Google twierdzi, że zastraszanie w zielonej bańce iMessage przynosi korzyści Apple

Gary Sims / Autorytet Androida

TL; DR

  • Google skrytykował strategię blokowania iMessage firmy Apple dla urządzeń z systemem Android.
  • Informacja zwrotna nadejdzie WSJ Dominacja iPhone’a i iMessage została odnotowana wśród amerykańskich nastolatków.
  • Sklep poruszył również wydarzenie zieloną bańką wśród nastolatków.

iMessage firmy Apple ma ogromną popularność w Stanach Zjednoczonych i jest jednym z najdziwniejszych trendów Kontrowersje dotyczące niebieskiej bańki / zielonej bańki. Użytkownicy Androida otrzymują zieloną bańkę tekstową w iMessage zamiast domyślnej niebieskiej bańki, ponieważ są zmuszeni używać SMS-ów zamiast wysyłać wiadomości za pośrednictwem danych. Doprowadziło to do kpin ze strony niektórych użytkowników Androida, którzy są w ten sposób samotni, zwłaszcza nastolatków.

Teraz Hiroshi Lockheimer, starszy wiceprezes Google, skrytykował Apple za wykorzystywanie tej „presji rówieśniczej” i „zastraszania” wokół iMessage.

„Udokumentowana strategia blokady iMessage firmy Apple. Wykorzystywanie presji rówieśników i zastraszania jako sposobu na sprzedaż produktów jest odrażające dla firmy, której udziały humanitarne i kapitałowe stanowią kluczowy element jej marketingu. Istnieją dziś standardy, aby to naprawić. Czy napisał to na Twitterze Lockheimera.

ten Konto na Twitterze na Androida Apple podjął kwestię „zastraszania” wokół iMessage, mówiąc, że rozwiązanie już istnieje.

Konto Android na Twitterze iMessage

Komentarze Google i Lockheimer pojawiły się jako reakcja Dziennik Wall Street Artykuł o dominacji iPhone’a wśród nastolatków. Gazeta poinformowała również, że nastolatki i studenci korzystający z Androida odczuwają presję społeczną z powodu zielonej bańki tekstowej w iMessage.

W artykule przytoczono również e-mail Craiga Frederickiego z 2013 r., w którym Apple wyraził sprzeciw wobec wewnętrznych konsultacji dotyczących przeniesienia iMessage na Androida.

„Podczas gdy większość użytkowników telefonów komórkowych nie ma strategii, aby stać się podstawową usługą przesyłania wiadomości, obawiam się, że iPhone iMessage na Androidzie pomoże rodzinom usunąć barierę w dostarczaniu telefonów z Androidem swoim dzieciom” – zauważył Federici.

READ  Nowe AirPods Pro 2 firmy Apple miały ogromny spadek cen przed Czarnym Piątkiem

Rozwiązanie dla użytkowników Androida?

Manipulowanie przez osoby trzecie użytkowników Androida w iMessage to nie tylko rozszerzenie zielonego dymka tekstowego, ale wiele funkcji jest związanych z tym użytkownikiem. Platforma komunikacyjna Apple powraca do tradycyjnego SMS-a dla użytkowników Androida, który nie opiera się na połączeniach danych i zapewnia złe wrażenia.

Jednym z rozwiązań wskazanych przez Lockheimer i Google jest przyjęcie standardu Apple RCS do wysyłania wiadomości tekstowych. Prowadzi tekst przez dane, umożliwiając wysokiej jakości udostępnianie multimediów, potwierdzeń czytania, wskaźników pisania, funkcji lokalizacji, funkcji VoIP i połączeń wideo i nie tylko. Przejęcie przez Google RCS wprowadza do stołu szyfrowanie typu end-to-end. W szczególności dzięki wsparciu przewoźnika, pomimo poważnej początkowej przeszkody, RCS nie zapewniał płynnej pracy.

Co Apple ma wspólnego z iMessage i Androidem?

351 głosów

Innym możliwym rozwiązaniem jest przeniesienie Apple iMessage na Androida. Ale jeśli odzwierciedla to obecny stan firmy Federici zajmującej się e-mailami, Apple uważa, że ​​korzystając z tej drogi, może stracić sprzedaż iPhone’ów. Firma wydała również internetową wersję FaceTime dla użytkowników Androida i komputerów PC. Tak więc internetowa wersja iMessage jest również teoretyczną możliwością, chociaż brakuje jej niektórych funkcji.

Jak myślisz, co Apple powinien zrobić dla użytkowników iMessage i Androida? Daj nam znać w ankiecie powyżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *