Folarin Balogun ma reprezentować USMNT nad Anglią po tym, jak FIFA zatwierdziła zmianę

FIFA zatwierdziła transfer Folarina Baloguna z Anglii do Stanów Zjednoczonych.

21-letni napastnik, który przed przeprowadzką do Anglii grał w reprezentacji Stanów Zjednoczonych w wieku poniżej 18 lat, może reprezentować oba kraje, ponieważ urodził się na Brooklynie w Nowym Jorku, ale przeniósł się do Londynu, gdy miał dwa lata. Jest również uprawniony do reprezentowania Nigerii.

Zasady FIFA umożliwiają graczom zmianę uprawnień krajowych przed wystąpieniem w wysoce konkurencyjnej pozycji na poziomie międzynarodowym.

Balogun spędził sezon 2022-23 na wypożyczeniu w Reims z Arsenalu, strzelając 19 goli w 34 meczach ligowych.

Został powołany do kadry Anglii do lat 21 na marcowe mecze z Francją i Niemcami, ale wycofał się z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego.

Balogun udał się do Orlando, gdzie trenował USA, podczas okienka międzynarodowego. Tymczasowy trener USA Anthony Hudson przyznał, że podczas marcowej przerwy reprezentacyjnej odbyły się „dyskusje” z napastnikiem, dodając, że była to „okazja do podzielenia się naszym programem”.

Głębiej

Imponująca podróż Folarina Baloguna w Orlando: kompletna oś czasu

Przemawiając po ogłoszeniu jego składu na mecze międzynarodowe w marcu, szef reprezentacji Anglii, Gareth Southgate, powiedział, że Balogun będzie musiał uzbroić się w cierpliwość, jeśli chodzi o powołanie do pierwszej drużyny.

„Od gracza zależy, co czuje jego serce” – powiedział Southgate. „Czy jest skłonny trochę poczekać na okazję, jeśli sam się wspiera i czuje, że może przebić się do naszego zespołu? Ponieważ każdy, kto nas śledził, wie, że damy szansę młodym graczom.

„Nie możemy więc iść i dać powołania do pierwszej drużyny komuś tylko dlatego, że nie chcemy, żeby poszedł gdzie indziej”.

Balogun wystąpił w czterech meczach reprezentacji Stanów Zjednoczonych do lat 18 w 2018 roku, zanim zaczął reprezentować Anglię na różnych poziomach młodzieżowych.

READ  Novak Djokovic pokonuje kontuzję i kwalifikuje się do Melbourne

Stany Zjednoczone będą następne w akcji 16 czerwca, kiedy zmierzą się z Meksykiem w Lidze Narodów CONCACAF. Złoty Puchar CONCACAF, którego gospodarzem są Stany Zjednoczone, odbywa się od 24 czerwca do 16 lipca.

Głębiej

Co erupcja Folarina Baloguna oznacza dla jego międzynarodowej przyszłości?

(Zdjęcie: Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *