Giannis Antetokounmue Bucksa strzela o czwarte mniej strzałów w 50-punktowym meczu w historii NBA

Milwaukee – Giannis Antikonmo Zdobył 50 punktów w 17 z 21 strzelanin we wtorek wieczorem, prowadząc Milwaukee Bucks do wygranej 128-119 nad Indiana Pacers.

21 prób było czwartym najniższym wynikiem w 50-punktowej grze w historii NBA.

„Wydajność… to… to Giannis” – powiedział trener Milwaukee, Mike Budenholzer. „On jest wyjątkowy. Trudno zrozumieć 50 na 21”.

To pierwszy raz, kiedy Antetokounmpo zdobył 50 punktów od czasu szóstego meczu finałów NBA w zeszłym roku, kiedy to jego występ pomógł zapewnić Milwaukee mistrzostwo. Po raz pierwszy od listopada 2019 osiągnął 50 punktów w sezonie zasadniczym (i trzeci raz w sezonie zasadniczym).

50 punktów Antetokounmpo to jego najwyższy wynik w sezonie, dodał też 14 zbiórek i 4 asysty, co czyni go trzecim graczem w historii NBA, który ma 50 punktów i 10 zbiórek, jednocześnie strzelając 80% z boiska. Wilt Szambelan (cztery razy) i Karl Malone.

„To wyjątkowe widzieć ją osobiście” – powiedział od razu Bucks Jordan Noura Powiedział. „Naprawdę szalone jest to, że sprawia, że ​​wygląda to tak łatwo. Myślę, że spojrzałem na niego, kiedy zdobył 50. punkt, ku wiwatom publiczności i pomyślałem: „Człowieku, on ledwo się poci”. Wciąż jest pełny. energii w szatni po tym, jak to zrobi. To po prostu część bycia jednym z najlepszych graczy w historii.

Antetokounmpo spowodował najwięcej szkód we wtorek z wnętrza farby, karząc Pacers za 26 punktów, jednocześnie dopasowując się do szczytu sezonu z siedmioma nurkowaniami.

A kiedy Indiana wysłał go na linię rzutów wolnych, on również ją powalił, kończąc 14 z 18 serii.

READ  Karolina Północna, Gonzaga, zajęła pierwsze i drugie miejsce w rankingu 25 najlepszych mężczyzn według AP

„Zdenerwuję się, kiedy nie trafiam na rzuty wolne”, powiedział Antetokounmue. „Na przykład ciężko pracuję. Uwielbiam, kiedy wykonuję rzuty wolne. To daje mi rytm, sprawia, że ​​czuję się dobrze. dopamina, ponieważ tak ciężko pracuję, aby to zrobić”.

„To po prostu ułatwia grę, pozwala mi cały czas prowadzić piłkę. Jestem podekscytowany przejściem na linię rzutów wolnych i już się nie zastanawiam”.

Po przegranej poniedziałkowej porażce z Trail Blazers z powodu kontuzji lewej kostki, Antetokounmpo powiedział, że we wtorek poczuł się znacznie lepiej i nie spodziewał się, że kontuzja będzie kontynuowana. I zdobył 19 punktów w czwartej kwarcie i oddał wszystkie swoje siedem rzutów z boiska, co jest największą liczbą rzutów do kosza bez popełniania błędów przez żadnego zawodnika w tym sezonie w ostatniej kwarcie.

Antetokounmpo nie wykonał trzech ostatnich rzutów wolnych tego wieczoru, co dałoby mu szansę na najwyższe w karierze 52 punkty. Ale chociaż zdawał sobie sprawę z straconej okazji, nie przejmował się zbytnio szansą osiągnięcia najlepszych wyników na poziomie osobistym.

„To oczywiście miłe uczucie mieć 50 lat i zawsze o tym pamiętasz, ale jestem zainteresowany wygraną” – powiedział. „Chcę wygrywać gry. W latach 50., 40., 30. wszystkie te rzeczy, przyjdą wyróżnienia, ale to tylko wiąże się z wygraną. Jeśli twoim głównym celem jest wygrywanie, robisz wszystko, aby ukończyć grę. Czasami to tak , strzelając więcej. Czasami musisz bardziej bronić. Wszystko inne się pojawia, ale jeśli myślisz o tym, żebym dostał 50, daj mi 50, to nie działa w ten sposób. Musisz skupić się na wygrywaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *