Google udostępnia wersję deweloperską Androida 15 dla Pixela

Google udostępnia dziś wersję deweloperską Androida 15. To już dziewiąty rok, w którym Google wyznacza kierunki przed stabilną wersją Androida, która ma zostać udostępniona jeszcze w tym roku.

Teraz, po piątym roku, premiera odbędzie się w lutym, aby dać programistom więcej czasu na przesłanie opinii i aktualizację aplikacji.

Na początek jest wiele namiotów dotyczących Androida 15 Ochrona prywatności i bezpieczeństwa użytkowników. Obejmuje to najnowsze wersje piaskownicy prywatności na Androida i Health Connect, co jest nowością Ćwiczenia, Odżywianiei inne typy danych. Google wspomina o częściowym udostępnianiu i przesyłaniu ekranu z Androida 14 QPR2.

Potem jest nowy Menedżer integralności plików „Wykorzystaj moc cienkich” dzięki interfejsom API fs-prawda funkcja w jądrze Linuksa.”

Dzięki fs-verity pliki mogą być Chronione przez niestandardowe podpisy kryptograficznepomaga Ci Upewnij się, że nie są uszkodzone lub zdeformowane. Prowadzi to do zwiększonego bezpieczeństwa, ochrony przed złośliwym oprogramowaniem lub nieautoryzowanymi zmianami plików, które mogą zagrozić funkcjonalności lub danym aplikacji.

pod Wspierający twórcysterowanie aparatem w aplikacji zapewnia programistom „większą kontrolę nad sprzętem aparatu i jego algorytmami na obsługiwanych urządzeniach”. Dostępne rozszerzenia zapewniają:

Android 15 rozszerza pakiety Universal MIDI (UMP) Obsługa wirtualnych aplikacji MIDI do sterowania aplikacjami syntezatorów i aplikacjami miksującymi jako wirtualne urządzenie MIDI 2.0 (ponieważ są to urządzenia USB MIDI 2.0).

ulepszyć Wydajność i jakośćGoogle oferuje nowość Dynamiczna platforma wydajności systemu Android (ADPF) umiejętności. Te interfejsy API umożliwiają grom i innym aplikacjom wymagającym dużej wydajności „bezpośrednią interakcję z ustawieniami zasilania i temperatury urządzeń z systemem Android”. Obsługiwane urządzenia z Androidem 15 umożliwiają:

  • A Metoda efektywności energetycznej Lepsze w przypadku długotrwałych obciążeń w tle, w przypadku sesji referencyjnych, które wskazują, że powiązane z nimi wątki powinny preferować oszczędność energii nad wydajnością.
  • Mogą występować zarówno środowiska wykonawcze procesora graficznego, jak i procesora zgłoszone Podczas sesji referencyjnych częstotliwości procesora i karty graficznej są dostosowywane wspólnie, dzięki czemu system lepiej radzi sobie z wymaganiami dotyczącymi obciążenia.
  • Progi nadproża termicznego Aby zinterpretować potencjalny stan bodźca termicznego w oparciu o przewidywaną przestrzeń nad głową.
READ  Źródła podają, że Jets prowadzą rozmowy z Packers, Aaronem Rodgersem

Wreszcie dalej Produktywność programisty Po pierwsze, Android 15 dodaje więcej interfejsów API OpenJDK, w tym „ulepszenia jakości życia”. Bufory NIO, Strumienie, BezpieczeństwoNawet więcej.”


W momencie premiery Android 15 Developer Preview Obrazy systemu Dostępne także na Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 6a, Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel 7a, Pixel Tablet, Pixel Fold, Pixel 8 i Pixel 8 Pro oraz emulator Androida.

Po ręcznym zainstalowaniu wersji zapoznawczej będziesz automatycznie otrzymywać przyszłe aktualizacje wszystkich późniejszych wersji zapoznawczych i wersji beta. Czytaj więcej Tutaj.

Google ostrzega, jak:

Problem z ładowaniem bocznym Wersja Developer Preview 1 Czasami po zakończeniu ładowania bocznego na urządzeniu wyświetlany jest komunikat „Urządzenie uszkodzone”. Aby przezwyciężyć ten problem, zalecamy programistom flashowanie obrazu fabrycznego w celu maksymalnego przetestowania urządzeń, zamiast odsuwania na bok obrazu systemu OTA.

Jeśli korzystasz z Androida 14 QPR3, Google zaleca „przejście teraz do wersji Developer Preview 1”.

W przeciwnym razie mogą się zdarzyć okresy, w których wersja beta Androida 14 będzie miała bardzo niedawną datę kompilacji, co uniemożliwi bezpośrednie przejście do podglądu deweloperskiego Androida 15 bez czyszczenia danych.

DP1 z poprawką zabezpieczeń z lutego 2024 r. (AP31.240119.016) jest oficjalnie „tylko dla programistów, a nie do użytku codziennego lub konsumenckiego”. Jest dostępny tylko poprzez ręczne pobranie i Flashowanie/ładowanie strony dzisiajpubliczna wersja beta Androida pojawi się w kwietniu. Jeśli potrzebujesz pomocy, oto nasz pełny przewodnik na temat instalowania Androida 15.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich, które generują dochód. Dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *