Potrzebujemy więcej ropy i gazu – mówi Elon Musk, prezes największej na świecie firmy produkującej samochody elektryczne

Elon Musk – Człowiek, który Tesla i Tesla Solar zasadniczo poświęciły się konkurowaniu z samochodami, które zużywają dużo gazu, ropy i węgla, co przez krótki okres Osiągnięto kapitalizację rynkową w wysokości 1 biliona dolarów A Dostawa blisko 1 miliona pojazdów elektrycznych W zeszłym roku – teraz na rzecz publicznego zwiększenia wydobycia ropy i gazu.

Napisał na Twitterze pod koniec piątku:

Nienawidzę tego mówić, ale musimy natychmiast zwiększyć produkcję ropy i gazu.

Nadzwyczajne czasy wymagają nadzwyczajnych działań.

„Oczywiście wpłynie to negatywnie na Teslę, ale zrównoważone rozwiązania energetyczne po prostu nie mogą reagować natychmiast, aby zrekompensować rosyjski eksport ropy i gazu” – dodał. Obserwuj Tweeta Dziewięć minut później. Prawdopodobnie wskazuje to na niezwykłą zależność świata od rosyjskich rurociągów – zależność, która nie powstrzymała wielu rządów przed ukaraniem Rosji. Po inwazji na Ukrainęale wzbudziły obawy przed wzrostem cen energii, Zwłaszcza w Europie.

to jest zawsze Trudno powiedzieć, czy Musk tylko grozi, trolluje, czy faktycznie wprowadza w życie plany, kiedy publikuje rzeczy na Twitterze, ale nie można zaprzeczyć, że jest niesamowicie wpływowy i że wielu z jego 76 milionów obserwujących traktuje go poważnie, nawet gdy żartuje.

To nie tak, że ropa i gaz nie są ważne dla planów Muska. W zeszłym roku informowaliśmy, jak to działa SpaceX chciał poszukiwać gazu ziemnego Na lądzie w pobliżu obiektów Starship w Teksasie. Elektryczność nie wystrzeliwuje pocisków Musk z ziemi.

„Nie popieram demonizacji przemysłu naftowego i gazowego” Maska powiedziała Joe Roganowi w swoim podcastie w zeszłym roku. „Będziemy musieli spalać paliwa kopalne przez długi czas. Pytanie brzmi dokładnie, jak szybko zmierzamy do zrównoważonej przyszłości energetycznej?”

READ  Trzy powody, dla których ta zmagająca się z problemami giełda fintechów może wyjść z zastoju

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *