chłopaki mogą być zadowoleni i jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia naszych większych celów.”

W 75. minucie Luciano Acosta w 10. minucie zniweczył wyrównanie Edwina Mosquery, zdobywając swój 13. wynik w tym roku. Kluczową sekwencją w przygotowaniach była kombinacja szybkich podań z Juniorem Moreno, który głową skierował piłkę do Acosty i minął bramkarza Atlanty, Brada Guzana.

Strzał trafił w boczną siatkę, zatrzymując Guzana na pozycji na linii bramkowej.

„Myślę, że to była sztuka, która wyrosła właśnie w tym momencie” – powiedział Acosta za pośrednictwem tłumacza zespołu. „Junior dostał piłkę i mnie znalazł. Wymieniliśmy się piłką. Przyszła do mnie i uderzyłem”.

Cincinnati wyrównało w defensywie, po tym jak Mosquera wcześnie strzelił gola dla gospodarzy. Następnie ofensywa FCC przerodziła się w grę, co z pewnością miało miejsce w niektórych momentach przeciwko drużynie z Atlanty, która przystąpiła do rozgrywek po zdobyciu drugiej pod względem liczby bramek na Wschodzie w 2023 roku.

Biorąc pod uwagę, że występ FC Cincinnati zasługiwał na zwycięstwo, nie było zaskoczeniem, że Pomarańczowo-Niebiescy nadal atakują linię obrony Atlanty w poszukiwaniu zwycięzcy.

Więcej tej samej jakości gry przygotowawczej doprowadziło pięć minut później do zdobycia gola Brandona Vasqueza. Acosta podał piłkę do Alvaro Barreala na skrzydle, a Barreal podał piłkę przed bramkę.

Vazquez, który w meczu oddał cztery strzały i był szczególnie aktywny w drugiej połowie, po podaniu Barreala minął Guzana nogą nogą.

READ  Arizona Cardinals, AJ Green zgadzają się na roczną umowę

Dla Vazqueza był to 17. gol dla klubu i kraju we wszystkich rozgrywkach w 2023 roku, który strzelił 20 goli we wszystkich rozgrywkach dla Cincinnati w 2022 roku.

Acosta powiedział, że „na początku sezonu myśleliśmy o play-offach”. „Wygrywamy każdy mecz, jaki możemy. Zagraliśmy kilka świetnych meczów u siebie i kilka świetnych meczów poza domem. Dzisiejszy był ważny mecz, ale nie jest to niespodzianką, ponieważ zespół zagrał dzisiaj dobrze”.

Finał: FCC 2, ATL 1.

Zwycięstwo FC Cincinnati zapewniło awans do play-offów Pucharu MLS. Koniec z rozmowami o potworach z trawy. FCC porzuciła także długą historię niepowodzeń na stadionie Mercedes-Benz, podobnie jak Pat Noonan, ponieważ nigdy nie wygrał na tym stadionie jako trener.

A Bramka dla Cincinnati (80′)

Piąty gol Brandona Vazqueza w MLS w 2023 roku zapewnił FC Cincinnati prowadzenie i szansę na wielkie i zasłużone zwycięstwo.

Korektor Cincinnati (75 stóp)

Trzynasty gol Luciano Acosty w 2023 roku podnosi poprzeczkę Cincinnati. Dzięki temu trafieniu Acosta znalazł się na szczycie MLS z Hanim Mokhtarem w zdobyciu bramek.

Bramka Atalanty nieuznana (51 min)

Wydawało się, że Xande Silva podwoi prowadzenie Atalanty po rzucie rożnym, ale bramka nie została uznana z powodu widocznego błędu przed strzałem.

Atlanta wychodzi na prowadzenie pod koniec pierwszej połowy

Na nieszczęście dla FC Cincinnati pierwsza bramka strzelona Atlancie okazała się dziwactwem w porównaniu z szansami, jakie gospodarze mieli przez resztę połowy. Na początku drugiej połowy FCC może znaleźć się w impasie z drugą najgorszą defensywą drużyną na Wschodzie, ale drużyna nadal stara się wyjść z dołka.

Atlanta otwiera wynik (10′)

Edwin Mosquera oddał strzał z bliskiej odległości, gdy Atalanta szybko przejęła kontrolę nad meczem.

Trwa w Atlancie (1′)

Mecz rozpoczyna się o 19:39, a FC Cincinnati ubrany jest od stóp do głów na pomarańczowo, a Atlanta ma na sobie interesującą trzecią koszulkę zwaną „404 Kit”. Top to efekt współpracy z lokalną firmą kreatywną Atlanta Influences Everything. Graffiti na koszulce przypomina o globalnym i krajowym wkładzie miasta w kulturę w latach 90.

READ  Nadal twierdzi, że rekord Wielkiego Szlema czyni Novaka Djokovica najlepszym w historii

Dla FC Cincinnati nie ma „popu”.

Aaron Popendza nie pojechał we wtorek z FC Cincinnati do Atlanty. Podczas sobotniego zwycięstwa nad New York City FC doznał bliżej nieokreślonej kontuzji i uważa się, że jest to jego codzienna sytuacja.

Wyjściowe składy Cincinnati i Atlanta United

• Wyjściowy skład Cincinnati: Roman Celentatno (bramkarz), Alvaro Barreal, Ian Murphy, Matt Miazga, Nick Haglund, Brett Halsey, Obinna Nobodo, Yuya Kubo, Luciano Acosta, Sergio Santos, Brandon Vazquez.
  • Siedziba w Cincinnati: Alec Kahn (bramkarz), Alvas Powell, Marco Angulo, Santiago Arias, Malik Pinto, Ray Gaddis, London Agedo, Gerardo Valenzuela, Junior Moreno.
  • Wyjściowy skład Atlanta United: Brad Guzan (bramkarz), Brooks Lennon, Miles Robinson, Louis Abram, Caleb Wiley, Tristan Muyomba, Matthews Rossetto, Edwin Mosquera, Thiago Almada, Zandy Silva, Giorgos Giakoumakis.
  • Miejsca w Atlancie: Ronald Hernandez, Santiago Sosa, Saba Lubjanidze, Amar Cedic, Derrick Etienne Jr., Miguel Perri, Juan Jose Sanchez Burrata, Tyler Wolff, Quentin Westberg.