Giannis Antetokounmue Bucksa strzela o czwarte mniej strzałów w 50-punktowym meczu w historii NBA

Milwaukee – Giannis Antikonmo Zdobył 50 punktów w 17 z 21 strzelanin we wtorek wieczorem, prowadząc Milwaukee Bucks do wygranej 128-119 nad Indiana Pacers.

21 prób było czwartym najniższym wynikiem w 50-punktowej grze w historii NBA.

„Wydajność… to… to Giannis” – powiedział trener Milwaukee, Mike Budenholzer. „On jest wyjątkowy. Trudno zrozumieć 50 na 21”.

To pierwszy raz, kiedy Antetokounmpo zdobył 50 punktów od czasu szóstego meczu finałów NBA w zeszłym roku, kiedy to jego występ pomógł zapewnić Milwaukee mistrzostwo. Po raz pierwszy od listopada 2019 osiągnął 50 punktów w sezonie zasadniczym (i trzeci raz w sezonie zasadniczym).

50 punktów Antetokounmpo to jego najwyższy wynik w sezonie, dodał też 14 zbiórek i 4 asysty, co czyni go trzecim graczem w historii NBA, który ma 50 punktów i 10 zbiórek, jednocześnie strzelając 80% z boiska. Wilt Szambelan (cztery razy) i Karl Malone.

„To wyjątkowe widzieć ją osobiście” – powiedział od razu Bucks Jordan Noura Powiedział. „Naprawdę szalone jest to, że sprawia, że ​​wygląda to tak łatwo. Myślę, że spojrzałem na niego, kiedy zdobył 50. punkt, ku wiwatom publiczności i pomyślałem: „Człowieku, on ledwo się poci”. Wciąż jest pełny. energii w szatni po tym, jak to zrobi. To po prostu część bycia jednym z najlepszych graczy w historii.

Antetokounmpo spowodował najwięcej szkód we wtorek z wnętrza farby, karząc Pacers za 26 punktów, jednocześnie dopasowując się do szczytu sezonu z siedmioma nurkowaniami.

A kiedy Indiana wysłał go na linię rzutów wolnych, on również ją powalił, kończąc 14 z 18 serii.

READ  Raport i najważniejsze informacje o Grand Prix Japonii 2022 FP3: Verstappen wytycza drogę od Sainza i Leclerca w suchym treningu końcowym Suzuki

„Zdenerwuję się, kiedy nie trafiam na rzuty wolne”, powiedział Antetokounmue. „Na przykład ciężko pracuję. Uwielbiam, kiedy wykonuję rzuty wolne. To daje mi rytm, sprawia, że ​​czuję się dobrze. dopamina, ponieważ tak ciężko pracuję, aby to zrobić”.

„To po prostu ułatwia grę, pozwala mi cały czas prowadzić piłkę. Jestem podekscytowany przejściem na linię rzutów wolnych i już się nie zastanawiam”.

Po przegranej poniedziałkowej porażce z Trail Blazers z powodu kontuzji lewej kostki, Antetokounmpo powiedział, że we wtorek poczuł się znacznie lepiej i nie spodziewał się, że kontuzja będzie kontynuowana. I zdobył 19 punktów w czwartej kwarcie i oddał wszystkie swoje siedem rzutów z boiska, co jest największą liczbą rzutów do kosza bez popełniania błędów przez żadnego zawodnika w tym sezonie w ostatniej kwarcie.

Antetokounmpo nie wykonał trzech ostatnich rzutów wolnych tego wieczoru, co dałoby mu szansę na najwyższe w karierze 52 punkty. Ale chociaż zdawał sobie sprawę z straconej okazji, nie przejmował się zbytnio szansą osiągnięcia najlepszych wyników na poziomie osobistym.

„To oczywiście miłe uczucie mieć 50 lat i zawsze o tym pamiętasz, ale jestem zainteresowany wygraną” – powiedział. „Chcę wygrywać gry. W latach 50., 40., 30. wszystkie te rzeczy, przyjdą wyróżnienia, ale to tylko wiąże się z wygraną. Jeśli twoim głównym celem jest wygrywanie, robisz wszystko, aby ukończyć grę. Czasami to tak , strzelając więcej. Czasami musisz bardziej bronić. Wszystko inne się pojawia, ale jeśli myślisz o tym, żebym dostał 50, daj mi 50, to nie działa w ten sposób. Musisz skupić się na wygrywaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *