Gensler twierdzi, że przepisy dotyczące kryptowalut mogą podważyć regulacje rynkowe

WASZYNGTON — Przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Gary Gensler, wyraził we wtorek zaniepokojenie, że wysiłki w Kongresie Pisanie przepisów dla branży kryptowalut Może zagrozić regulacjom, które regulują szersze rynki kapitałowe.

Zapytany o projekt ustawy przedstawiony w zeszłym tygodniu przez senatorów Cynthię Loomis (R., Yeo) i Kirsten Gillibrand (D., Nowy Jork), Gensler początkowo nie zgodził się z tym, mówiąc, że wolałby przedyskutować proponowaną ustawę z senatorami. Zasugerował jednak, że zmiany legislacyjne dotyczące kryptowalut mogą mieć wpływ na giełdy lub fundusze inwestycyjne.

„Nie chcemy podważać ochrony, jaką zapewniamy na rynku kapitałowym o wartości 100 bilionów dolarów”, powiedział Gensler na szczycie CFO Network w Wall Street Journal. „Podobne zachowania powinny być traktowane tak samo”.

zapytał Lu Ostatnie śledzenie cen kryptowalut Gensler dodał nową pilność do obaw SEC dotyczących rynku: „Pilność została podkreślona, ​​ale pilna była”.

Ustawa Lummisa-Gillibranda, która prawdopodobnie nie zostanie zatwierdzona przez obecny Kongres, ma na celu stworzenie „pełnych ram regulacyjnych dla zasobów cyfrowych”, mówią jej sponsorzy. Jeden z jej postanowień będzie miał na celu zapewnienie większej jasności co do tego, które kryptowaluty spełniają prawną definicję papierów wartościowych, które muszą być regulowane przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, punkt rajdu dla przemysłu.

Ale projekt ustawy wyłączyłby niektóre kryptowaluty z jurysdykcji SEC. Stworzyłoby to również nowe koncepcje w prawie 90-letnich przepisach dotyczących papierów wartościowych, które pozwoliłyby emitentom niektórych tokenów cyfrowych spełnić lżejsze wymogi dotyczące ujawniania informacji niż firmy publiczne.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nie musi rozszerzać swojej jurysdykcji, ponieważ niektóre aktywa kryptograficzne kwalifikują się jako papiery wartościowe i już podlegają aktualnym przepisom, powiedział Gary Gensler na szczycie WSJ CFO.

„Nie zamierzamy rozszerzać naszej jurysdykcji”, powiedział Gensler. Ale te symbole są prezentowane opinii publicznej, która ma nadzieję na lepszą przyszłość. To są cechy umowy inwestycyjnej”, rodzaj zabezpieczenia.

Uwagi Genslera kontrastują z komentarzami jego odpowiednika w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, siostrzanej Komisji Obrotu Towarowymi Kontraktami Terminowymi, która zyskałaby znaczące uprawnienia na mocy Ustawy Lummis-Gillibrand.

Na spotkaniu w zeszłym tygodniu prezes CFTC Rustin Behnam powiedział, że proponowane przepisy „Wykonuje bardzo dobrą robotę”, aby dokonać rozróżnienia między papierami wartościowymi i innymi niż papiery wartościowe na rynku kryptowalut oraz w umożliwieniu CFTC monitorowania tej drugiej klasy aktywów.

Napisz do Paweł Kiernan w [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

READ  Kryptowaluta Luna spada do 0 USD, gdy skarby podłogowe spadają z powodu ustalania; Bitcoin wysoki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.