Firma produkująca sprzęt do posiłków złożyła pozew przez klientów, twierdząc, że „zanieczyszczona” soczewica usunęła woreczek żółciowy

Wegański startup Daily Harvest został dotknięty dwoma procesami sądowymi przez klientów, którzy twierdzili, że muszą usunąć woreczek żółciowy po zjedzeniu jednego z produktów firmy. wspomniany CNN. Firma wydana w zeszłym miesiącu dobrowolne wezwanie Z dania „Francuska soczewica + kruszonka pora” po wielu oświadczeniach konsumentów na temat układu pokarmowego i wątroby. Pierwszy pozew został złożony przez Carol Ann Reddy, kobietę z Oklahomy, która pozwała firmę w sądzie federalnym dla Południowego Okręgu Nowego Jorku. Gotową do spożycia soczewicę zakupiono w Daily Harvest dwa razy w maju, co doprowadziło do wyjazdów na pogotowie. Drugi to czterodniowy pobyt, który zakończył się zaleceniem przez lekarza Ready’ego wykonania cholecystektomii.

Adwokaci Ready’ego żądają procesu z ławą przysięgłych, twierdząc, że szkody w sprawie przekraczają to, na co zwykle zezwalałby sąd. powód doznał poważnego uszkodzenia ciała; cierpiał i nadal będzie cierpieć z powodu silnego bólu i innego fizycznego dyskomfortu; poniesione i będą nadal ponosić znaczne koszty leczenia; tęskniła i prawdopodobnie będzie tęsknić w przyszłości, za pracę i czas koniecznie przeznaczony na rozwój jej zawodu; i pozostaje zagrożony przyszłymi komplikacjami zdrowotnymi z odszkodowaniami znacznie przekraczającymi 75 000 USD, co stanowi minimalną jurysdykcję dla tego sądu ” Twoja skarga Wiadomości dotyczące bezpieczeństwa żywności.

Wcześniej w tym tygodniu twórca treści z Oregonu, który twierdził, że spożywał również soczewicę, a później musiał usunąć pęcherzyk żółciowy, pozwał Daily Harvest. w Opublikowany na Twitterze 21 czerwca powód w pozwie, Luke Wesley Pearson, ostrzegł swoich zwolenników, aby nie jedli okruchów soczewicy.

Daily Harvest nie określiło jeszcze, co może być przyczyną negatywnych reakcji. „Wszystkie wyniki dotyczące patogenów i toksyn są jak dotąd negatywne, ale nadal prowadzimy szeroko zakrojone testy, aż dotrzemy do sedna sprawy. Każdy, kto jest zarażony, zasługuje na odpowiedź, a my jesteśmy zobowiązani, aby to naprawić „. firma powiedziała w oświadczeniu. CNN.

Agencja ds. Żywności i Leków oficjalnie ogłosiła wczoraj W wybuchu próbuję ustalić przyczynę. W poście na blogu Daily Harvest powiedział, że otrzymała około klientów, którzy doświadczyli działań niepożądanych po zażyciu produktu.

READ  Akcje zaczynają tydzień wyżej po zbliżaniu się bessy

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.