Filmy z YouTube są pomijane do końca w przypadku użytkowników blokujących reklamy

W przypadku wielu użytkowników korzystających z blokady reklam filmy z YouTube nagle zaczęły przeskakiwać do końca.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy YouTube egzekwował swoją zasadę zakazującą stosowania programów blokujących reklamy. Zaczęło się to w zeszłym roku, kiedy platforma wyświetliła komunikat informujący użytkownika o konieczności wyłączenia blokowania reklam, uniemożliwiając w ten sposób odtwarzanie filmów po zignorowaniu tego monitu. Doprowadziło to do tego, że wiele osób odinstalowało programy blokujące reklamy i pojawiło się kilka sprytnych obejść.

W tym tygodniu wiele osób zauważyło, że filmy w YouTube nagle przeskakują do końca. Nawet jeśli film zostanie właśnie odtworzony, niemal natychmiast przeskakuje do końca. To dziwne zjawisko i wydaje się, że zdarza się tylko użytkownikom, którzy mają zainstalowaną blokadę reklam. Gdy blokada jest wyłączona, wszystko działa normalnie.

Użytkownicy Zgłoś też Dzieje się tak podczas ponownego odtwarzania filmu i próby przejścia do określonej części filmu, w niektórych przypadkach będzie on ładował się w nieskończoność.

W związku z tym wiele osób uważa, że ​​jest to celowe posunięcie YouTube mające na celu zniechęcenie do korzystania z programów blokujących reklamy. Jest to całkowicie możliwe, ale możliwe jest również, że jest to problem samego modułu blokującego reklamy.

Na początku tego roku błąd AdBlocka powodował powolne ładowanie filmów i nadmierne obciążenie urządzenia z YouTube. Kiedy pojawił się ten problem, wielu oskarżyło YouTube o bycie winowajcą. Warto również zauważyć, że przynajmniej z tego, co możemy znaleźć, osoby, które doświadczają tego ostatniego problemu, korzystają z AdBlocka, podczas gdy osoby korzystające z innych programów blokujących reklamy nie widzą tego samego zachowania. Jest kilka bardzo ograniczonych Raporty Dzieje się tak jednak również bez blokerów reklam, ale stanowią one zdecydowaną mniejszość.


Aktualizacja 5/28: W oświadczeniu do 9to5GoogleYouTube wyjaśnia, że ​​przyczyną zachowań, które wiele osób zaobserwowało ostatnio podczas korzystania z programów blokujących reklamy, jest „płacenie za poprawę wydajności YouTube”. Nie ma to jednak „nic wspólnego” z atakami YouTube na programy blokujące reklamy.

Blokady reklam naruszają Warunki korzystania z usługi YouTube i od jakiegoś czasu namawiamy użytkowników, aby wspierali swoich ulubionych twórców, zezwalali na wyświetlanie reklam w YouTube lub wypróbowali YouTube Premium, aby korzystać z usługi bez reklam. Niepowiązane wysiłki mające na celu poprawę wydajności i niezawodności YouTube mogą skutkować nieoptymalnymi wrażeniami z oglądania dla użytkowników programów blokujących reklamy.

Wydaje się prawdopodobne, że zmiana wchodzi w interakcję z blokerami reklam, aby osiągnąć ten wynik, chociaż YouTube nie stwierdził bezpośrednio, czy tak jest. Jak wspomniano wcześniej, co najmniej jeden użytkownik twierdził, że widział problem bez aktywnego modułu blokującego reklamy.

READ  Sony i Bungie stworzą bezpośrednie centrum obsługi franczyzy po zamknięciu przejęcia

YouTube powtarza i zauważa w swoim oświadczeniu, że używanie modułu blokującego reklamy narusza Warunki korzystania z usługi YouTube Strona wsparcia Informowanie użytkowników o tym, jak zezwolić na reklamy w serwisie YouTube, jednocześnie korzystając z popularnych programów blokujących reklamy.


Więcej na YouTube:

Podążaj za Benem: Twitterze/X, WątkiI Instagrama

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *