Gaz w hrabstwie Wake kosztował średnio 3,76 USD, zainteresowani właściciele firm :: WRAL.com

W piątek AAA poinformowało, że średnia cena za galon gazu w Wake County wynosi 3,76 USD, czyli powyżej średniej stanowej wynoszącej 3,74 USD, ale poniżej średniej krajowej wynoszącej 3,84 USD.

Wzrost cen gazu nadal wywiera presję na ludzi w Trójkącie – zwłaszcza na profesjonalistów, którzy jeżdżą na życie.

Kierowcy ciężarówek, taksówek i dostarczający jedzenie mówią WRAL News, że podwyżka cen może być ciosem dla profesjonalistów, którzy działają na gazie.

Eksperci twierdzą, że ceny mogą jeszcze wzrosnąć, jeśli utrzymają się napięcia między Ukrainą a Rosją, głównym źródłem paliwa.

Jose Guzman, właściciel Guzman Moving and Storage w Raleigh, powiedział, że zdaje sobie sprawę, ile czasu spędza w drodze.

Wysokie ceny gazu utrudniają mu zarządzanie pracą. Większość jego prac pochodzi z wnętrza Trójkąta, ale wyjazd z rynku do Greensboro był głównym testem rzeczywistości.

„Wtedy wpłynęły na mnie te ceny gazu, samo dotarcie tam kosztowałoby nas paliwo, jak 200 dolarów, co jest śmieszne” – powiedział.

Guzman chce zrekompensować koszty bez konieczności podnoszenia cen dla swoich klientów.

„Staramy się być tak wydajni, jak to tylko możliwe… prawdopodobnie nie sprowadzamy wszystkich większych ciężarówek na raz, więc nie musimy wykonywać wielu podróży w żadnej pracy… naprawdę mogą nas tam zjeść, ” powiedział.

Od środy do czwartku ceny gazu wzrosły o około 40 centów na niektórych lokalnych stacjach benzynowych.

Ceny gazu rosną od ponad tygodnia, ale może to być największy dotychczasowy wzrost.

Na stacji Circle K na Lake Boone Trail benzyna kosztowała w czwartek 3,79 dolara za galon. W środę było to 3,42 dolara.

Według AAA średnia cena gazu w rajdzie wzrosła od środy o 10 centów, a ceny ropy nadal rosną.

READ  Pracownik Google, który dowiedział się, że został zwolniony

Podczas swojego orędzia o stanie państwa prezydent Joe Biden powiedział, że Stany Zjednoczone podejmują kroki w celu uwolnienia ropy z rezerw w nadziei na złagodzenie podwyżek na pompie.

Ceny ropy naftowej są na najwyższym poziomie od ponad dekady. Średnia cena gazu w Raleigh w środę wzrosła do 3,58 dolara za galon. Tydzień temu średnia cena gazu w Raleigh wynosiła 3,47 USD

W środę ceny ropy naftowej przekroczyły 111 USD za baryłkę, najwyższą od ponad dekady.

Wpływ wysokich cen gazu na mały biznes

Wyższe ceny na dystrybutorach dotykają prawie wszystkich, ale zadają ogromny cios firmom gazowym. WRAL News rozmawiał z kierowcami i właścicielami małych firm, którzy stwierdzili, że muszą dokonać trudnych wyborów, gdy ceny benzyny rosły.

„Może powinniśmy ograniczyć dni pracy” — powiedział James Hayes, właściciel małej firmy. „Ale z drugiej strony, wiesz, wymieniasz jedną rzecz na drugą. Więc nie zarabiasz pieniędzy, ale nie wydajesz pieniędzy, więc po prostu pozostajesz na stałym poziomie, ale możesz po prostu robić to przez długi czas, ponieważ muszę płacić rachunki”.

Clarence Green, kierowca DoorDash, spędza do czterech godzin dziennie dostarczając jedzenie.

„Ceny gazu są absurdalne” – powiedział. „Muszę jakoś to poruszyć. Jestem zdeterminowany.”

Znajdź najniższe ceny gazu w swojej okolicy dzięki WRAL Fuel Tracker.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *