Magic Card-Loving Crypto Dorks nie zrozumieli prawa autorskiego

Magia: Zgromadzenie

Zatrzymaj mnie, jeśli słyszałeś to wcześniej.

Grupa Magia: Zgromadzenie fani zgrupowani jako „mtgDAO”, Ogłosili plany stworzenia zasadniczo własnej platformy/wersji Od Wizards of the Coast, wykonując cyfrowe kopie rzeczywistości Czar Karty są bite jako NFT.

Nie tworzą czegoś tego samego typu ani nie polegają na tym luźno Czar. Chcą po prostu przejąć istniejące reprezentacje Czar Karty, od projektu, przez tekst, po ilustracje, i przenieś je do łańcucha bloków. W zabawnej próbie uniknięcia prawników Wizards of the Coast dodali notatkę, że gracze będą mogli używać tylko posiadanych już kart w różnych formatach gry:

Gracze będą potrzebować fizycznej karty, aby grać legalnie, niezależnie od tego, czy jest to karta papierowa, karta na Arenie, czy karta na MTGO. NFT nie mają na celu udowodnienia własności karty, będą używane tylko w celu umożliwienia odtwarzania tej karty w formacie mtgDAO. Nie tworzymy oprogramowania do gier ani nie drukujemy kopii oficjalnych kart. Gry będą nadal rozgrywane na Arenie, MTGO lub tablecie przy użyciu prawdziwych kart. NFT można traktować jako bilety wstępu do turnieju lub sposób na przedstawienie tymczasowej własności w kostce draftu, a nie jako własność karty objętej prawami autorskimi.

nie działał.

Twój entuzjazm do magii: spotkanie jest jasne i predestynowane. Zespół Wizards był również pod wrażeniem pracy, jaką włożyliście w opracowanie nowego formatu gry MAGIC: THE GATHERING. Niestety, zamierzone wykorzystanie własności intelektualnej Wizards, w tym jej znaków towarowych i praw autorskich, byłoby niezgodne z prawem.

Wygląda na to, że działasz przy fałszywym założeniu, że projekt będzie legalny, ponieważ pozwolisz na powielanie kart MAGIC w formacie NFT tylko graczowi, który kupił fizyczną kartę, kartę w Arenie lub kartę w MTGO. to nie jest prawda. Jest wyłącznym prawem właściciela praw autorskich do kopiowania dzieła chronionego prawem autorskim, takiego jak MAGIC Card, w dowolnym formacie. Chociaż w prawie autorskim istnieje wyjątek dotyczący tworzenia kopii zapasowej lub „archiwalnej” kopii w pewnych okolicznościach, „przywilej ten obejmuje wyłącznie oprogramowanie komputerowe, a nie inne rodzaje działalności”. Zobacz na przykład często zadawane pytania Urzędu Praw Autorskich Stanów Zjednoczonych dotyczące praw autorskich i plików cyfrowych.

There’s a lot to be angry about when it comes to Web3, from its cult-like nature to the enormous Ponzi Scheme it’s running to the environmental impact. But this idiotic scam in particular reveals perhaps the entire thing’s biggest issue in a practical sense: it’s a solution looking for a problem.

Absolutely nothing about this is of any benefit to anyone whatsoever. Well, almost. Magic players already have loads of ways to own and play the game, both in the real world and digitally, so a scam like this stands to benefit only those looking to profit off these NFTs, and/or those who are so brainwormed by the cult of the blockchain that they’re trying to do this simply because inertia demands it, no matter how stupid it looks (and is!) to everyone else. Case in point: if you want to see insanity unfolding over a series of tweets, Sprawdź reakcję grupy na postać Czarodzieja, jest całkowicie nieprzerwana.

Jeśli nie jesteś pewien, o co tak naprawdę chodzi w takiej grupie („DAO”), a jeszcze tego nie widziałeś, rozdział 12 niesamowitego wideo Dana Olsona w NFT pozwoli ci nabrać tempa:

Również! Podczas gdy my tutaj śmiejemy się z tych przeklętych dupków, upewnij się, że nie pozwolisz sobie również na Czarodzieje z Wybrzeża, gdy kończą swoją korespondencję z:

Chociaż Czarodzieje obecnie oceniają swoje przyszłe plany dotyczące NFT i kart MAGIC: THE GATHERING, na razie nie podjęto żadnej decyzji. Dlatego stosowanie NFT w związku z własnością intelektualną Wizards jest surowo zabronione.

Nie obchodzi mnie, co to znaczy Modelowanie prawne, aNowojorska firma wciąż „ocenia” swoje plany w tej dziedzinie, bo wszystko, co teraz o niej wiemy, może trafić do kosza.

READ  Na zdjęciach nowego modułu fantomowego podkreślono wygląd iPhone'a 16 i iPhone'a 16 Pro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *