Oczekuje się, że konwój kierowców ciężarówek protestujących przeciwko operacji Covit-19 przybędzie w rejon DC w ten weekend. Oto co wiemy

Protestujący, z członkami co najmniej trzech oddzielnych grup konwojowych, mają przybyć do Waszyngtonu w nadchodzący weekend.

Demonstranci wciąż są poszukiwani, ponieważ zamówienia rządu 19-tego już spadają w całym kraju wraz ze spadającą liczbą infekcji.

Oto, co musisz o nich wiedzieć:

Kto uczestniczy w grupach konwojowych?

W walce bierze udział kilka grup z całego kraju, a niektóre z głównych konwojów, w tym „Konwój Ludowy”, który ma podróżować przez cały kraj z Kalifornii i przybyć w sobotę.

W grupie, która ma około 300 000 obserwujących na Facebooku, są truckerzy, lekarze, nauczyciele i piloci.

Inna grupa, nazywająca się „American Freedom Convoy” i składająca się głównie z członków ze Środkowego Zachodu, udaje się do Waszyngtonu, ale przybędzie później 7 marca.

Nie jest jasne, ile osób lub ciężarówek weźmie udział w konwoju.

Czego chcą protestujący?

Istnieje ogólne żądanie ze strony uczestniczących konwojów: zawarcie mandatu Govt-19, w tym wymagań dotyczących masek i szczepionek.

„Przeciętny amerykański robotnik musi skończyć z trudnościami ekonomicznymi ostatnich dwóch lat i wrócić do przemysłu wypiekania chleba” – powiedział People’s Convoy. Powiedział w komunikacie prasowym.

„W tym celu nadszedł czas, aby wybrani urzędnicy współpracowali z pracownikami fizycznymi i umysłowymi Stanów Zjednoczonych i nadszedł czas, aby zrzec się odpowiedzialności i niezależności poprzez zakończenie stanu wyjątkowego poprzez usunięcie wszystkich rozkazów, a Rząd musi teraz wrócić do pracy swobodnie i bez ograniczeń.”

Organizatorzy sprzeciwili się CNN i powiedzieli, że jest „legalne” i nie planują odwetu na Kanadzie blokadami dróg, konfliktami lub innymi przeszkodami.

„Konwój ludowy będzie związany umowami z lokalnymi władzami i zostanie zaparkowany w pobliżu obszaru Waszyngtonu, ale nie przejdzie prawidłowo do Waszyngtonu” – podała grupa.

Ludzie mówili, że konwój dystansuje się od innych grup z innymi, mniej pokojowymi planami.

Uczestniczący „American Freedom Convoy” powiedział CNN, że nie ma zamiaru uciekać się do przemocy, ale organy ścigania mogą „wysłać żołnierzy, aby stłumili protesty”.

READ  Oczekuje się, że Xi i Putin spotkają się po raz pierwszy od czasu wojny ukraińskiej z biznesem i ekonomią

Funkcjonariusze organów ścigania przygotowują się na ewentualne zakłócenia

Policja stanu Wirginia Zalecany ruch drogowy Przez cały weekend ostrzegał kierowców w Wirginii, aby byli przygotowani na „potencjalny konwój handlowy i pasażerski mający wpływ na ruch w i wokół National Capital Region”.
„Policja stanowa Wirginii szanuje prawa społeczeństwa wynikające z Pierwszej Poprawki i kontaktuje się z organizatorami różnych komitetów, aby zapewnić ich zrozumienie przepisów ruchu drogowego w Wirginii”. Powiedział.

Policja stanu Maryland również monitoruje sytuację i planuje rozmieścić dodatkowe oddziały, aby „rozprawić się z wszelkimi naruszeniami prawa” i pomóc w ruchu.

„Agencje przydzielą personel i dodatkowe zasoby w oparciu o analizę sytuacji, aby zapewnić bezpieczeństwo na naszych drogach i zminimalizować potencjalne zakłócenia w ruchu w całym regionie” – podała policja. Spółka zależna CNN WJLA.

DC Homeland Security and Emergency Management Agency w czwartek ostrzegała przed zakłóceniami spowodowanymi protestami lokalnych firm i zaufanych partnerów społecznych.

„W rezultacie może to wpłynąć na ruch samochodowy, a firmy i inne firmy mogą w tym czasie doświadczać opóźnień w dostawach przychodzących i wychodzących oraz dostępie personelu”.

„Aby zmniejszyć konsekwencje tych demonstracji”, policja może pokryć niektóre drogi i przekazywać informacje, gdy się pojawią.

Przepisy Govt-19 są odrzucane, ponieważ liczba spraw spada

Miasta i stany łagodzą wymagania dotyczące szczepień i maskowania, ponieważ liczba nowych przypadków Govt-19 i przyjęć do szpitali powoli maleje.

Według Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Stanach Zjednoczonych jest obecnie średnio 55 701 nowych przypadków Govt-19 dziennie, przy spadku o 26% w stosunku do przypadków hospitalizacji Govt-19, w porównaniu z ostatnim tygodniem i najniższą liczbą od końca lipca .

Obecnie z Covit-19 hospitalizowanych jest 41 014 osób, czyli o 23% mniej niż w zeszłym tygodniu. Liczba osób obecnie hospitalizowanych jest o jedną czwartą wyższa niż w połowie stycznia i znacznie niższa niż przez większość ubiegłego roku.

Sfrustrowany większą liczbą amerykańskich truckerów niż Kovit-19

Ponieważ liczba przypadków Govt-19, przyjęć do szpitali i zgonów spadła, zamówienia na maski i przepisy dotyczące paszportów szczepień spadły w całym kraju w ostatnich dniach i tygodniach, ponieważ władze lokalne zmieniły swoje zasady, aby uwzględnić niższe liczby Govt.

Ostatnio Nowy JorkRząd usunął większość zamówień na maski i wymagania, aby pokazać dowody szczepień w przypadku aktywności w pomieszczeniach.

Wschodzące stany – większość gubernatorów Demokratów – w tym Kalifornia, Connecticut, Delaware, Illinois, Massachusetts, New Jersey, Oregon i Rhode Island – ogłosiły w ostatnich tygodniach, że zniosą mandat dotyczący używania masek domowych lub szkolnych.

Jak stwierdzono w nim Nowe wytyczne CDC, Ponad 70% ludności mieszka na obszarach o niskim lub średnim poziomie rządów 19. W tych obszarach CDC zaleca rozmowę z lekarzem na temat noszenia maski, jeśli dana osoba nie ma „podwyższonego ryzyka” dla Covit-19.

W stanach takich jak Kalifornia, Illinois, Oregon i Waszyngton, nawet w niektórych dystryktach o „wysokim” poziomie Govt-19, zamówienia na maskę są cofane.

READ  W związku z zamiecią śnieżną, która nawiedza część Stanów Zjednoczonych, pojawia się coraz więcej zaleceń dotyczących śniegu, wiatru i powodzi

Zgodnie z aktualizacjami wytycznych CDC, CDC zaleca, aby osoby w dzielnicach o niskim lub średnim statusie społecznym Govt-19 nie musiały już nosić masek w domu, jeśli ich odporność jest niska lub „wysokiego ryzyka” w przypadku ciężkiego Kovit-19, więc porozmawiaj do nich. Ich pracownik służby zdrowia polega na noszeniu maski.

Paula Newton z CNN, Jacqueline Howard i Virginia Longmaid współtworzyły raport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *