Gonzaga Bulldogs jednogłośnie zajmują pierwsze miejsce w 25 najlepszych AP; Arizona Wildcats do nr 2

Gonzaga jednogłośnie zajmuje pierwsze miejsce w ankiecie męskiej koszykówki przeprowadzonej przez Associated Press. Sposób, w jaki witriol dominuje na Konferencji Zachodniego Wybrzeża, raczej nie ustąpią.

Gonzaga pozostała nr 1 przez drugi tydzień z rzędu, otrzymując 61 głosów od panelu medialnego w ankiecie wydany w poniedziałek. Arizona wspięła się na drugie miejsce pod względem najwyższego rankingu od czterech lat, a w pierwszej piątce znalazły się Auburn, Purdue i Kansas.

Gonzaga (23-2, 12:0 Mistrzostwa Świata Seniorów) kontynuował ubiegłoroczny marsz do meczu o mistrzostwo kraju z kolejnym dominującym sezonem zasadniczym. The Zags nie przegrali od 4 grudnia, a ich koślawe zwycięstwo nad Pepperdine i Santa Clara w zeszłym tygodniu przyniosło im chwyt. Dziesiąty z rzędu tytuł MŚ w sezonie zasadniczym.

Gonzaga wygrywa mecze WCC średnio o 27 punktów, jeden z najbardziej dominujących sezonów konferencyjnych w ciągu ostatnich 25 lat, według KenPom.com. Team Zags maszerują na Team Match 2019 o największy margines zwycięstwa w grach konferencyjnych. Zajmowali cztery z pięciu pierwszych miejsc na tej liście w ciągu ostatnich 25 lat, do których dołączył zespół Duke Team z 1999 roku.

– Mogą wygrać wszystko – powiedział trener Pepperdine Lorenzo Romare po środowej przegranej 86:66 z Gonzagą. „Mają rozmiar i zdolność do zdobywania punktów i mogą strzec”.

READ  Miami Heat pokonali Boston Celtics w siódmym meczu i awansowali do finałów NBA

Gonzaga kończy sezon zasadniczy meczami drogowymi z San Francisco i St. Mary’s, po czym zajmuje pierwsze miejsce na konferencji West Coast Conference w Las Vegas.

kot wspinający się

Arizona nadal szuka sposobów na zwycięstwo pod okiem pierwszorocznego trenera Tommy’ego Lloyda, wieloletniego asystenta Gonzagi.

Wildcats (24-2, 14-1 Pac-12) zostali wybrani, aby zakończyć remis na czwartym miejscu w Konferencji Pac-12 i mają 2½ w grze przewagi na 16 miejscu w Południowej Kalifornii na dwa tygodnie przed końcem sezonu zasadniczego .

Arizona wzruszyła ramionami z chwiejnego początku Pokonaj Oregon 83-69 Więc w czwartek Wyprzedź Oregon 84-81 W głośnym meczu w sobotę.

Zwycięstwa, wraz z porażką Auburn z Florydą, sprawiły, że Wildcats znalazły się bezpośrednio za Gonzagą, którego Lloyd trenował pod okiem Marka Vue w poprzednich 22 sezonach.

„Dziwne, fajne, niesamowite – jestem z nich bardzo dumny, mają świetny zespół” – powiedział Lloyd. „Są rodziną i myślę, że cieszą się naszym szczęściem”.

upadek, wzrost

18 osób w Arkansas odniosło największy skok w ciągu tygodnia, awansując o pięć punktów po zbombardowaniu Missouri i zbliżając się do 17. miejsca w Tennessee. UConn był następny, awansując o trzy miejsca na 21. miejsce, wygrywając z Setonem Hallem i Xavierem.

22. miejsce w stanie Ohio było największym spadkiem wśród drużyn w ankiecie, spadając o cztery miejsca po przegranej z Iowa State. 10 Baylor, nr 11 Providence i nr 15 Illinois straciły trzy miejsca.

wewnątrz i na zewnątrz

23 St Mary’s powróciło do urn po tygodniowej nieobecności, wzmocnione zwycięstwami nad San Francisco i BU. Nr 25 Iowa zajęła pierwsze miejsce w tym sezonie po pokonaniu Ohio State.

Michigan wycofało się z 19 sondażu ze stratami dla Pensylwanii i Illinois. Spartanie, którzy znajdowali się w pierwszej dziesiątce na początku tego sezonu, przegrali cztery z pięciu.

Pierwsze zlecenie Wyoming w rankingu AP Top 25 od 2015 roku nie trwało długo. Cowboys spadł z 22. miejsca po rozstaniu z New Mexico i Air Force w zeszłym tygodniu.

READ  Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie odebrała Rosji prawo do organizacji Mistrzostw Świata 2023

Obejrzyj konferencję

Każda Konferencja Wielkiej Dziesiątki i Południowo-Wschodnia miała po pięć drużyn w każdej z nich, podczas gdy była w Czternastu Wielkich Konferencjach. Pac-12 i Big East miały po trzy, a Konferencja Zachodniego Wybrzeża dwie z dodatkiem Saint Mary’s.

Konferencja Atlantic Coast Conference, American Athletic i Ohio Valley Conference miały jeden zespół rankingowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *