Federalny Sąd Apelacyjny ogranicza stosowanie przez administrację Bidena art. 42 polityki dotyczącej limitów czasowych Trumpa

Administracja Bidena opiera się na organie zdrowia publicznego o nazwie Rozdział 42, który pozwala władzom na wycofanie tysięcy więźniów przetrzymywanych na granicy amerykańsko-meksykańskiej – i przedstawia ostrą krytykę ze strony prawników ds. imigracji, którzy opowiadają się za polityką Trumpa dotyczącą ograniczeń czasowych. Czyni ludzi złośliwymi.

Według prawników ds. imigracji piątkowe orzeczenie ogranicza korzystanie z uprawnień w zakresie zdrowia publicznego, zwłaszcza dla osób ubiegających się o azyl, uciekających przed niebezpieczeństwem.

„Polityka tytułu 42 została uchwalona przez administrację Trumpa i utrzymana przez administrację Bidena, aby uniemożliwić ludziom szukanie schronienia przed prześladowaniami lub torturami” – powiedział Lee Kellernd, prawnik z Amerykańskiej Unii Swobód Obywatelskich. „Opinia Trybunału kładzie kres używaniu Tytułu 42 do krótkiego wydalenia osób ubiegających się o azyl z prześladowań lub tortur”.

Gellernt, który argumentował tę sprawę, orzekł, że zamiast po prostu rozpraszać wszystkich, kierownictwo będzie musiało sprawdzić osoby ubiegające się o azyl przed ich eksmisją.

CNN zwróciło się do Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego o komentarz.

Kilka godzin później sędzia federalny w Teksasie orzekł przeciwko decyzji administracji Bidena o zwolnieniu niewspieranych dzieci imigrantów w ramach kontrowersyjnej polityki terminowej Trumpa.

Na początku epidemii koronawirusa wezwano Komisję Zdrowia Publicznego, Pomimo podejrzeń wśród urzędników, że było to motywowane politycznie. Skutecznie uniemożliwił to osobom ubiegającym się o azyl i oznaczał odejście od poprzednich protokołów.
Tytuł 42 Od czasu jego wejścia w życie w marcu 2020 r. miało miejsce ponad milion zrzutów. Zgodnie z danymi dotyczącymi ochrony celnej i granicznej w USA.
Za byłego prezydenta Donalda Trumpa władze deportowały prawie 16 000 dzieci, które przybyły na południową granicę USA bez rodziców, aż do czasu sędziego federalnego. Zablokowany Kierownictwo od deportacji nieletnich w listopadzie 2020 r.

Piątkowy werdykt sędziego Marka Pitmana z Sądu Okręgowego w Teksasie Północnym pochodzi ze sprawy wniesionej przez Teksas przeciwko administracji Bidena. W wyroku Pitman pisze: „Tutaj Prezydent (arbitralnie) wyklucza Covit-19 pozytywne niewspierane obce dzieci z procedur Tytułu 42 – mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się Covit-19. W rezultacie stany graniczne, takie jak Teksas, są teraz ponosić ciężar poszczególnych oddziałów.

READ  Sędzia Clarence Thomas został przyjęty do szpitala z objawami grypopodobnymi, powiedział sąd

Do wyroku pozostało jeszcze 7 dni, a rządowi dano czas na apelację.

Orzeczenie Pitmana było w wyraźnym kontraście z podejrzeniami wyrażonymi przez obwód DC przeciwko Urzędowi Zdrowia Publicznego. Kiedy Argumenty ustne w styczniuPanel sędziów zakwestionował podstawę nakazu, w szczególności chroniąc go przed rozprzestrzenianiem się w kongregacjach, a zwłaszcza w obiektach granicznych amerykańsko-meksykańskich.

Sędzia okręgowy Justin Walker, który napisał opinię w piątek, powtórzył te obawy, nazywając twierdzenie administracji, że rozprzestrzenianie się Govt-19 było powolne, używając nakazu „wątpliwe”.

„Ale to nie marzec 2022, nie marzec 2020. Postanowienie CDC z § 265 wygląda jak pomnik czasu, w którym brakowało szczepionek, rzadkich testów, pewnych metod leczenia i mało potwierdzeń w niektórych kategoriach” – zauważa zdrowie publiczne. Moc.

Panel powiedział również, że organy celne i straż graniczna mają dostęp do środków zapobiegawczych Govt-19, takich jak szczepienia, kontrole i maski. „Nie interesuje nas ryzyko związane z COVID-19 i jesteśmy wrażliwi na wzmianki w aktach potwierdzające skuteczność nakazu C 265 władz CDC. Ale nic” – napisano w wyroku.

W zeszłym miesiącu amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom poinformowały Komisję Zdrowia Publicznego Aby być praktycznym, Będzie nadal oceniać zamówienie.

Historia została zaktualizowana w piątek o kolejne ulepszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *